Алатки за додатоци за бања или кади

  • admin
  • 9 мај 2016 година
Алатки за додатоци за бања или кади

Психолозите се едногласни дека позитивната енергија и позитивното расположение се клучот за успехот и среќата. За да добиете максимални позитивни емоции, препорачливо е во сауна или сауна. Во собата за пареа, како рака, го отстранува лошото расположение. Подгответе се за претстојниот настан да се препорача со вештина и знаење за случајот. Кои се потребните бања и додатоци?

Бања увертира

Историјата го изостави датумот на првата бања, парна соба и сауна. Не е важно кој: класичната руска бања, финската сауна или турскиот хамам.

Финска-сауна4

Примитивни бањи и додатоци за бања од примитивни домашни уреди до современи процедури се збогатени со удобни производи, убави модели и додатоци.

Деревянные-бани

Но, уробата за бања е огромна поддршка за традициите на посета на сауна или сауна. Се избира индивидуален температурен режим на вода и воздух, метлата е парен и креветите се изложени.

skamejka

Бања стил: од метла до мијалник

Почнуваме однапред да се собираме во сауна или сауна, со чувство и поставување на потребните додатоци за бања. Ако мислите дека за постапките на пареа ќе има доволно пареа и капи на глава, тогаш тоа не е така.

parilka19

Шокантна и возбудлива разновидност на додатоци за сауни и бањи јасно покажува дека сесијата на процедурата за лекување ветува дека ќе биде интересно. Да се ​​создаде конфигурација на бања-стил може да биде за секој вкус. Што од овие предмети е подобро да се земе со нив во пареа соба?

slide1

Избираме метла за парна соба

Се разбира, главната тема, без која процесот на примање на топлинска постапка е незамислив, е метла. Ова е одличен масажер направен од природни состојки во вешти раце на шармантен придружник за капење! Г-ѓа Флора се грижеше за можноста за правење метла.

Zaparivanie-venika-iz-berezy

Метла за парна соба може да се собере и суши од било која гранка на дрва со млади лисја. Да речеме дека лидерите и миленичињата се примероци од даб и бреза. Метлата мора да биде темелно сушена, собрана и врзана. Патем, за повеќе опиплива арома на шумски лисја, на метлата се додаваат освежувачки нане, кантарион, мелиса и пелин.

3029fb088fd8b1cab516c5d47daf7ed6

Моден стил - облека, обувки и текстил за бања

Несомнено, најдобра облека за парна соба и сауна се костимите на Адам и Ева, ако сте во осаменост. Но, каде гледате осамен одмор во сауна?

67028049

Остатокот во просторијата за пареа или сауна е општествен настан, така што треба да покривате одредени делови од телото. Затоа, ќе мора да го поминете кодот за облекување и да се облекувате соодветно.

Стил и материјал на капе капа

Посета на бања или сауна вклучува моќен топлински стрес. Затоа, за да се спречи можноста за топлински удар и прегревање, капакот на главата е задолжителен.

_1__1_1

За шапки и капи за капење се чувствува и се чувствува чувствителна крпа. Дебелината на капи на пар може да достигне еден сантиметар, но волна чувствува производи за бања од кои се направени на капи, добар воздухот пропустливост. Не помалку популарни се капи направени од ленени и памучни ткаенини, кои можете да ги направите сами.

Изборна-шаки-буденовки

Шапка за спарување може да биде избрана во форма на панама, капа или дури и стилизиран модел.

Папучи и влечки

Во бањата може да дојде во кинески гуммирани флип апостолки, од ова никој и ништо нема да страдаат. Но, добивате посебна удобна состојба кога вашите нозе се вкопани во топли чувствувани папучи или влечки од сламки. Овие чевли не се лизгаат на влажен под.

000002

Капење на текстил

Капење на текстил што се користи при посета на бањи, парни соби и сауни веќе не се ограничени само со голем лист и крпа. За љубителите на удобно поминување на времето постојат такви модели на текстил:

• чаршафи и крпи, груби и фротирани

• преклопен здолништа, наметки и килими

• Турбани и заглавја на главата

• групи на парео и турбан

• ракавици, белезници

• душеци.

img_1696_small

Сите овие меки и мирисни текстили можат да бидат избрани според саканата боја и големина. За производство на поголемиот дел од текстилната модели бања може да поседува од стари крпи или листови и остатоци од тенки чувствував.

Патем, ќе покажеме дека моделот на сезоната за бања е Kilt и Pareo. Лесни и течни парео и килтни ткива совршено го штитат телото од прегревање.

325_Sauna_PARIS __ (3)

Покрај тоа, еден вид на забелешка на задоволство со комплетна релаксација, ќе додадете ароматични масла во пареа соба.

Лаванда поле на добро расположение

Дајте весело расположение може да цитрус вкусови на зелена вар, зрели портокал и егзотични овошја.

lavanda3

Ароми на Розова вода и масло од лаванда и свежо килибар совршено се вклопуваат во сензационен еротика простор: доволно да се стави неколку капки на загреана камења или дрвени plashechki.

319153-5700x3600

Арома за бањата се ослободуваат во форма на сол, масла, спреј и вода.

Природна база состојки и природни ароми се создаде прекрасен подобрување ефект, кој е во состојба да обезбеди не само топла вода во cooperage уреди.

aromatizatori-dlya-bani-450ml_550

Кооперативни производи

Од античките времиња, бања cooperage - кофи, вода сад, кофата и базени, како и на пареа и oblivnye уред направен од basswood, бреза и јасика. Купер производи беа исечени или исечени од парче одбор или чаури.

zaparnik-dlya-bani

Едноставноста и мудроста на техничките методи во производството на производи за бања остана непроменета. Затоа, веројатно, водата во таквите контејнери е неверојатно свежа и заживувачка.

Масажери за бања

Во процесот на изработка на термички процедури, маси за бања се користат за подобрување на циркулацијата на крвта. Поголемиот дел од алатките за бања на масажерите се направени со рака од дрво со разни релјефни инсерти, со кои тие вршат масажа.

1435758013-1-0-603c3c382fd6841242f4125a146bb605

Дрвени масажи се опремени со удобни рачки, кои практично не се лизгаат во влажни раце. Покрај тоа, специјални сунѓери од природни растенија од сисал и луофах можат да бидат прилично добри "бркаат крв".

Mochalka-iz-lyufy

Откако ќе ги собере сите неопходни додатоци, можете да отидете во просторијата за пареа и бањата, земајќи го со вас добро расположение заради универзален просперитет.

 

Можеби сте заинтересирани за: