Куќа со залив прозорец, дизајн на куќи со залив прозорец, дизајн на залив прозорец

  • admin
  • 6 октомври 2015 година
Куќа со залив прозорец, дизајн на куќи со залив прозорец, дизајн на залив прозорец

Ако сонувате да добиете прекрасен подарок од дизајнери и архитекти, тогаш заинтересирајте се за проекти со куќа со прозорец на заливот. Функционалното ексклузивност со извонреден стилски изглед ќе обезбеди радост на битието. И ако лично создадете уникатен дизајн на прозорецот на заливот, тогаш можеме да претпоставиме дека животот е успешен.

Европски стил - залив прозорец

Естетскиот и завршен европски изглед на приватна куќа е даден со оригиналниот дизајн - прозорецот на заливот. Куќата со прозорецот на заливот едноставно ве тера да обрнете внимание на себе: тоа е малку надворешен дел од зградата од заедничка фасада со големи стаклени прозорци.

стр

Поради авионот изваден од фасадата, прозорецот на заливот овозможува зголемување на внатрешниот простор на собата и подобрување на нејзиното осветлување. Распоредот на прозорецот за заливи е возможен во секој простор за живеење: дрвени или тули куќи, изложени од камен или поставени од пена бетонски блокови. И обликот и димензиите на прозорецот на заливот не се ограничени на кружна или правоаголна рамнина.

1a0c337fb00df945159a33a97bc8432b

Еркерот, направен во форма на полиедар, може да се спореди со куќа со пет прозорци - пет човечки чувства. Оваа синтеза се дешифрира како "утешан" простор во кој едно лице е безбедно. Горниот дел од фасадниот елемент може да се направи во форма на рампа или да се украсат надморска височина над стреата со одбранбените кукли.

text_block_photos_fn_679

Дизајнот на просториите со прозорец е богат и луксузен. Што значи дизајнот на прозорецот на заливот кога се создава внатрешноста на куќата?

Обичниот прозорец со многу лице

По посетата еднаш во стариот дел на европските градови, можете да забележите куќи од едно и две приказни со прозорци од заливот.

0_ba615_33a4a354_orig

Денес, секој проект на еднокатна куќа со залив прозорец е популарен и на побарувачката. Тајната на популарноста е едноставна: постои можност да се зголеми површината на просторот за живеење и да се даде статус на приватна куќа.

Благодарение на декоративната привлечност и вредност, прозорецот од заливот е сè уште едноставен и достапен за дизајнот.

Дизајнот на прозорецот на заливот се изведува во форма на строга геометрија:

• полукруг и правоаголник

• триаголник и полиедар.

Слика 6

Природно, големината на прозорецот на заливот и видот на застаклување зависи од целта на архитектонскиот елемент. Патем, соодветно застаклување е клучен момент што создава атрактивност и стилност на прозорецот на заливот. Еден вид залив прозорец е испакнатиот дел од фасадата, кој доаѓа од подрумот, кој се нарекува ризалит.

proekty-derevyannyh-domom-s-erkerom-os_3

Ако куќата има залив прозорец, тогаш имате среќа со елемент на изгледот, така што целосно искористете го ова.

Дизајнот на прозорецот на заливот

Постојат два начини на уредот Ligth елементи. Првиот метод е изградба на посебна основа. Вториот начин на примена и употреба на плочи обезбедување на општата структурните односи (конзола) со ѕидовите на зградите.

Слика 2 конзола

Во склопот на начин да се разгледа на изградба на посебна основа, кој ви овозможува да се еднакво дистрибуирате оптоварување, и не преоптоварување ѕид. Ова правило е важно да се има предвид при дизајнирањето на прозорецот залив во домот.

Слика 3 од пет

Ориел во изградба на згради на посебна употреба основа конзолни греди и надоместок лак тип на прилог. Шема Ligth преклопуваат форми на геометриска форма која обезбедува структурна цврстина. Дополнителни делови формираат себе залив прозорец. Потсетиме дека можете да проект на заливот во првиот и вториот кат на куќи.

skycottage-по-archimania-01

Ориел подигне на посебен аранжман основа неопходни во врска со главната база. Со што се елиминира можноста за нарушување Ориел изградба.

Слика 5 +++

Кружни и полукружен облик на комплексот залив прозорец за изградба на свој, бидејќи тоа ќе бара специјални пресметки за интерфејс.

Дизајн на куќи со залив прозорец

прозорецот залив изгледа убаво на истиот ката и две-приказна фасадата на куќата, бидејќи експресивен архитектура се врши во согласност со каноните на модерниот живот.

 

erker_main

 

куќа планирањето на проектот со прозорецот залив лаконскиот. Ова префабрикувани армирано-бетонски темел, со типот на надворешните ѕидови од камен и бетон. Екстериер трим слика или направени со користење на поставата тула.

Слика 4 dvuhet руски стил

Мулти-слој надворешните ѕидови со изолација и поставата. Во некои проекти, главниот јазол планирање е токму залив што е една единица. Овој дизајн вклучува внимателно проучување на внатрешен простор, вклучувајќи го и дизајнот на прозорецот залив.

Во прозорецот залив ќе може да има кујна, дневна соба, студија, па дури и мал конзерваториум.

аппетитна кујна во прозорецот на заливот, рецепт

Кујна-трпезарија во прозорецот на заливот на главната фасада на приватна куќа е функционална и пространа. Да ја "готви", се во кујната и да додадете залив прозорец вкус.

Ако ви овозможи на големината и обликот на заливот, кујната област може да се zoned, внимателно впишување мала софа и добро се чуваат зелена површина. За големи прозорци со светла природна светлина погоден светли бои, кои ќе бидат означени осветлување.

Erker-V-interiere_11

Мебел и мебел дома и завеси треба да ги собереш на ред, па тие не се "падне" на општите стил. Брза, дека мотото Ориел кујната дизајн е оригиналност. Инаку, здодевни работи едноставно изгаснат сјај голем залив простор.

frukti + i + ovoshi + v + korzinah + korzina + fruktov + korzina + s + fruktami + фото + korzina + s + ovoshami + korzini + dlya + hraneniya + ovoshej + kartinka + korzina + s + ovoshami + korzini + pletenie + dlya + ovoshej + korzini + dlya + ovoshej + i + + fruktov ovoshi + i + + frukti ЕДА + 931 234 117

Вклучите вашата имагинација и креативност! Потоа кујната во прозорецот залив ќе биде најспектакуларните место во приватен дом. Yum. Без разлика во што, една или две-приказна куќа.

Кујна опремена со-работа простор-на-залив прозорец

дневна соба во прозорецот на заливот: гостите ќе бидат шокирани

прозорецот залив е направен за да се живее. простор за живеење полн со светлина создава неверојатна атмосфера на мир и приватност. Главниот акцент во поглед на заливот прозорци. Рекреација област може да се одвои од страна на партиција, или за изградба на подиумот, а на прозорецот за да се откажам завеса светлина воздух.

1642-6

Постигне целосна хармонија живеат можно преку комбинација на сликарство ѕидови Главната декорација на мебел. Можете да ги користите висок декорација. Идеална опција е мебел троседот, повторувајќи го обликот на прозорецот залив, кој е поставен во внатрешноста на заливот или на територијата на дневната соба. За можни poluerkera да се организира пријатна агол троседот. Сега можете да поканите гости генијалци.

Слика 3 троседот

прозорец кабинет

Канцеларијата, која е опремена во прозорецот залив, личи на голема театарска кутија. Седи на маса, може да се види во живо на прозорецот.

Слика 1 канцеларија

Пенетрација во природната структура на секој дом, всушност, е сложен и хармоничен судир и генерира нови просторни животната средина, која е опремена со најдобрите природни квалитети. Тивка атмосфера на кабинетот во прозорецот залив ќе создаде одлична средина за креативност. И тогаш ќе можат да размислуваат на тема "Што е заливот."

Слика 2 градина

Можеби сте заинтересирани за: