Ролетни завеси во внатрешноста на модерна куќа, видови на ролетни, ролетни ролетни со свои раце

  • admin
  • 16 мај 2017 година
Ролетни завеси во внатрешноста на модерна куќа, видови на ролетни, ролетни ролетни со свои раце

Стилноста и респектабилноста на стан или приватна куќа често може веднаш да ги нагласат декорните елементи. Ролери завеси во внатрешноста на станот може да биде условно наречен "Почит 1". Зошто? Да, бидејќи инсталацијата на ролетните е едноставна и достапна со свои раце. Ако сеуште не сте станале сопственик на овој вид завеси, дојде време!

Ролетни слепи изградба

Една од сорти на стилски ролетни што ја покриваат површината на прозорецот е ролетни. Погодност на дизајнот на ролетни на прозорци е оправдано кога нема можност да се инсталираат традиционални завеси, кои веќе одамна не се во мода.

рулонные-shtory-v-interere-03

Затоа ролетни ролетни ролетни се одлична можност за создавање на повеќе концизни и практични внатрешни работи.
  Што го привлекува дизајнот на ролетни? Се разбира, ова е едноставноста на ролетни ролетни. Ролетни завеси се состојат од една ткаенина, валани во ролна. За секој прозорец стакло тие опремуваат своите завеси. Ролетната е фиксирана во водичот, со што слајдот се лизга. Затоа, ролетната за завеси на пластичните прозорци останува во потребната положба, дури и со нацрти.

мини-3

 

Видови ролетни ролетни

Според конструкцијата на механизмот за подигнување, на прозорците треба да се разликуваат следните видови ролетни:
  • отворен
  • Затворено.
  Дизајнот на ролетните со отворен ролери е оска со незначителен дијаметар (25-35 мм) со ткаенина на завесите.

mix_2 +++

Под влијание на долното светло за затегање, можете да го подигнете и спуштите ролетното на саканата висина. Прилагодувањето на висината се врши со помош на едноставен механизам за синџири.

S25 +

 

Затворени системи или ролетни слепи касети се одликува со присуство на декоративна кутија (касета) што ја покрива горната осовина. Со рабовите на стаклен систем на затворениот систем се опремени

Упатства во форма на буквата У, со што се елиминира замагленоста на ткаенината на ролетната.

32-610x308

Дизајн карактеристики на затворени системи:
  • универзалноста на прицврстувањето на латералните пластични загради овозможува да се изведува не преку наклон, појас или отворање на прозорец
  • можноста за ликвидација на завесата на платно во насока напред и назад
  • Бесшумност и мекост на мозочниот удар.
  Поради едноставноста на дизајнот и изборот на материјал за ролетни за завеси, тие можат безбедно да се воведат во внатрешноста на секоја просторија.

рулонные-shtory-v-interere-13

Ролетни ролетни во внатрешноста

во канцеларија

Појавата на ролетни ролетни во канцеларијата на станот, ние сме должни да ролетни и ролери ролетни од респектабилна канцеларии. Завесите што се гледаат на прозорците стануваат таен сон додека не се оствари желбата да се создаде мини-канцеларија дома. Особено импресивни во кабинетот се мини ролетните, кои хармонично се вклопуваат во целокупниот ентериер и создаваат деловно опкружување. Подигнувањето и спуштањето на платно завеса нема да биде досадна задача, бидејќи се наоѓа на двете страни.

Teba_Rollo13

за спална соба

Ролетни ролетни се совршени за спална соба. Едноставната геометриска форма на таква завеса и правилно избраниот густ материјал совршено ќе ја засенчи светлината сончева светлина или месечината, а исто така ќе задржиме топлина или свежина. За спалната соба можете да изберете ролетни ролетни мини или завеси "ден-ноќ". Декоративната шема за креирање на дизајнот на спалната вклучува стилска униформност на предметите и неговото тапацирање. Можноста за избор на ткаенини и бои на ролетните ви овозможува да се вклопите во замислениот ентериер.

лаконичные-рулонные-shtory-v-interere8

во дневната соба

Тоа е ролетни ролетни кои можат да станат win-win опција за создавање на ентериер во дневната соба. Ролетни ролери ролери во дневната соба поради нивниот компактен аранжман нема да го намалат количеството на простор. Напротив, откако ќе ги инсталирате ролетните со свои раце, можете да ја дадете во дневната соба поубав изглед. Можете малку да фантазирате и да користите завеси за да направите завеси на проѕирната ткаенина.

1308126921

Потоа, за заштита од сончева светлина, можете да ја користите победничката комбинација на класични завеси и ролетни. Ако прозорците од вашата дневна соба се отворат на балкон или тераса, тогаш ролетните од зебра ќе бидат многу корисна.

зебра 1233

Декорација на прозорци на лоѓи или прозорци лоцирани во близина на влезот во чардак или балкон, ќе им даде нов звук во внатрешноста на дневната соба.

roletai_vegas_classic_08

во кујната

Кујна, ова е можеби најпопуларното место за поставување ролетни. Таквата приврзаност се појавила за голем број причини, главни од кои може да се наречат: компактноста на распоредот на ролетни на прозорците и едноставноста на секојдневната грижа. Покрај тоа, кога се произведуваат ролетни ролетни, производителите користат импрегнација на специјални материјали кои имаат антистатички својства.

1308126962

Европскиот текстил на ролетни "мини" и "ден-ноќ" има неколку слоеви на материјална заштита. Затоа, завесите не изгори под врел зраци на сонцето и не се покриваат со прашина. Скриениот сон на секоја љубовница!

рулонные-shtory-v-interere-09

за деца

Вашето дете ќе вика со радост кога ќе предложи да избере ролетни во расадникот. Се разбира! Убава, стилска, забавна. Светли и експресивни завеси во расадникот се одлично расположение и леснотија на користење. За да се повлече јажето така што завесите се спуштаат или се подигаат, дури и бебето може. Меѓутоа, бидете подготвени за изборот на деца завеси не се во Божји barmy, како што беше планирано лично од вас порано.

rm25_1seeder

Со купување ролетни, време е да се грижи за нивната инсталација.

Како да инсталирате ролетни ролетни

Универзалноста на ролетни ролетни од производителот е целосно обмислен. Инсталација и монтажа на завеси може да се направи во секоја соба со свои раце и за кратко време за инсталација. Најпопуларните се ролетни ролетни дизајнирани за пластични прозорци.

упорен

Завесите може да се прицврстат на профилот на прозорецот, до таванот или до ѕидот. Кога купувате завеси во комплетот, има детална инструкција за инсталација. Инсталирањето на ролетните може и треба да се направи со свои раце.
  Обемот на испорака вклучува елементи што не е тешко за инсталација.

6

На кои нијанси е потребно да се обрне внимание при поставување на завеси валани. Готови ролетни ролетни од производителот понуда во неколку големини, кои безбедно се вклопуваат во пластични прозорци на станови и приватни куќи. Ако завесите малку не се вклопуваат во димензиите на станот прозорец, можете лесно да ја поправите ситуацијата. Намалете ги со ножиците потребната должина на завесата одоздола и прилагодете ја на големината на монтажната осовина.
  Како да се направи инсталација на завеси од отворен тип ќе му помогне на видеото.
Ако купените завеси се од типот на инсталација без вежба, тогаш прицврстувањето е исто така лесно. За само десет минути ролетните ќе бидат заштитени со клипови и леплива лента до пластичните прозорци. Таквите завеси изгледаат одлично на балконот, балкон или изладена тераса.

Можеби сте заинтересирани за: