Кој миксер да се избере за бања: ѕиден миксер, мијалник за мијалник, сокриен миксер, бања миксер, мешалка на подот или туш комплет.

  • admin
  • 31 Август 2017
Кој миксер да се избере за бања: ѕиден миксер, мијалник за мијалник, сокриен миксер, бања миксер, мешалка на подот или туш комплет.

Познато е дека од најпосетените делови на супермаркети и интернет сајтови се санитарните уреди. Шокантно богатството и разновидноста на модели на миксери фаќа внимание и доведува до идејата вистинскиот избор. Ние намерно не ќе ги објави имињата на модели, потпирајќи се на личен избор на купувачот. Корисни совети од експерти и специјалисти во овој случај е само Божји дар.

Бања со миксер

Првиот миксер, кои ги комбинира во една чешма два вида на вода беше Келвин изум, кој е патентиран во иднината во XX век. Алекс Manukyan. Утилитарната елемент, и функција за водоснабдување како миксер еден лост кратко стекнати масовно производство и ентузијасти потрошувачите.

starie_modeli_smesitelei

модерен миксери  со туш, добро опремени, и се најде стилски дизајн, заведува на критериумите за избор - долго бескорисно миксери, аератори и кертриџи, или нешто ново? На откривањето на Келвин - Manukyan заработени во бањата не боли да се испита видови и можностите на миксери со туш.

тропските предели

Видови на чешми бања

Неопходно е да се направи разлика помеѓу славини за бања на принципот на мешање на вода: Посебен кранови, единечни и двојни попречни водилки, термостати, електронски и двојна бескорисно. Класичен поглед на миксер се смета dvuhventilnye дизајн, опремени со касети.

12455.970

Повеќе солидна миксер со туш бања може да се споменат термостатски санитарни уреди со автоматско температура вредност поддршка, сензор со сензор за IR и копче со оглед на снабдувањето со вода.

Напредно модели се отворено чешми и сетови туш панел, кој со својот изглед многу фенси.

1464096221-6437

Корисни совети

Значаен параметар за избор на мешалка за бања е видот и должината на водоотпоритетот. Евтини модели на миксери се опремени со тубуларен излив направен од свиткана метална цевка. Бренд моделите имаат мазна фрлена или лежеше бескорисно со мазна површина. Препорачливо е да се постави скратена буцка само на мијалниците или за истовремено користење на мијалник и бања.

cherry5075-elvira

Применуваат во бањи, долг излив е посоодветен. Овој критериум е типичен за чешмите со туш на ѕидот и сокриени миксери.

Најприфатливата и ниска цена опција за инсталирање на бања славина, до одредено време, се сметаше за тапа на ѕидот.

тапа на ѕид

А тапа со туш во бањата на ѕидот е опција за да заштедите пари и простор. Главната предност на инсталацијата е скриената локација на водоводни цевководи. Инсталирањето на миксерот на ѕидот претпоставува правилна пресметка на висината на поставеноста и на длабочината на работната шипка.

vysota-smesitelja-03-e1472067955567

Изберете најдобар миксер на ѕидот не е тешко. Евтини кинески модели на чешми со туш се направени од несигурен силумин.

Брендиран молк се одликува со светла боја на хром и никел, злато и бронзени нијанси. Сепак, производителите одиграа зајадлив трик, со опремена миксери за бања аератори и заменливи кертриџи, и тушевите со сите видови на додатоци.

vysota-smesitelja-02-e1472067980825

Средната верзија на бања миксер се смета за месинг, наоѓајќи го "за дома, за семејството" егзистично станува тешко. Па, освен ако не сте изненадени од оригиналните ретро миксери и термостати.

термостатски чешми за бања и туш

Опремата на термостатските мешалки претпоставува задолжителна технолошка инсталација и снабдување со вода - ладно од десно и топло налево.

shema-rabory-thermostaticheskogo-smeselya

Во комплет со мешалки - термостат, рачен туш со стандардна врска Ѕ и туш за прачка. Ограничувачот за безбедност го олеснува поставувањето на температурата со максимален проток на вода од 15-20 l / min.

27063000

мијалник миксер

Хигиенскиот туш со методот на инсталација не се разликува од класичниот миксер. Најдобро решение е да се стави миксер на мијалник кој се наоѓа во близина на садот на биде. Хигиената на удобноста обезбедува фиксација на главата за туширање, регулатор на температура и проток на вода до 2,5 литри.

77945

Класичен метод на инсталација и можноста за проширување на границите на примена на термостатот миксер, додека наводнување црево може да се постигне на чинија.

Корисни совети за избор се прикажани овде.

Сепак, класичниот стил на миксери станува ирелевантен.

квадратни миксери туш

Дизајнер производи упорно ги заменуваат ѕидните миксери со тркалезни форми. Сега тоа е стилски и оригинален hi-tech (квадрат) чешми за модерниот ентериер.

бронзено-антички-kd-5404-d46-бронза

Корисни совети

Се создаде стил на hi-tech во бањата помага месинг или бронза боја и материјал со стандардна миксер допрете туш дното G ½ и автоматски прекинувач со бронзен слој.

Атрактивноста на ѕидниот миксер е обезбедена од сад за масажа со туш со бронзени млазници и стилски метални рефлектори. Скапо и почитуван!

Image 1p

миксери со туш флеш монтажа

Мешачите за бања со бања мора да бараат инсталација на скриен дел од R-кутијата и надворешната обвивка. Овде можете да дознаете сите за карактеристиките на инсталацијата.

славините на бањата одбор

Страничните миксери, лоцирани директно на работ од бањата или вградени во акрилниот раб на раб, повеќе не се сметаат за санитарна новина.

Смесител-на-борт-ванний-на-5-отверстие

Јасно е дека кршењето во страната на акрилната када е полесно отколку во бањата од леано железо.

Единствената пречка е создавање на дупки од 3 до 5 парчиња за сет на туш функции, и направи двоен жици.

Монтаж-врезного-смеслителя-на-борт-ванний

Сепак, комплексноста на инсталација и монтажа непријатности на користење се постојано се држат туш црево одземе бројот кои сакаат да се инсталира тапа.

Смесител-на-борт-вид-изнутри

Судејќи според коментарите на купувачи, брзо абење на цревото, што е во операција мора да се крие зад работ на кадата и риба, доколку е потребно, е главниот недостаток на молк.

Недостатоците на миксерите на подот со тушеви, предмет на завист што ја гледаат западната серија за луксузни вили и нивните жители, молчат.

79046.970 Отворен

отворено тапа

Мешачите на подот се столб кој се наоѓа над купатилото, кое е инсталирано за одделни бањи. На крајот на истури во моделите на подните миксери е над садот и рачниот туш се става на колоната.

23

Основата на инсталацијата треба да биде сигурно прицврстување на колоната и професионална дистрибуција на вода. Посебно внимание се посветува на единицата за прицврстување на колоната на подот.

Санитарните промо колекции ги исклучуваат непријатностите.

промотивни колекции

Промотивни комплети Oras (Финска) претставуваат опрема која ви овозможува целосно опремување на бања со компактен миксер за бања со туш.

Комплетен комплет PROMO е солиден:

  • посебна купатило и туш чешми, посебно за мијалник
  • автоматски прекинувач опции бања / туш
  • керамички кертриџи и флексибилни коли
  • ѕидните ексцентрици и држачи
  • туш прачка и наводнување може.

Се чини дека се што ви треба во еден пакет!

Точно, за помош ќе треба да се постават круг сума, како и за туш групи на панели.

туш колекции, панел

Опремувањето на туш сет од колумни и панели со хидромасажни млазници со посебни контроли и конзерви за наводнување е нов бран во светот на санитарните производи. Кога креирате удобност во мала бања ви треба минимум простор, но мулти-модната вградена миксер ќе ви овозможи функционирање на горниот и на рачниот туш.

касели бела туш кабина туш панел

Така, заклучокот сугерира дека модерната кујна тапа со туш станува активен дел од декор.

Можеби сте заинтересирани за: