Кујнски агол - повторно релевантен

  • admin
  • 15 ноември 2013 година
Кујнски агол - повторно релевантен

Завршено и просторно парче мебел, значително зголемување на просторот на кујната, со целосна сигурност може да се нарече кујнски агли. Се појавуваат еднаш во внатрешноста, кујнскиот агол повторно се релевантни и на побарувачката. Зошто овој внатрешен објект е атрактивен за нашите станови?

Кујнски кат Дизајни

Едноставниот дизајн на кујнски агли буквално е создаден за топло пријателски вечерни собири и прием на посетители. Можеби, затоа, кујната се претвора од едноставно место за готвење и јадење во пријатна кафуле. Кујнските агли се состојат од маса, столици или удобни длабоки софи без потпирачи за раце со скриени функционални ниши.

big_nigegorod_katran-640

Фурнирните делови од аглите се пространи, недостатокот на потпирачи за раце создава удобност и неверојатен шарм, необичен, освен што мебелот е атрактивна дневна соба. Од мебел собранието  Кујнскиот агол е многу едноставен, дури и аматер може да го монтира.
  Првото нешто што го фаќа окото кога го гледате аголот на кујната е експресивен тапацир. Софа без тапацир не е толку привлечна од мека со тапацир направена од вештачка кожа или микрофибер.

assol

Со својот универзален дизајн, кујнските агли и диваните со вграден вдлабнување се еквивалентни на дополнителен кабинет. Но, за разлика од кабинетот, во таква ниша можете да зачувате некои апарати за домаќинство или кујнски прибор, а исто така да седите безбедно на каучот за чаша миризливи чаеви.
  Маси за кујнските агли се изработени од ламинирана иверица, дебелината на масата може да достигне 30 мм. Дрвени ламинат декор од природно дрво изгледа одлично.

Видови аголни дизајни

Кујнските агли според дизајнот можат да се поделат на типови:
  • стационарна
  • Лизгање.

2474

Стационарните агли се интегрална структура во која поединечните елементи не можат да бидат одделени и преуредени. Заедничката основа на која се прикачени аголните кауси можат да се десната рака или левата рака и директно или во облик на L. Затоа, кујната, чија големина е најпогодна за вашата кујна, ќе биде земена во предвид кога ќе нарачате мебел. Иако можете да направите едноставна кујна со свои раце.

1870f03342fa

Лизгачките типови агли, напротив, се дизајнирани да ја зголемат површината и затоа се опремени со елементи на трансформација - дополнителни места за повлекување.

1277189435_101217135_3-----1277189435

За кујнски агли за мали кујни, се користи металниот лизгачки механизам на распоредот "Делфин". Затоа, лесното и едноставно движење на раката брзо може да се претвори во кујна за спиење, што стана привремено засолниште за гости или неочекувано пристигнати роднини.


  Испорака и монтажа на сите видови кујнски агли на производителот се врши во текот на денот.

Видови на кујнски агол на тапацир

За тапацир на кујнски аголни елементи користат различни материјали:
• вештачка замена за кожа
  • велур или жаккард
  • микрофибер
  • стадото.

48

Во повеќето случаи, за тапацирот на елементите, аголот се користи за кожата. Вештачката замена на кожата е практична и погодна поради неговата неприродност во работењето. Освен тоа, кујнскиот простор е предмет на влијание на многу извори на дневно загадување. Да се ​​грижи за тапациран скај едноставно, тепих е лесно да се чисти со неутрален детергент и отпорни на гребење.

69632_600x450_Ky50_a

 

Попрактична варијанта на тапацирот на аглите се ткаенините составени од синтетички влакна. Современите синтетички синтетички ткаенини имаат добри карактеристики:
  • Поради порозната структура на конците, воздухот е совршено пренесен
  • Поради импрегнација, нечистотијата и водата се отфрлаат
  • имаат низок степен на изборност
  • не предизвикува алергиски реакции
  Тапацирот направен од вештачка замена на кожата дури и по влажно чистење ја задржува својата оригинална форма, што е важен фактор за мебел.

2-peretyanut-divan-киев-obivka-kresla-kiev

Сепак, ткаенините за тапацир од новиот милениум, имено микрофибер, се од поголем интерес. Микрофибер има микрофибер од полиестер или памук, флекаста површина и заштитна тефлонска обвивка. Површината на површината се применува на глобално ниво со користење на совршена технологија. Микрофибер има неверојатна издржливост и леснотијата на заштита, како и осветлувањето и бојата на површината.

87274

 

Ако сакате да се куп дамаски како кадифе или Жакард, тоа мора да се запомни дека површината на рунтав е многу непостојана во менување на светлосните услови и може да биде отстапување во перцепцијата на боја ткаенина структура. Покрај тоа, таквите видови влакнести површини поради попречната и надолжната структура можат да бидат "солени". Таквите сјајни места на седиштата ќе имаат непривлечна појава со текот на времето.
  Одличен материјал се покажа себеси стадо.

brest22b

Составот на стадото е најлон и памук, кој ја одржува основата на лепак. Поради својата издржливост, стадото не е инфериорен во однос на микрофиберот. Особено атрактивен е стадото со втиснување. Купот на квалитетно стадото е густ и издржлив.

Кујнските агли со различни тапацири и облици може да се видат во ова видео.

Полнење за седишта и седишта

За да се зајакне еластичноста на седиштата на аглите, потребно е правилно да се избере
  квалитет филер. Постојат неколку видови на групи за полнење:
  • со нормална вкочанетост E (ST)
  • со зголемена ригидност ЕЛ
  • Хард HL
  • Висока еластичност HR
  • Со мека ЕР.

Кујна6

При изборот на филер мора да се има на ум дека во длабочината на седиштата скриени пролет блокови, со што на дизајн потрајни седење.

Како најдобро да има кујнски агли

Се разбира, кујнските агли се најдобро поставени во аголот на кујната, подалеку од шпоретот. Пред да купите или нарачате кујнски агол, направете внимателно мерење на идната локација.

5850кухоголок

Најдобро е да се исцрта скица на изгледот на хартија и малку фантазија. Можеби дури имате и нови интересни опции за кои подоцна ќе му кажете на светот.

Релевантноста и релевантноста на кујнскиот агол е лесно да се објасни: ние сакаме стилски, добри и удобни работи. Па, зарем не го заслуживме вчера, нема да заслужиме денес и утре?

Можеби сте заинтересирани за: