Меур панел, панел во модерен ентериер

  • admin
  • Јуни 7, 2016 година
Меур панел, панел во модерен ентериер

Секој пат, се подготвува за вложување во досадна рамен поправка и реновирање на внатрешноста, тоа би било пожелно да ги користат новите техники за украсување. Гледано од страна на еден меур панел рецепцијата на далечните странски земја хотелот безшумно се потсетува на своето присуство во вашата фантазија. Дали сакате да се занесе во стилски нов декор, но не знам како да им пријде? Тогаш тука, до водопадот, производство на свој.

Тајната на вода - вода тајни

Забележав дека аква дизајн самоуверено се најде на повеќето атрактивни и престижни прием внатрешни декорирање. Ексклузивно стилски производ во форма на воздушниот меур панели создаде огромна атмосферата релаксација.

вода-UIT-Еиген-Bron

Игра на светлината и на движењето на воздушни меури во панели или цилиндрични колонади фаќа внимание и хармонично се пренесе на динамиката на моќни елементи, скроти и рафинирани под импресивен дизајн на ентериер. Вековната тајна квинтесенција на воздухот и водата е концентрирана на едноставен и оригинален меур колони и водопади.

слика 35

Ние не ќе се скрие дека од првиот впечаток овој колоритен водни спектакл има желба да се изгради нешто слично дома.

Сепак, веднаш предупреди дека процесот на инсталирање и поврзување бара посебни знаења и вештини. Кои се меур панел, и како да се создаде декор во стан или приватен дом?

Хотел лоби Далас Дизајн округ, Далас, Тексас -bubble ѕид

Принципот на работа на меур панели

Изградба и работење на меур панел е едноставен, така што е за зголемување на интерес. Панели воздушен балон (меур панели) е рамен резервоар исполнет со дестилирана вода, а понекогаш и глицерин. Земајќи ги во предвид физичките својства на воздушни меури се крене во вода, на принцип на создавањето на оригиналната плоча е едноставна.

file_fe038bb

Извор за создавање на генератор воздух балон е компресор чиј капацитет може да достигне илјадници воздушни меури. Покрај тоа, контрола на проток меур е постигнато со инсталирање на дното на полето на контролната единица. За да се создаде оригинална осветлување користење на LED-технологија со користење на RGB-контролери.

шема-podklyucheniya-RGB-svetodiodnoj-lenty

Каде можам Ставете го капакот на меурот

Мобилност и леснотијата на инсталација дизајн меур панели овозможи да ги користат во стан, канцеларија или на јавни места:

• во форма на партиции

• поставена во ниши и на подиумот

• прикачите кутија панел на ѕидот или таванот.

Слика 5

Тајната на панели воздух балон лежи во карактеристиките на нивниот дизајн. Било кој од структури - панели, водопади или колонади интересен бидејќи тече или паѓа водата е во право место.

Слика 2 кујна

панел во внатрешноста

Прекрасен аква дизајн и оригинални идеи за украсување е дека поголем фокус придонесува за хармонија на технички перформанси капе вода или воздух меурчиња игри со други елементи на декор.

Слика 4

Затоа, меур панели можат да бидат поставени во ходникот или дневна соба, кујна и канцеларија. Таквата флексибилност е вградена во дизајн карактеристики.

слика 1

Дизајн карактеристики: вода е местото каде што би требало да биде

меур панели

Главниот дел од изградбата на панели или производи направени со сопствен резервоар е на двоен слој акрилик на состојба или ламинирано стакло.

За формирање и создавање панели користат материјал 12-16 mm дебелина, 1200 mm широк и до неколку метри во должина.

панел

Апарат и предуслов производство на панелот е запечатување на краевите на акрилни лист, собрани во рамен или кружни резервоарот. На дното на резервоарот се состане структурни функции засилување од голем обем и тежината на дестилирана вода и опрема за проток процес на создавање на меури.

4444_l

Дозирање износот на движење меурчиња ги млазницата со едноставен кружни или рамен тип на прскалките.

водопади на стакло

Не помалку атрактивни внатрешна декорација е водопадот на стаклото, кој е претставен во форма на вертикални ѕидови од проѕирно стакло. Значи живописно и вкусно декорирани водопад снашле отвори и недостапни ниши, кој се наоѓа на видно место.

05

Горниот дел затворен водопад вграден резервоар од кој водата авиони тече како извор на приемниот резервоар или када, скриени во земјата. Ефектот на украсување е да се создаде водопад и водата што тече од мистериозна простор.

1449469109_783203_52

Извонредно опкружувачки сликата нагласува пенливи намалување шема (позадина).

Целата слика е зад стакло декоративни панели во стилот на физичко или жанр сцени.

1442918622_890469_16

Надворешната обвивка на вештачки водопади се направени од избраната големина и боја на камен, мозаик или красат fotoprint.

Дали е можно да се направи балон бар со своите раце

За да се направи на панелот или водопад себе е можно, но процесот одземаат многу време.

Структурно рамен модел се состои од горен и долен куќишта, во комбинација панел.

панел-3

Меур дијаграм на уредот вклучува:

• создавање на систем за проветрување

• склопување на запечатени за течност

• Сместување молчи повеќеканални аквариум компресор

• поставување и поврзување на контролерот и снабдување со електрична енергија LED лента

• декорација панели или колони.

sxema-1

Ти си во среќа, бидејќи на интернет му даде на светот некои од уреди и кола на сместување меур панели.

создавање систем за аерација

меур систем аерација панел е главната компонента. Од неговата коректност е предмет процесот на формирање на воздушни меури и нагоре нивното движење. Во класичниот систем за проветрување треба да содржи:

• бесшумен повеќеканални компресор со млазници

• компресорот црева

• акрилик фармацевт (предност може да се даде пиштол за прскање со мулти-боја фабрика за производство на LED осветлување)

• вентил поставен помеѓу компресорот и типот на вбризгување на клипот.

maxresdefault

Тоа е можно да се користи компресор Resun АЦО ШПРТ 004 шест-канал, капацитет од 75 l / min, моќ 58 W, со дијаметар на одводен отвор 10 mm. Компресорот е инсталиран на панелот или на кратко растојание, а поврзани со структура со користење на цревото за воздух. За да се спречи истекување од каналите меѓу панелите и цревото за воздух балон монтиран неповратен вентил.

akvariumnyj-kompressor-besshumnyj_1_1

На подиумот или на дното на панел постави за напојување, на компресорот и на систем за аерација, вентил, и модул на осветлување. Ако се планира на врвот на табла да се инсталира на компресорот, не е потребна проверка на вентил.

Најмногу време одземаат процес е Собранието на течни сад (претерана - аквариумот).

-font-б-риба-б-font-резервоар-Aquascaping-Airstone-font-б-цевка-б-font-font-b

соберат панел

двослоен акрилни лист ќелија може да се користи за изградба на капацитет. Димензиите на панелот се избрани поединечно. Главни произведува запечатување крајот на акрилни лист со помош на специјален лепак.

На долниот дел (подиумот или долу) воздушен балон структури треба да се обезбеди ригидност на целата структура и тежината на водата.

001

Исто така, на млазницата е прикачен на дното панел, обезбедување на дозирна хранење воздух во канали. Подобро да е одбран млазници направен од трајни пластика со форма на кружен прскалка. На дното на паното за воздух балон, исто така, е обезбедена LED лента.

01TEM03018B

Со цел што воздухот се распределуваат рамномерно користење на уреди за точење и прилагодување се врши места цевки специфицирање саканата големина формирање меур.

По монтажа и инсталација на системот за аерација панел треба да се провери функционалноста на проверка на вентили и додадете дестилирана вода. Тогаш вклучуваат компресор за тестирање.

Што е балон панел и како да го направи својот собранието, што е прикажано тука.

Може да бидат заинтересирани: