Модерен плочки за бања. Бањи со модерен фотографски дизајн.

  • admin
  • 19 октомври 2016 година
Модерен плочки за бања. Бањи со модерен фотографски дизајн.

Ако не сте доволно среќни да го посетите главниот настан во годината - годишната изложба на керамички плочки во Шпанија, не се обесхрабрувајте! Благодарение на можностите на интернетот, може да се научи за новитети на примероците од керамички плочки произведени од водечките фабрики на ASCER асоцијацијата. Што е модерен плочка денес?

Дизајн на бања

Секоја следната година е вистинското време да се откаже од шаблони и стереотипи во дизајнот на бањите.

Продолжениот низа години на економски пад, за разлика од новата депресија, прогласи различни сочни бои и задебелен дизајн.

cevisama_2016_21

Дизајн на бања стана обичен, сив и здодевен? Време е да започнете со експериментирање. Постепено, надминувајќи ја не перцепцијата за новиот дизајн и тешкотиите за прилагодување на потрошувачот, мудроста и разгаленото внимание стигнаа до просториите за бањање.

cevisama_2016_11

Мода за оригинален и стилски мебел, не помалку елегантни осветлување тела и додатоци, како и водовод фатени во внатрешноста опции на бања.

Во било која верзија на дизајнот на ентериер, постои посебна тиха атмосфера, типична за дизајнот на SPA салони.

54-мин2

СПА салон во бањата

Паралелно со развојот на иновативни технологии за производство на плочки, производителите се заинтересирани да создадат нови методи за имитирање површина на плочата. Несомнено, експресивен и квалитетен плочка, имитирајќи слики на брендирани позадини или материјали (ткаенина, тула, мермер) станува украс од наједноставната бања.

4618 ниши

Во дизајнот на тоалетот игра за улоги не припаѓа на луксузен амбиент, туку на суптилно создадената атмосфера, слична на удобноста на скапи SPA салони. Затоа, на сликата на дизајните, видливи се рачно изработени декори, оригинален мебел и свежи идеи за складирање на предмети и додатоци кои се од интерес. Акцентот е ставен на задебелен дизајн на бања и дизајнот на фотографијата на модерен плочка, поддржан од стилот на мансарда и индустриски.

1733

Доградба, индустриски и индустриски сјај

Внатрешен дизајн мансарда стил и индустриски сјај денес е релевантен и популарен. Покрај тоа, незабележливо, но упорно оди "индустријализацијата-2", за која одамна е сон. Популаризацијата на идеите на индустријата овозможува да се користи камен, бетон, излитена и врежан дрво, заедно со модерна керамичка бања.

307 против позадината

Да речеме дека мансардата стилови и индустриски шик претпочитаат дизајн во топли нијанси на метал (мат месинг и бронза). Според каноните на стилот мансарда и индустриски дизајн е изграден на спротивставени внатрешни работи, а акцентот е на користење на популарната бело-сива палета.

Слика 1 ==

Стабилноста на предност во тоновите на дизајнот се проследува во модерните бои на плочките за бања. Тоа е ладна и мирна боја на беж, светло-кафени нијанси и темно окер.

97-мин2

За деталите и елементите на стилот, карактеристичниот ефект на изгорување на дрво или метал е карактеристичен.

Комбинација на големи плочки Бестиле, Equipe и Natucer  со метален декор и детали создава лесно и весело расположение.

Ние нема да ги криеме природните нијанси, а мирна шема на бои на ентериерот е на вкусот на сопствениците на куќи.

krasivyy-dizayn-vannoy-komnaty-2016

Но, кул стерилитет бањи индустриски шик стил украсени со предмети од скапоцени дрва, предмети и мебел, тоне и плочки спектакуларен начин во форма на класичен хексагонални плочки и Метро.

Класичен хексадерон

Морски теми со бескрајни ултрамарин и светли ткаени плочки отстапуваат на плочки со нов формат.

cevisama_2016_13

доминантен формат на модата плочка шестоаголна строги геометрија поврзани со органска форма и раѓањето на мобилен здруженија или минерали. Голем формат на плочки може да се проследи во колекции Апарици, Церакаса, Мајнџу, Вивс и Венера.

Класичните шестоаголници се присутни во форма на плочки и декоративни елементи. Моќната природна минерализација на шестоаголникот активира нови начини за поставување на плочи за бања во модните трендови од 2017 година.

kafel70

Метро Плочка

Плочки олеснување плочки Дифузија Ceramique, познат под името "Метро Плочка", беше педигре на стилот на Арт Нову.

Керамиката од овој тип се користела еднаш на поставата на најубавото француско метро.

11

Со фантастичната брзина на изразот, плочките, благодарение на строгите класици, се неверојатно популарни и секогаш во тренд. Дизајнот на тоалетот не е пречистена чистота на снежно-белата плочка на панорама. Тој е богат со богати бои и комбинации со шарен декор во боја кој ја содржи главната боја.

stil-loft-v-vannoj-komnate1-1-768x576

Големи плочки на колекциите на Метро исто така се присутни во проекти за проектирање. Покрај тоа, за ѕидови, се избираат полесни тонови со помала големина со контраст или снежно-бела мистрија, а за плочки тротоарите големи, во тон помалку.

голем-1287-138371988984

Оваа збирка на класични бои Ви овозможува визуелно да ја прилагодите висината на мал простор во бањата.

Модерен плочка на ладни бои совршено се комбинира со дрвени curbstones и гардероби, ниши и бања додатоци.

Но, приказната за модната плочка би била нецелосна, ако не го претстави својот нов квалитет, имено имитација на површината на материјалите.

5-мин3

Плитка имитација на материјали

Интересна способност на керамиката и плочките - да ја имитираат површината на природните материјали донесе технологија.

Кога создавале керамички плочки што имитирале различни материјали, производителите користеле различни "тајни состојки".

2_b Borneo

Затоа површината на плочката има уникатна површина, што е невозможно да се разликува од оригиналното дрво, камен или ткаат.

Слика 7 под ткаенина

Патем, опремата за производство на имитирани фактури за плочки е опремена со компјутерска контрола и моќна база на податоци за моделите и елементите на било која комплексност. Совршенството на облиците и линиите на керамиката е наменето за класични и стилски насоки.

Посебен успех е користење на плочи за бања со текстура од камен и дрво.

текстура камен

Меѓу модерните плочки кои ја пренесуваат текстурата на каменот, збирката на плочки Porcelanosa Borneo  со светла и сочна шема имитација на карпа. Сјај и луксузно полиран плочка површина, длабочина и прецизен пренос на текстурата на каменот е резултат на работата на дизајнерите и производителите на модерни плочки.

19-мин3

Форматот на плочките: подот 43,5x43,5cm и ѕидот 31,6x90cm. Карактеристика на плочка е исправниот раб, кој овозможува поставување и инсталирање со практично без видлив спој.

вуди текстура

Моделни плочки со дрво текстура 2016 вклучува многу декоративни елементи: рабници, первази, панели и агли.

13567587241

Површината плочка розово дрво, абонос, маслиново дрво, мат и сјајни, стандардна големина плочки и можноста за лесна стил може да се трансформира дури и мала големина бања.

Судејќи според коментарите на посетителите на изложбата на керамички плочки, плочка имитација на природен камен и дрво за бања во блиска иднина ќе биде тренд на сезоната и хит.

Идеи за нов ентериер за бања се прикажани во видеото.

Можеби сте заинтересирани за: