Гранџ стил во внатрешноста: внатрешна декорација, мебел во стил на гранџ.

  • admin
  • 05-Jan-2017
Гранџ стил во внатрешноста: внатрешна декорација, мебел во стил на гранџ.

Кога креирате ентериер, оригиналната замена на сложеноста во декорацијата и високата цена на мебелот е секогаш добредојдена. Таа е во успешна замена, вмешана во практичноста и мудроста на руралниот начин на живот, е поврзана со внатрешноста на стилот на гранџот. Што поткупува во одлуката за стил и зошто е толку популарна?

Стил на гранџ

Меѓу различните ентериери, гранџ стилот привлекува и привлекува себеси дискретна елеганција и шарм на антиката. Углед аристократски Франција и карактеристики гранџ стил во внатрешноста не, украсени со позлатени лајсни и луксузни боемски внатрешни работи, убаво и да создаде чувство на удобност.

52468 qu

Да ти кажам една тајна дека оригиналниот ентериер е создаден во просториите, тоа не е прилагодена за живеење францускиот провинцијалци кои се населиле во главниот град.

f317ee

Внимателно ги следи воспоставените традиции и ставови, "Новиот француски", направен во главниот град углед носи гломазна куфери и патни торби со содржина земја. Ние мора да дадеме кредит, не е лошо.

гранц

Сонување на пријатно гнездо, доверба во едноставен и достапен внатрешен дизајн, кој се карактеризира со карактеристики:

• погодност од соседството и присуство на природни материјали

• воздржаност, не граничи со сиромаштијата

• мека палета на решенија во боја

• квалитетот на мебелот.

b_17_jpg_16

Совршен баланс и услови за исполнување на класичните почетоци и современи идеи!

Да се ​​создаде стилско решение соодветни просторни светли простории, во просторот каде што секој детаљ од внатрешноста ќе ја најде својата тежина и звук.

Карактеристики на внатрешен стил гранџ

Забележано е дека најзаслужните луѓе со воспоставени ставови и навики се привлечени кон дизајнот на стан во стил на гранџ или куќи. Едноставноста и строгоста на ентериерот совршено коегзистираат со прифатлива вредност при создавањето.

kover-dlya-spalni-5

Евтин декор на ѕидовите со тула или камен со темни и лесни тонови во соработка со дискретна боја на подот создава едноставна позадина. Природноста на благородни бои од дрво и керамички плочки природно звучи со мебел на испреплетени нозе, украсени за природни материјали.

mebel_starenie w9z

Големи застаклени кабинети или лавици се декорирани со профилен панел. Исто така, на пресекот со рустикален стил од почетокот, може да се проследи во надворешниот дизајн на соба или дневна соба во стилот на гранџ со видливоста на стари објекти и работи.

fall11_030_moutonwingchr_med

Во центарот на создавањето на стилски ентериер на гранџот лежи филозофијата на центарот за раѓање и семејните традиции. Секоја соба во планот гранџ стил да остане, под претпоставка дека нема промени во блиска иднина, па постои дух на практичност во декорација на ѕидовите, таванот и подот.

dfa343d25468ea08d622b9dd2ce95d38

Создадена од страна на внатрешни работи, благодарение на неутрална боја шема на нијанси на кафена, сива боја и црно-бело, со меки осветлување и пригушени внатрешни акценти на бакар и бронза, има креативност и релаксација.

завршувањето на ѕидови, подот и таванот

При завршувањето на ѕидовите на просториите употребете малтерисани или тули камени ѕидови со монохроматски светлини или белетни бои.

Сепак, за позадина во монохроматски цветни печати на ѕидовите, исто така, има место.

Image 2

За дизајн на подот, подобро е да се користат панели или плочи со дискретни тонови без сјај. Декор на таванот во внатрешноста е малку пригушен и претставува греди на бела дрвена барака.

1921

Заврши ѕидарски ѕидови понекогаш се комбинираат со инсерти од дрво, проширување на ефектот на различни текстури: заменува бели тули малтерисани тули ѕидарски.

72163d7a167d75675d1fc129435f0a9a

За природност внатрешни природата кажам голобрад текстура на подот и таванот, засилен приеми стареење елементи на декор и мебел. Сето тоа ќе се искористи за ова - патинирање или сликање на панели со светлосна боја, треба да донесе ефект на време и издржливост.

131012141313

гранџ во детали

Важни детали и додатоци стил се елементи на фалсификување без сјај со гравирање, длабоко куп теписи и едноставна завеси изработени од природни материјали. Ова е заслуга на стилот: да се рекреираат и презентираат познатата класична форма на декорација, користејќи достапни техники и материјали.

Интерyer-doma-v-stile-granzh- (2)

Сепак, да се создаде стилски гранџ ентериер, куќа без важничене, потребен ви е вистинскиот избор на мебел.

granj-stil-v-interere-12

Мебел во гранџ стил - од куфер до Бидермејер

Забележано е дека е можно да се создаде класичен дизајн со замена на елитен скап мебел со копии и прототипови. Во стилот на гранџ безбедно коегзистираат реновиран и нов мебел: воздух полици и конзоли, кабинети со стаклени врати и седишта на дрвени нозе во стилот Biedermeier и Chippendale.

Сликата 2 столици Chipend +

Столици Chippendale стил одликува со висока потпирачите за грб и вертикална ребра како силуета или антички вазна виолина.

Дрвени маси, витрини и кујнски елементи во гранџ стил донекаде сличен на дизајнот на 60-тите години во кујната, гломазна и непријатно.

114

Но, мебел во стилот на гранџ со светло дрво пронајдени лебдечките форми и повеќе лесен дизајн на лавици и подвижни маса со светлина контра врвови.

54

Сега кујна простор комбинира модерен трпезариска маса со дрвени столици, оригинални лустери и рачно кутија, сличен на единица исхрана на студентите кафетеријата.

head_pic04

А откако сте виделе многу стари бабинки од минатиот живот, ќе најдете втор или трет живот под вешти рацете на господарите.

 

Како да направите свој мебел во стил на гранџ, прикажан во ова видео.

Задолжителен елемент при создавањето на гранџ стил е изобилството на различни најголемиот подни светилки, лустери и биро светилки поставени во близина на семејни портрети на драги луѓе.

pic_splash_background

Да се ​​рекреира атмосферата од изминатите години и шармот на стилот на гранџот ќе му помогне на видео.

Не можеме да се сокриеме дека стилот е малку комплициран за перцепција, но тоа не го спречува да пронајде нови фанови. Можеби и ти ќе го сакаш!

Можеби сте заинтересирани за: