Мини електричен грејач: пренослив грејач удобен грејач, загреан подот МАТ, надувување електричен душек.

 • admin
 • 24 јануари 2018 година
Мини електричен грејач: пренослив грејач удобен грејач, загреан подот МАТ, надувување електричен душек.

Во студената сезона, особено недостатокот на топлина. Затоа многу луѓе купуваат грејачи. Сега на пазарот се презентирани различни модели кои се разликуваат во дизајнот и дизајнот. Во оваа статија ќе кажам

Пренослив компактен грејач

Кога се споменува зборот грејач, човечката имагинација претставува топлински пиштол, ладилник за нафта или електричен камин. Сите овие не се мали апарати. Во моментов, ситуацијата радикално се промени и компактните модели можат да се најдат на пазарот. Еден од нив е Handy Heater, за што ќе разговараме понатаму.

пренослив грејач корисен грејач

Сега модерен пазар нуди голем избор на технологија за греење. Така можете да најдете мали преносливи модели, еден од нив е Handy Heater.

Тоа е компактен грејач кој може да се користи во секоја просторија на работа и дома. Моќта на овој модел е еднаква на 350 W, што ќе овозможи просторијата да се загрее доволно брзо и да не предизвика сушење на мукозните површини на носот и очите. Компактната големина, удобниот дизајн и едноставниот уред го прават овој грејач популарен кај потрошувачите. За да го вклучите уредот, треба да го приклучите во стандарден штекер. Контролата е интуитивна и операцијата лесно се контролира со помош на дигитален дисплеј. Грејниот елемент е изработен од керамика, кој обезбедува добар пренос на топлина.

Овој грејач има свои непобитни предности:

 • од пренапони и прегревање ја штити автоматиката;
 • мала моќ нема да го погоди буџетот на сопственикот;
 • едноставно корисно грејач ќе му овозможи да работи долго време.

Во тешки мразови, грејачот може да стане вистинска помош и загревање на просторијата благодарение на следните карактеристики:

 • ниско ниво на бучава;
 • можно е да се избере дувачката брзина;
 • температурата е прилагодлива од 15 до 32 степени;
 • мал дисплеј кој известува за избраниот работен режим;
 • тајмер 12 часа со програмска функција.

Овој уред ќе биде погоден и во домашна употреба и во канцеларија простории.

како

Патосници под нозете со греење

Не е секогаш неопходно да се загрее целата соба, сакам индивидуална топлина. За ова можете да користите пренослив грејач. Сега можете да најдете на пазарот личен топол под. Надворешно претставува мат од вештачки материјал со грејни елементи. Да се ​​користи таков топол кат е едноставен, доволно за да се рашири на подот и да се покрие со килим. Потоа приклучете го во штекерот. Во исто време, килимот нема да се загрее повеќе од 30 степени. Многу корисна работа за оние кои сакаат да лежат на подот или семејства со мали деца.

4cbcaf9d90c5d3ccfe06340cb414cb0d

Едукативен електричен душек

Ако сакате да спиете и да не замрзнувате ноќе, користете електричен душек. Таквиот уред е направен од современи материјали, грејните елементи се направени од јаглеродни влакна и имаат силиконски школка.

Душекот работи од мрежата и има два режима:

 1. греење на 25 - 30 степени;
 2. греење до 35-55 степени.

Ќе треба само да ја одберете најоптималната температура и да уживате во сон. Грејачот може да има различни големини, 75 * 150 см или 120 * 180 см. Поради оваа разновидност на димензии, може да се избере електричен душек на било кој кревет.

1486693675508_bulletin

Сликата со грејач на ѕид поставен на ѕид.

Сите ние сме навикнати на подно греење, но сега можете да ги најдете оригиналните модели во форма на слики. Тие се направени од филм со слика. Се загрева со инфрацрвено зрачење. Ова ви овозможува да одржувате пријатна температура и не го пресушите воздухот. Покрај тоа, кислородот не гори, што е многу важно во студената сезона и семејствата со деца. Греењето троши малку електрична енергија. Температурата на површината на сликата е еднаква на 75 степени Целзиусови и се загрева до оперативните параметри за 1 минута. На задната страна на сликата, на врвот и на дното, има дрвени ремени за монтирање. Секоја слика може да се примени на филмот. Грејачот е компактен и не зафаќа простор во кабинетот кога дополнително греење не е потребно.

hqdefault

Оваа статија опишува различни модели и типови на компактни грејачи. Користејќи ги информациите, можете да ја изберете најдобрата опција за лична употреба.

Мини електричен грејач во приклучоците.

Кирил Петров, 34 години, област Белгород.
  Во зима мразовите се тешки и во нашата бања станува непријатно. Особено во нејзината гардероба. За да не се замрзне ѕидовите, беше одлучено да купите мал грејач за да се загрее оваа соба. Изборот падна на преносливиот модел, кој се поврзува со излезот. Пакетот дојде во 3 недели. Се разбира, воздухот не се загрева до наведените бројки, но има 10-15 степени. Не е лош уред.

Неименуван
Михаил Борцов, 26, Воронеж.
  Во зима тоа е доста непријатно, и сакам дополнителна топлина. Затоа, бев збунет од потрагата по пренослив грејач. Се најде на добро познат кинески веб-сајт модел за загревање на рацете или нозете. Редот дојде брзо. Се разбира, реалноста не беше како очекувања. Апаратот загрева, но не толку добро. Плус е неговата компактност, во други работи со греење на рацете или нозете ќе се справат.

Untitled1

Добар избор.

Можеби сте заинтересирани за: