Вградена гасна или електрична плоча - симбол на модерна кујна

  • admin
  • 1 април 2015 година
Вградена гасна или електрична плоча - симбол на модерна кујна

Гасните и електричните плочи со печка постепено доаѓаат надвор од употреба. Тие беа заменети со елегантни, со модерен оригинален дизајн, вградени рингли. Модерни апарати за кујна стана многу поразновидна, многу повеќе функционални - што, природно, предводена вдлабнати рингли на врвот на популарноста. Од cooktops удобен, економски, намалување на времето за готвење - водителка ќе го цениме овие производи.

Како да се избере вистинскиот плашило, општи препораки

Животот се менува, нашите барања за удобност стануваат се посложени, кујната сака да биде модерна и модерна.

Но, ова не е изговор за купување на површина за готвење само по изглед.

Хоб Миле KM 370-1 G. - Мои слики - вградена машина за перење SMEG - Лична страница

При изборот на интегрирана плоча за готвење, почитувајте ги следните правила:

-Панел треба да биде функционален;

-Професионален режим на контрола;

- сигурни безбедносни системи;

-материјали на производот мора да бидат убави и издржливи;

- Квалитетот на собранието треба да биде на највисоко ниво.

Купи ZIGMUND CNS 159 60 WX во каталогот на цени за електрични површини за готвење. . Во 6 продавници од 25.760 рубли.

Подигање на плочата за готвење, се обрне внимание не само на дизајнот на самиот панел, но, исто така, да ги земе предвид времето - и двете се вклопуваат во внатрешноста на вашата кујна нов уред.

Дизајн модели на Beltratto апарати за домаќинство

Плочата мора да се погледне во хармонија со кујна единица, на располагање со големи апарати што се фрижидери, машини за миење садови, сите постоечки мали апарати за домаќинство.

Како да се избере вистинскиот плочата за готвење

Како и секоја апарати за домаќинство, гас панел не само што треба да се молам на око во изгледот, но за да биде сигурен и лојален соработник.

Готвење на гас панел модел: VR 90 4G АИ TR AL Галерија ДОО корпорација услуги Самара LSTC домови колиби Фен ru

Затоа, при изборот на плоча за гас, обрнете внимание на следново:

Гас шпорет Samsung NA64H3110BS купат од онлајн продавницата, цената е

- Површината мора да има функција за контрола на гас. Системот за контрола на гас автоматски ќе го исклучи гасот ако пламенот се изгасне или ако течноста го поплави пламенот;

Готвење површини во Пенза Рестарт на гас Рестарт ELP042

-на присуство на електричното палење - удобен и важна функција, во комбинација со гас за контрола на двете од горенаведените карактеристики ќе го заштити вашиот дом од уживање на децата. Таквите функции можат да бидат механички (работа прекинувач) или автоматски (горилникот работи на напојување со енергија);

Рингли купите од онлајн продавници на Минск на портал KUPI.TUT.BY

-Ве молиме имајте во предвид бројот на пламеници, гас обично се добие површина со четири горилници, но тоа зависи од вашите желби и обемот на идната работа во кујната;

Складишта Рестартирајте на KUPI.TUT.BY

- Обрнете внимание на типот на горилникот, т. Стандардниот горилник е способен да регулира само едно ниво на пламен. Но, на горилниците се во форма на "двојна круна" - тие имаат многу енергија, затоа што тие имаат два реда од пламенот, така што храната се готви побрзо. Најкул режач "тројна круна" тука, постојат три серии на пламен, па таму е повеќе униформа загревање на садови. "Тројна круна" е потребно за љубителите на гурманските на таписерии необични јадења,

ILVE HAP-95CIX. . Интернет-продавница за апарати за домаќинство

-Note на материјалот плашило, панели се емајлирана или челик (нерѓосувачки челик). Панелите со емајлирани површини имаат пониска цена.

Овие панели се трајни, може да има различни бои, но тоа е работа површина е доста тешко да се исчисти и да остане после чистење гребнатини.

Поправка и монтажа на плочи

Во моментов кујни, главно се користи во готвење површини од челик или сиво леано железо, како површини може да бидат полирани или мат.

Како да се избере вистинската електрична плоча

Модерни кујни повеќе ги користат електрични рингли за моден дизајн, безбедност, сигурност и флексибилност.

Интернет хардвер продавница во Москва, купи опрема интернет хипермаркет Tehnostudiya

Електричните панели, воопшто, користат површина од стаклена керамика.

Модерната вградена плоча за готвење е електрична. . - Мои фотографии - фрижидер-приказ Swizer - личен сајт

А поевтина алтернатива е леано железо готвење, како панели се многу сигурен, но нивните функции се минимални.

Што да барате при купување на керамичко платно:

дали индикаторот за преостаната топлина -Possible за изнајмување, оваа сијаличка светнува време на работа и по исклучување на горилници, со што се спречува сопственикот на опасност од изгореници. Индикаторот за преостаната топлина ќе се исклучи кога температурата на панелот ќе стане безбедна;

-Проверете го тајмерот за горилниците. Тајмерот може да се исклучи автоматски, и може да го извести се оневозможи употребата на звук;

-Note на додатоци: прекинувачи може да се сензорни, вртливата и предните;

Надградба прекинувачи се инсталирани на ниски цени површини за готвење;

-utaplivaemy прекинувач изгледа повеќе естетски префинета и побезбеден бидејќи не можете да го вклучите печката случајно. Таквите прекинувачи имаат поскапи кујни;

Вграден електричен панел купувајте во онлајн продавница со испорака

со сензорни прекинувач наоѓа на предниот панел плоча, невидлив око работи со допир и се најпопуларните модели;

Готвење Hotpoint Ariston-KBT 6014 D БК

- Обрни внимание на горилниците, горилниците се халоген и индукција. Халогенски готвење загрева веднаш и рамномерно поради висока температура спирала, спирала во комбинација со халоген ламба. Таквите горилници се практични, консумираат минимум режач моќ се запали црвено и голема количина на топлина објавени. Индукција плашило веднаш се загрева, греење е регулирано точно, работи само кога горилникот стои прибор. За време на готвењето, тоа се загрева само дното на садовите, а таа режач е студено. Таквите горилници се сосема безбедни и се подготвуваат за нив полн со задоволство. Садовите мора да бидат направени од железо или емајлирани емајлиран челик, е сосема несоодветни стакло и керамички опрема;

Вграден електричен cooktop Teka TR 940 AB, продажба вграден електричен готвење Teka TR 940 AB во p

- Забележете колку кола имаат плоча за готвење - тие може да бидат две или три кола. Во зависност од грејна површина на тавата или тави е регулирано и од областа на греење површина;

-Ако потребно не само готвење и рерна, но - се обрне внимание на комбинација верзија вградени плочата за готвење и рерната е изграден;

Цена Set Ханза БТПП 66136030 - Каде да се купи во Минск - MIGOM.by - Минск

-Ако сакате да се најде поевтина опција, се обрне внимание на површината за готвење на огледало стакло, стакло керамика надворешно тие личат.

Модерни површината за готвење може да се организира одделно од рерната, можете да ги собереш еден паралелен вдлабнати скара, пароброд - тие се исто така лесно да се сече на countertop.

Разно Наша техника Page 2

Со купување на апарати да се создаде стилски, хармоничен, модерна кујна.

Можеби сте заинтересирани за: