Дизајн за внатрешни кујни модерни идеи?

 • admin
 • 19 ноември 2016 година
Дизајн за внатрешни кујни модерни идеи?

Дознајте како изгледа кујната за соништа, воопшто не е неопходно да се оди на меѓународни изложби. За разлика од апстрактните соништа, можете да го трансформирате дизајнот на кујната, следејќи ги современите идеи и трендови. Освен тоа, дизајнот на ентериер во кујната е предизвикан од професионалци само со цел да го опремат кујнскиот простор со практичност и убавина. Ние решително ќе ви помогнеме со корисни совети кога креирате нов дизајн!

Модни трендови во дизајнот на кујната

Модерен дизајн на кујната е тешко да се карактеризираат во неколку збора. Сепак, со оглед на модните трендови во дизајнот на кујната, можете да идентификувате некои модели во дизајнот на собата и изборот на мебел.

dizine-kuhni-2017-23

Ајде да кажеме само некои од трендовите на дизајнот на денешницата:

 • колку што е можно пространа кујна просторија
 • лаконизмот и тежината на формите на елементи и компоненти на ентериерот
 • предност се дава на пластични површини на монохроматски бои, на стакло и на хром делови
 • популарни се стаклени витрини и врати за мебел опремени со системот BLUM
 • агол мебел, лесно се трансформира во екстра кревет.

99 за супер

Кујна, како опција, во повеќето случаи, инвеститорот прави повторен развој на сопствениот вкус, комбинирајќи го со соседната соба или дневна соба. Дизајнот на кујнски студиа се смета за најмодерна и можна за опцијата за изведување.

1373456492_modnaya-olivkovaya-kuhnya

Корисни совети

Дизајн идеи се демократски денес и проекти се дизајнирани за било која големина кујна: можете да изберете најчестиот модерен дизајн на кујната 12 метри и кујни од голема површина. Единственото нешто што ги обединува проектите е зонирањето на просторот, кое може да се направи со рака, користејќи пластични, дрвени и стаклени прегради.

159 Вуд површини

Современи идеи за студиа и кујни на дневни соби

основни концепти на кујнски дизајн

Современоста на идеите за дизајн на кујнски простор е претерана врз основа на основните концепти:

 • ергономијата и лаконизмот на просториите
 • материјали кои се користат за завршување на таванот, ѕидовите и подови на кујната
 • стилски севкупен раствор во боја
 • користење на функционални кујнски апарати.

offset_def_2

Тоа е врз основа на основните критериуми, можно е да се создаде модерна кујна дизајн на дневна соба или студио сама по себе.

ергономски распоред

Во новите дизајнирани идеи, кујната го привлекува вниманието на ергономскиот распоред и лаконскиот распоред на мебел и кујнски апарати. А љубовен и разноврсна опција за сместување во мала кујна од 12 милиони формат е аголот аранжман.

наслов

Несомнено, агол кујна со модерен дизајн е моќна работа површини локација прием, складирање и апарати за кујнски апарати во најмалиот простор.

810

декорација на ѕидови и тавани

Во поголемиот број проекти, дизајнот е доминирана од страна на едноставен дизајн на ѕидовите и таванот, е светла слика или имитација бетон и ѕидарија површини.

478

Нежните и свежи ѕидови, суспендирани или истегнувани тавани ја исклучуваат потребата за комплексен мебел или избор на декор.

308

На светло позадина на еколошки материјали, сјајни фасади без бели или црни копчиња изгледаат импресивни. Првичната идеја за завршна обработка е ѕидни панели и суспендирани конструкции кои го комбинираат аспираторот и изворот на осветлување.

лустер издувните гасови

Корисни совети

Забележано е дека модерен дизајн на кујната позадина е имитација на завршна обработка под тула или камен ѕидарски. Изработка undecorated може да биде дополнет светли и живи бои кујна престилка или висок бар столици и столици во јадење област.

Завеси за кујната-9

боја решение

Идеите за решенија во боја за кујнски дизајн се базираат на контрастни комбинации на традиционални бели со сиви или црни кујнски сетови. На местото на бојата на Марсала дојде сива сјајна, црна, нане и маслинка.

dizine-kuhni-2017-19

Греј сјај на мебел фасади и топли нијанси на метална кујна мијалник совршено во комбинација со олеснување плочки и плочки Метро.

Слика 3

Да се ​​создаде декор на таванот и ѕидовите користете влажно отпорен малтер, течни позадина и светлина боја.

Да се ​​прошири бојата шема на ладна палета е подобро да се топли нијанси на дрво. Употребата на дрвен модел или неговата вешто имитација на мебелни фасади, греди или партиции е трендот на годината.

4113

Но, секој победнички раствор во боја ќе исчезнат ако кујнските елементи и мебелот не се избрани правилно.

мебел и кујнски елементи

Идеите за кујни, дневни соби модерен дизајн ограничени на внатрешна кабинети полнење и вграден во мебелот. Тоа е задолжително да се користи технологијата на проширување на шарки и водичи на системот за чување BLUM:

• се повлекуваат контејнери за чување на храна и садови за сушење за кујнски прибор

• Организатори за прибор за јадење и апарати.

mebel-v-kuhnju-2017-11

Предности на новата технологија на движења за складирање се очигледни: отворањето на вратите е направен удобно и без многу напор, поддржани од страна на висока стабилност на отворање позиција и затворање во случај на целосно или делумно проширување, четири-димензионален прилагодување на фасади со синхронизирано лизгање BLUMOTION, показателите за доделување фасади функција tip-ON и врати мали.

AVENTOS - HF

Добра идеја систем за чување со мал број на компоненти и островот сместување трпезариска маса во кујната на една голема област нуди многу можности.

За да ја видите оригиналноста на идејата за кујната, видете го видеото.

маса и бар аранжман

Идеите за дизајн не оставиле без надзор на омилената поставка на масата на масата и бар-шанкот. Атрактивноста за организирање јадење област со проширување на маса или бар контра зачувува компактноста на кујната простор.

vybrat-vytyajku-10

Оваа аксиома ги стекнува квалитетите на златното правило. Особено важно е правилото за поставување на современи кујнски апарати: мултиметар, креатори на леб, мешалки и друго.

konstrukciya-ostrovnoj-vytyazhki

Сè што е потребно за готвење е буквално при рака.

Стилскиот дизајнерски прием за поставување островски капак претвора самостојна кујнска маса во ресторан каде што ќе станете учесник во процесот на готвење.

Мултиварк-чудо-тенџере

Покрај тоа, комбинираните функции на островската хауба и светилката создаваат удобен престој во дизајнот на модерна кујна создадена со свои раце.

Дали сте сопственик или љубовница на мала кујна? Корисни идеи за дизајнот на мала кујна од 12 метри се претставени во видеото.

Може да бидат заинтересирани: