Фото рамки во внатрешноста: видови на фото рамки, материјали за фото рамки, мулти-рамки за фотографии.

  • admin
  • 02-Март-2017
Фото рамки во внатрешноста: видови на фото рамки, материјали за фото рамки, мулти-рамки за фотографии.

Декорацијата на ѕидовите на куќата со фотографии е позната подолго време. Интересно е што фотографите, дизајнерите, кои имаат одредено искуство и тајни за создавање на композиции од фотографии, се во можност да создадат внатрешни работи, гледајќи во што е неверојатен.

Првите рамки за портрети, кои се појавија во ренесансата, беа направени од иверица и инкрустирани со злато и сребро.

1262009252_1237464898_photo_frame_33

Чувство на повлекување на човештвото популарни производи, вештачки производ се развива брзо и има обем на XVIII век се стекна со статус на know-how. Денес, фото рамки направени во линија за производство не се ништо ново, но вистински љубители на ракотворби се достигне врвот, не само во занаетчиството, но и обични рамка за слика е претворена во уметничко дело. Ако веќе се гори со желба сами да креирате оригинална рамка, на страницата dekormyhome  ќе најдете како да го направите тоа.

Што значи фотографијата за внатрешни работи

"Имајте на фотографии ги сакав ..." - и тоа со право, затоа што добри фотографии, што укажува на семејството насмеано лице и шармантен агли на природата, да стане достоен украс на ѕидовите на станови.

Забележано е дека фотографиите избрани и објавени според правилата на ѕидот, во внатрешноста на живеалиштата или канцеларијата стануваат центарот на вниманието.

Слика 1+

Се разбира, покрај филозофско значење на приказната професионално направено фотографии, големо значење се дава на елемент на декор - фото рамка која ги зачувува квалитетот на фотографијата за долго време. Поради разнообразноста на облиците, материјалот, големината и бојата на фото рамката, можете да ставите фотографии во било кој дизајн на ѕидови.

01.1308126366

Покрај тоа, можно е да се создаде декор и композиции од една или повеќе фотографии, постигнувајќи експресивна перцепција на фото галеријата како живописни слики.

how-to-wall-photos_5

Кои фото рамки се користат во внатрешноста на стан

Традиционалниот класичен формат на фотографијата "9x12" беше заменет со различни формати:

• импресивни панорамски слики

• позајмени од професионални издавачи - формати на албуми и книги

• квадратни и вертикални фотографии.

Слободна испорака-на-Русија-Бразил-ѕид-налепници-3D-Тигри-фото рамка-Многу-ПВЦ-отстранлив-расадник

Покрај тоа, стилот на фото рамки во внатрешноста на станот не е далеку зад формат, и може да се стави слики во класичната линија на неколку фотографии од иста големина, во multiramki неколку фотографии, или се создаде прекрасен колаж. Сепак, идејата за украсување на ѕидови со фотографии е одлична.

2017-нови рамки со рамка-рамка-рамки-рамки за 10-парче-свадба-фото-гроздобер-новогодишни подароци-придружни

Освен тоа, производството на традиционални фото рамки изработени од пластика и дрво беше збогатено со иновативни технологии на повеќекратните рамки на Runoko и системите за прицврстување на кабелот за суспензија.

Но, декорацијата на ѕидовите со фотографии на стариот начин во позлатена рамка повеќе не е релевантна.

Како да ги поканиме ветувачките и успешни дизајнери и фотомодели за соработка? Правилно, навестување: "Вашата слика може да се стави тука". Потоа, дејствувај!

sem_jelaniy мультфильмка

Тука може да се стави слика

Наједноставните варијанти на поставување и декорирање на ѕидовите се распоредот на фото рамки во форма на мозаик, галерија и плоштад. Можете само да ги собереш на спектакуларни слики и рамки, сепак, варијантата на слика на ѕидот, без рамка со состојба на квалитет на печатење и ставање во картонска МАТ.

Image 2

Повеќе спектакуларен дизајн на ѕидот е распоредот на рамките во огледална слика со акцент на главните аксијални фотографии од големи димензии. Патем, овој метод за издвојување една слика во средина на симетрично поставени мали се смета за најповолен во внатрешноста на дневните простории и спални.

оформление-стены-фотографии-креативные-решёни-05

За канцеларија за внатрешни работи подобро е да се користат динамични фотографии за репортажа во строги лаконски рамки.

Но, одредена перцепција на фотографии и рамки за слики во внатрешноста на станот, кој се наоѓа на дрвени полици насликани ѕидови монотоно, наредени преклопуваат или виси на ѕидот.

2624510-img70z_45802_PB-1000-52330e807c-1484581726

Во внатрешен дизајн со скали води кон горниот кат, поставете го фото рамка со иста големина и формат е подобро да се "чекор" по должината на ѕидот или во спирала.

whbl4

Но посебен шик се здобијат со фото рамки утврдени во неконвенционален начин: на лента или кука и multiramki новата генерација и формат.

2635960-Marcos-пара-fotografias-ен-збиениот y-decoracion-431 901-MLM20431774069_092015-F-1000-b038f63bf1-1484581726

мулти-рамка на ѕидот

Најновиот изум во форма на мулти-рамки Руноко беше на вкус на многу и денес оваа трендовска декорација на ѕидовите со фотографии. Дрвени или челични multiramki пресметува врз големината на слика 3-32 слики, ширина од 30 см до 2 метри е подготвена декор кој не бара дополнителни завршна обработка.

derevyannaya-multiramka-runoko-metrovaya-chernaya-l6-ch-2561-500x500

Можноста за мулти-рамка дизајн ви овозможува да поставите богатство на ѕид, на маса или полица, за да поврзете неколку мулти-рамки во еден состав или колаж. Главната работа е да ја поправите фотографијата на ѕидот правилно и на вистинското место.

R-1

Како да поставите и поправите фото рамки

Традиционално рамки со слика прикачена на ѕид со помош сврзувачки елементи или едноставно не остава траги на леплива маса Bostik Quelyd Blu Tack, Toly и Velcro куки кои можат да издржат тежина до 2 кг команда 3M, со оглед на тежината на рамката и локација во однос на внатрешни елементи.

Кликнете-int

Едноставно и здодевно! Но, можностите на предвремениот профил на системот Клик суспендирани на каблите, донесува нови идеи за декорација на ѕидовите со фотографии.

суспендирани рамки Clik-Frame

Суспендираните рамки и кабелските системи сè уште не се вообичаени за поставување фотографии на ѕидовите на становите и куќите. Сепак, за закачување рамки унилатерална или билатерална Clik-Frame кога поставување на плакати и фотографии од стандардни формати во внатрешноста, светла и ветувачка иднина.

1_1

Не е случајно што рамки и кабелски системи се најпосакувани од дизајнерите и фотографите кога креираат фото-изложби и презентации. На latching профилот на елоксирани материјал мат боја сребрена, дозволувајќи им да се направи промена на слики и против отсјај транспарентен крстосување со кои се штити од надворешна светлина акција, можност за монтажа рамки пејзаж и локацијата портрет на авиони "ѕид ѕид", "ѕид кат таванот" на стандардните елементи удобен кога се става.

tektarafli

Покрај тоа, промената на фотографиите може да се направи без расклопување на фиксната рамка.

Суспендирани и кабелски системи даде елегантност не е само екстравагантни ентериери, enlivening монотонијата на ѕидовите на станови или куќи, создавање на специјална декорација и импресивен ефект достоен на фотографската уметност.

Можеби сте заинтересирани за: