Како да изберете столици во модерен стан

  • admin
  • 2 Јануари 2014
Како да изберете столици во модерен стан

Модерни просек стан е незамисливо без удобен мебел. Ние сме секогаш прецизно и внимателно да го одбере софи, маси и столици, сè повеќе и повеќе дека моделите со столици amaze со својата разновидност. Како да се избере меѓу различни модели на "неговите" стол?

Нашите четириножни пријатели

Нешто основните потреби во куќата може да се нарече еден стол на кој ние се смират импозантна над ручек, во вечерните часови во близина на ТВ или компјутер во утринските часови, пијат лежерно кафе. Затоа, да се столовите ги прават посебни барања. На кои параметри да се погледне за при изборот на стол во модерен стан? Несомнено, ова е добра комбинација на удобност и атрактивен дизајн изглед.

Pic-472-1305567846

При изборот на нови столчиња за станот, потребно е веднаш да се утврди нивната намена и функционалноста на ентериерот. Впрочем, компјутер стол ќе биде различен од меки столици во дневната соба е буквално сè. Како да се избере столчиња во различни соби на модерен стан не е на сметка на постојните внатрешни работи?

Дали постои совршен стол во природата

Немирни и весели мебел дизајнерите секоја сезона понуди нов стилски дизајн столици. Во овој модел, нашите четириножни пријатели - столици, дизајнирани и декорирани да се одрази на модните трендови, особено на нашите различни станови и начин на живеење жители.

4bd6b70fef3b2_r3

Значи, современите трендови на столици или како да се избере еден стол во станот.
  Се разбира, на класичната верзија на стол е дрвена директно поддржан од стол со скромна и експресивна тепих и рамна, стабилна нозете, кои служат за децении. Но, времето неумоливо се придвижува напред, нудејќи повеќе модерни и стилски дизајн решенија столици.

Nt_630

Да почнеме со фактот дека идеална опција не постои дизајн столици бидејќи столици за кујна имаат уникатен дизајн и распоред, која не изгледа, на пример, меки столици за дневната соба. Ако мислите дека примитивните структура на претседателот на четири нозе, назад и седиште може да биде соодветен за секоја соба, тоа не е така.

4037

Неговото Височество стол

Оди во потрага на потребните стол, мора да се дефинираат следните параметри:
  • на фреквенција на употреба или функционалност
  • видот и дизајн на стол
  • форма и присуството на тапацир
  • внатрешни решение.

75211676_as__5459_

Најважниот параметар безусловно сигурно може да се јавите на погодност на локацијата на столот.
  Зачестеноста на употребата на стол може да се утврди од страна на побарувачката во станот. Најпопуларниот се смета за столици за кујна и детска соба, една студија, доколку се присутни во станот.

kabinet_monaco.004

Видот и дизајн на стол претпоставува присуство или отсуство на потпирачот за грб, потпирачи за раце, како и димензии и тежина.
Обликот на столот треба да му се овозможи да биде поставен удобно. Присуството на тепих е дизајн решение во насока на хармоничен внатрешни решение. Внатрешен дизајн решенија базирани Столици за станови на неговата употреба и примена на кабинетите различни соби.

9ca49813c4e9297637bf948449b367f2

Како да се избере еден стол во станот

работа столици

Трошење многу време седи на компјутер, машина за шиење или друга опрема, вие само треба удобен и сигурен работа стол. Искрено, канцеларија вртливата стол со тркала не се погодни за континуирана работа. Вие само се уморни на седницата на оваа столица, или подобро кажано, вашиот 'рбет се уморни од долг оптоварување.

виенски

Затоа, мора да се вчита на 'рбетот. За такви цели погоден bentwood столици. Класичен Виена стол со малку конкавна седиште поставува "точни" насока на виткање на 'рбетот. Малку повисока ногарките пред обезбеди нормална циркулација на крвта, одржување на грбот и на грбот, на која седат. Затоа, работата стол, работникот мора да бидат избрани со големо внимание.

трпезарија столчиња

Избор трпезарија столчиња треба да се даде предност на модели кои се прилагодени на масата во кујната. Извршени во одлуката кујна маси и столици општата стил направени од дрво, пластика или метал. Материјал за седиштето кујна столици мора да имаат трајност и лесно да се чисти.

CitySmile.ORG_dizajn_i_interer_na_obojah_vypusk_22_26_bender777post

Предност може да се даде на метални столчиња со седишта тапацирани со микрофибер, филц или вештачка кожа. Особено импресивен изглед barstools, обичај-издржлив и лесен метална рамка.

На рамката на столици се препорачува да се обрне внимание на прво место. Тоа не боли да се запамети дека бар столици на метална рамка одговара на одреден стил за внатрешни работи.

73e54f9140e656bd78f9465bfd792647

Тоа може да се нарече универзална столици, направени од природни дрво. Ако имате намера да се направи избор на дрво столици, наведете од кои е направен од дрво модел. Трајноста на постоењето на еден стол без гребнатини и механички оштетувања, зависи од видот на дрвото. Најотпорна на штета може да се нарече дрва. Пластика или виткање столици нема да одговара за становите. Нивната главна цел е дизајнот на колиби или куќите на село.

freshhome_stretch-chair_01

столици за дневна соба

При дизајнирање и опремување на дневна соба важно, или подобро кажано, основно, тоа е присуството на софи и столици, хармонично се вклопуваат на стилски одлука во внатрешноста. Овде е потребно да се мисли низ сите детали, па столици за дневната соба треба да служи како удобно седење и простор дизајн.

1376633421_17sdfgsdgsd2g4sdgh

Дрвени столчиња во дневната соба со еден интересен тепих секогаш се восхитуваат и сакаат да се остане на нив импресивно. Старомодни традиционалните слушалки и шест столици одамна ги нема, се замени со еден единствен модел, направени од јаглеродни влакна. Современи материјали за тапацир на столици може да биде на различни форми и бои. Карактеристики на новиот тепих се создаде чувство еластичен и еластична удобност. Затоа, напнатост и замор од задниот исчезнува веднаш.

83693341_large_1329465300_0_869e0_477b248f_XXXL

столчиња во собата на децата

Столовите во градинка треба да биде избран мудро. Вие дури и не се сомневаат дека она што може да се претвори обична стол во текот на детски игри? Ова може да биде вселенски брод, Warhorse, Бастилја тврдина или продавница шанкот. Затоа, во прилог на цврста градба, долниот дел на грбот и седиштето со отстранлив покрива светла можно да се обезбеди тркала и потпирачи за раце.

large_stul_kotenok

Столици за расадник не дава никаква смисла да се ограничи на едноставен и примитивни дизајн. Избрани со изгледите за понатамошно кабриолет стол кој како што детето расте, ќе се трансформира во удобен училиште мебел.

382000

Ако поради повеќе причини не можеше да се избере соодветен модел за стан, тогаш самиот стол може да се поправи.

Како да поправите стариот виенски стол со свои раце, прикажан на видеото.

Можеби сте заинтересирани за: