Часовници во внатрешноста Фото: ѕиден часовник во внатрешноста, внатрешноста на дневната соба со часови, внатрешноста на големиот часовник, часовникот во современиот ентериер, часовникот во кујната, подот, часовникот на орманот.

  • admin
  • 10 јануари 2017 година
Часовници во внатрешноста Фото: ѕиден часовник во внатрешноста, внатрешноста на дневната соба со часови, внатрешноста на големиот часовник, часовникот во современиот ентериер, часовникот во кујната, подот, часовникот на орманот.

Кога украсувате соба, сакате околните објекти да не се само убави, но исто така делумно корисни. За нив, можете целосно да го вклучите часовникот, кој ќе биде соодветен во секоја соба. За тоа што се часови, и како да ги сместите во собата, ќе кажеме во оваа статија.

Гледајте во фото за внатрешни работи

Часовникот е класичен објект кој совршено се совпаѓа со сите стилови на ентериери. Тие можат совршено да го надополнуваат или да служат како главен акцент на декор. Можеби нај класичното решение е локацијата на часовникот на огништето. Може да се сопнуваат на некои правила, а не да ги стави на полица, и се откажам од оџакот. Како и во овој ентериер, во стилот на Прованса, тие беа прикачени на оџак оџак. Тие имаат кружен облик и големи римски броеви.

IMG_c82dfc8b0edb

Покрај тоа, површината на бирачот е направена од огледало, што го прави објектот двојно корисен. Сепак, можно е да се направи оригинален панел од часовници со различна големина и стил во сала или сала за цртање. За ова, можете да земете три модели на кружен облик, но со различни дијаметри. Тие можат да бидат дизајнирани во различни начини, може да се земе часовник со арапски и римски броеви, како и со модел на бирање. Тие можат да бидат поставени на ѕидот во слободен редослед, на пример, заедно со триаголник. Местото на овој состав од часовникот може да биде над конзолата или градите на фиоки, за да можат јасно да се видат.

84234250_large_4497432_lauraashley46

кујна часовник е исто така корисни како оди на работа тоа утро за контрола на време и домаќинките за готвење.

Часовник во кујната

Ѕиден часовник во внатрешноста

Ѕид часовникот е најзгодниот модел, кој е погоден за поставување во внатрешноста. На пример, во дневната соба може да се спушти над каучот екран кој се состои од три дела насликан гранка со цвеќиња. Централниот дел е часовник. Ова е одлично решение кое ќе помогне во украсувањето на собата и ќе ве информира за тоа време.

nastennye-chasy-5-e1403424302517

И можете да направите часовникот право на ѕидот. За да го направите ова, ние го поправам часовникот на неа и се држи на ливчиња во круг. И бројот на ливчиња е еднаков на бројот на часови на бирање. Ова е многу интересно решение кое ќе овозможи менување на изгледот на часовникот во зависност од расположението или бојата шема на ентериерот.

nastennye-chasy-131213

За класичен ентериер, можете да изберете модел со нишало. Случајот со вакви часовници обично е направен од дрво. Во горниот дел има бирање со големи римски броеви, под него може да има барометар. На самиот дно е мал прозорец низ кој е видно нишалото. Хуморот е модерен да го отвори механизмот за растението и да го прилагоди нишалото. Овие часовници носат дел од историјата и ќе станат украс на кабинетот или дневната соба во класичниот стил.

nastennye_chasy_s_maiatnykom_4

Часовник во внатрешноста на дневната соба

Дневната соба е место за одмор и средби со блиски луѓе. Затоа, сите внатрешни предмети треба да се комбинираат едни со други и да не ја тежат атмосферата. Можете да го декорирате собата со помош на часови. Ако имате дневна соба со камин во вашата куќа, тогаш најоптималното решение е да го поставите на часовникот на часовникот. За да го направите ова, најдобро е да изберете класичен модел во врежан дрвен случај со или без позлата. Извајаните елементи совршено ќе одговараат на класичната позадина и тешките рамки за слика. Таков часовник совршено ќе ја декорира собата и ќе биде потврда за добриот вкус на сопственикот.

1350363609dizayn-gostinoy-s-kaminom-iz-kamnya-115

Покрај тоа, можете да најдете модел на необичен облик и само да го ставите на полица. Па часовникот во форма на авион со бирање стилизиран како компас ќе изгледа одлично во модерен ентериер. И што е најважно, ќе добиете оригинален додаток во вашата соба, што ќе привлече внимание.

r210390

Гледајте во внатрешноста на кујната

Секое утро го подготвуваме појадокот и го собираме целото семејство. Во овој момент, главната работа е да го следи времето и да не биде доцна за работа или студирање. Ќе биде полесно ако кујната има часовник. Алтернативно, можете да ги поставите на кујнскиот престилка зад шпоретот. Тоа е погодно и за време на готвењето, можете веднаш да го забележите времето.

Часовник во кујната

За кујната во стилот на Прованса, е мода да се избере тркалезен модел во метално куќиште со заграда. Монтажата се поставува на ѕидот, а на самиот часовник е суспендиран. Тие донекаде потсетуваат на стариот часовник на станицата, со кој се запознале и ги виделе патниците. Големите бројки ги прават многу информативни, а необичен начин на поставување ќе послужи како интересен елемент на декор.

chasy-v-inter3

Внатрешни работи на голем часовник

Кој рече дека часовникот треба да биде стандардна големина и да не заземаат многу простор. Во внатрешноста на секоја соба може да се запише и големи модели. И тие ќе изгледаат многу хармонично. Значи ѕидот по скалите може да биде украсен со голем часовник. Тие се заокружени и имаат голем број. Површината на бирачот може да биде постара или украсена со користење на разни техники за декорирање. Тие изгледаат одлично со основниот бел и сив опсег на собата и повеќе изгледаат како слика, а не како часовник.

1416571711_1

Можете исто така да ги красат ѕидот и фалсификувани часови. Тие се целосно направени од метал. Однадвор, постојат две обложувачи со различни дијаметри, меѓу кои има и броеви. Во средината има механизам со часови и минути. Оваа верзија на часовникот може да се закачи во спалната соба над главата на креветот и во дневната соба. Овој модел изгледа стилски и модерен.

main_post_72058b61-6cdc-4ea6-94b6-ec0bf1800236

Надворешен часовник во внатрешноста

Фразата "подот часовник" веднаш предизвикува пространа просторија во стара куќа со дрвен мебел. И вистината за овој вид на часовници е одлична за класични ентериери, каде што се соодветни да се погледне меѓу добар мебел и антиквитети. Така, класичниот ентериер во светли бои совршено ќе се вклопи во надворешниот часовник во правоаголна форма во боја на темно дрво. Оваа комбинација е хармонична и не ги намалува очите.

napolnye-chasy-02

Во една соба во модерен стил е доста модерен да се стави фалсификуван модел. Тркалезната форма на самиот часовник и нозете со кадрици совршено се совпаѓаат. И покрај тешкиот материјал на производството, објектот изгледа светлина и бестежинска.

napolnie-chasi-01

Во внатрешноста во стилот на Прованса, можете да користите подни часовници што ги комбинира функциите на библиотека. Тие обично имаат трапезоидна форма. Самиот часовник се наоѓа на врвот, а под нив се наоѓаат полици, на кои можете да ставате книги и друга галантерија.

napolnye-chasy

Гледајте во модерен ентериер

Модерен ентериер дава повеќе простор за имагинација. Часовниците стануваат сосема независни објекти што ја украсуваат внатрешноста. Значи, за внатрешни работи во индустриски стил е можно да се отслика сличноста на часовни механизми на запчаници од различни големини. Централниот дел е резервиран за бирање. Овој оригинален панел ќе стане прекрасна декорација на собата.

Неименуван

Можете исто така да направите часовник наместо броеви со амблеми на знаците на зодијакот. Особено оваа идеја ќе им се допадне на љубителите на хороскопи и астрологијата.

DIY-Зодијак-знак-3D-Налепница-Модерен-Насловна-фонт-б-Внатрешни-б-фонт-Декорација-фон-б-ѕид

Часовник во класичен ентериер

Класичниот ентериер прави одредени барања за избор на часовници. Тие мора да имаат дрвена кутија и да бидат украсени со различни резби или фигури. Следниот модел кореспондира со овој опис во целост. Часовникот во дрвениот случај е темно. Горниот дел е украсен со статуетка на седечка девојка. Мали нозе се украсени со врежани, позлатени елементи. Тие ќе изгледаат одлично на полицата на огништето или конзолата. Часовникот, како и сликите, може да се спречи во прекрасна рамка.

1346_4053-9

Значи за внатрешни работи во барокниот стил, со изобилство на светли бои и позлата, можете да висат на ѕидот со сончев часовник. Нивната рамка е направена во форма на сонце со бројни зраци и покриена со позлата. Таков часовник совршено ќе се вклопи во внатрешноста и ќе стане негова декорација.

img01-2

Камин часовник

Часовникот на менталитетот е многу разновиден не само во својата форма, туку и во материјалите за производство. На пример, наједноставната верзија на часовникот со дрвен случај. Тие можат да бидат и правоаголни и заоблени, украсени со резба и без неа. Овој модел совршено се вклопува во внатрешноста на собата и ќе биде во хармонија со ситуацијата.

loupe

Покрај тоа, часовникот може да биде изработен од бронза. Таквите модели можат да бидат вградени со свеќници, кои исто така може да се инсталираат на огништето. На пример, сет со сцена за лов на свиња. Самиот часовник е направен во форма на рид на кој ловечките кучиња гонат плен. Свеќниците имаат форма на дрва на гранките од кои се ставаат свеќи. Таквите часовници ќе го привлечат вниманието и ќе бидат подобри за љубителите на ловот.

e8c0551e3898fda89b8c5a4b25vk - dlya-doma-i-interera-chasy-kaminnye-ohota-na-kabana-kaminnye-c

Заедно со дрво и метал, украсен камен се користи за производство на часовници. Најчесто користени:

  • малахит;
  • јаспис.

Ваквите часовници биле изработени и украсени со палати. Ако можете да си дозволите финансиски средства, можете целосно да го декорирате вашиот огниште со такво нешто. На пример, часовникот направен од малахит е правоаголен. На врвот на статијата е украсена со фигурата на коњ. Комбинацијата на темно зелен камен со злато на сликата изгледа убаво и величествено. При изборот на таков часовник потребно е да се грижи за преписката на ентериерот за нив.

sdf5041_enl

Часови Мадо во внатрешноста

Мадо е светски познатиот бренд на јапонски часовници. Превод од јапонски "Mado" значи "прозорец", а вистината кога ќе ги видите овие модели отвора многу идејни идеи. Тие се објекти на уметноста и ни овозможуваат да навлеземе во филозофијата на земјата на изгрејсонцето. Тие ги комбинираат и традициите на самата земја и модните трендови.

Кога тие се направени употреба:

  • дрво;
  • кварцен песок;
  • калапи од лисја и инсекти;
  • полимерна керамика.

Сите модели имаат доволно филозофски имиња. Значи, часовникот наречен "Животниот пат" е направен од дрво и има облик на круг. Во центарот се наоѓа дрво. Тие ја симболизираат цикличноста на сè што се наоѓа во овој свет.

3367.750

Како што веќе споменавме за употреба на полимерни материјали и песок. Со нивна помош се создаваат вистински ремек-дела. Па види правоаголна дрвена рамка, на лицето што е три-димензионална слика на цреша цветови, почитуван во Јапонија. Таквиот часовник ќе ја украси собата и ќе ги донесе источните белешки.

nastennye-chasy-mado-MD-036-Сакура Сакура-не-

Оваа статија опишува различни видови на часовници и нивната комбинација со различни дизајни. Користење на информации од статијата, лесно можете да изберете соодветен модел на своите внатрешни или било која соба во куќата. Успешна работа.

Можеби сте заинтересирани за: