Galoshnitsy во ходникот, како да се избере, корисни совети

  • admin
  • 28 август 2016 година
Galoshnitsy во ходникот, како да се избере, корисни совети

Секој сопственик на куќата сака да го одржи ходникот чист. Но, целиот впечаток веднаш може да ги расипе валканите и неуредни чевли, ставени во хаос на подот. Што мебел за ходникот што не сте го земале, galoshnitsu смета за најдобра опција. Атрактивниот и ненаметлив дизајн, леснотијата на монтажа и капацитетот на работниот слој ги задоволуваат сите барања. Нема избор! Патем, разновидноста на чевелот овозможува да се користи мебел, исто така, за складирање на мали, но такви неопходни работи.

Нови начини за складирање на чевли 

Современите методи и методи за чување на нештата во кабинетот на мебелот сега се здобија со целосна благодарност. Едноставна, лесно да се отвори фиоки, гардероби и Пакс системи станаа постојани жители на ходниците.

tumba-dlya-obuvi-v-priozhuhuyu-2

Погодност и практичност на користење на модуларен мебел за обувки се потврдува со практиката на живеење во мали станови.

Меѓу новите модели на мебел чевли чевли кабинет тоа не е последен, обезбедување на редот во ходникот со уредно чување на чевли.

Слика 1 за

За разлика од стариот простор за складирање прототип работи - моќен ковано градите, чевли кабинет за чевли во салата го зазема малку простор.

Компактна големина, без задни нозе, овозможувајќи ви да го инсталирате чевлите близу до ѕидот веднаш над плин.

Слика 2 години

Покрај тоа, слободното отворање на дизајнот на неколку оддели ви овозможува да го поставите кабинетот на подот во секое погодно место. Од кои причини би требало да изберете мебел за чевли и ореол?


32858f7a03ebbfbdf80264c72c6826c0

Изградба на галоши

Структурно obuvnitsa (чевли кабинет) е правоаголна или квадратна тело со фасада, каде што се наоѓаат полици 2-3 чевли. Димензиите на халосите можат да бидат различни во зависност од потребите на потрошувачите. Постојат неколку видови на чевли:

• Затворен плакарот за чување чевли и мали додатоци

• отворете го кабинетот за врата со навалени полици

• чевел со седиште.

deks-tumba-obuv-oreh-02

Првично, се претпоставува дека капацитетот на прошетка е дизајниран за неколку пара чевли со различни големини. За жал чевли кабинет не е наменет за сушење чевли, и врши само работи на привремено чување на користени чевли. Моделите на чевли за чевли во ходникот можат да бидат високи до 1,2 m, ширина до 30-40 cm и тесни до 30 cm.

Слика 1

Најдобри се чевлите со седиште или со огледала.

каталог_2044

Затворен дел obuvnitsy седиште може да се користи за чување на четки за чевли и додатоци за обувки. Чевли кабинет наоѓа на конзола огледало дополнување на мебел во ходникот.

Чевли кабинет тесни чевли не заземаат премногу простор и овозможува ефикасно користење на просторот е мал ходникот. Механизмот за отворање на ливчето за кујнски мебел помага во тоа.


obuvnicy-malenkie 

Корисни совети

За да се пресмета волуменот и капацитет на стапката на постаменти за чевли кабинет се очекува количина складирани чевли. Во просек, еден голем рок на obuvnitsy можат да се сместат до 9 пара различни чевли. Три полиците - тоа е 27 пара чевли, вклучувајќи ги и децата. Висината на една полица може да биде 20-25 см. Ако се земе во предвид должината на еден пар на чевли најголемата големина со ширина од 28 cm до 12 cm и способност за чување на чевли во вертикална положба, препорачаната висина постаменти за бројот на парови од 70 см.

24252019

Карактеристики на механизмот за отворање

отворање механизам размавта - затворање на мебел, особено кујна постаменти веќе долго време се покажа популарен.Акција механизми мебел паниката изгледа да се работи за отворање на вратата во количка автобуси и автобуси. Врз основа на принципот на пренос на замав-до две парчиња на пластични чинии, меѓу кои се фиксни полици.

шема +

Рок на употреба е "хамбургер" со обувки, да дејствува како еден вид на ливчиња. Детали на механизмот на јазичето во прилог на предниот дел на кутијата со иглички.

ob

Системот за отворање ротира околу конвенционалната хоризонтална оска при одреден агол на отворање, обезбедувајќи пристап до полиците. Затворање на фасадата обезбедува раселените проценти од тежината на механизам табот.

obuvniz3

Да се ​​создаде голем број на чевли кабинет со полици од повеќе од 3, се препорачува да се зајакне механизмот за отворање на модул на ѕидот.

сегмент

Фасадни мебелни фронтови

Куќишта obuvnits повеќето модели, како што фирмата Икеа или Милан се кандидира за обувки, изработени од иверица 12-16 мм дебел со предност од ПВЦ 1 mm, а на фасадата на МДФ.

На пример, во предниот дел на горниот панел на четири кутии за чевли кабинет е направен од иверица и ABS пластика. Горниот, задниот и средниот ремен се направени и од честички, нозете се прекриени со акрилна боја.

k-2tumbaobuw milan

Фасадата на чевли за мебел е нешто што веднаш го фаќа окото. Фасадата на чевли е изработена и декорирана со лесен и практичен материјал кој не го губи својот пазарен изглед за време на операцијата. Чевли кабинет фасади можат да бидат опремени со рачки да се отвори и украсени панели.

Потврдува и minicamps

Ако имате намера самостојно да го соберете волшебникот, тогаш треба да го изберете методот на врзување со додатокот. Најчестиот вид на ферман елементи се obuvnitsy evroshurupy навртки и ексцентричен minifiksy.


minifix3

obuvnitsy собранието се состои од соединение на елементи на рамката: две странични ѕидови, дното и капакот, како и инсталација на внатрешната полиците отворање механизам. Рамка за рамка е подобро да се соберат со помош на метални агли и потврди. Konfirmat вратоврска елемент е голем простор на површината на конец, кој предвидува задржување на материјал кора и стриже.

Слика 22

За поставување на ферман подготви две дупки: еден во формирањето на страничниот ѕид или на дното, а другиот на крајот делови. obuvnitsy собранието користење навртки едноставни вежби кои можете да ги поседувате. Ве молиме да се свесни дека evroshurupa хаубата ќе бидат видливи од надвор, па шапка маскирна капа.

tumba_dlya_obuvi16

Корисни совети

Повеќето модели на galoshnits се направени од ефтини меки материјали, како што се дебелина на иверица од 10 мм. Evroshurupy иверица сврзувачки елементи се оптимална за тоа.

Како да се изгради ореол во ходникот, прикажан на видеото.

Може да бидат заинтересирани: