Плута позадина, видови на плута позадина, лепак позадина плута со свои раце, како да го направите правилно

  • admin
  • 03-мај-2014
Плута позадина, видови на плута позадина, лепак позадина плута со свои раце, како да го направите правилно

Да се ​​биде светло претставник на стилот "Еко" во дизајнот на ентериер, позадината на плута постепено ја заменува традиционалната. Ова е разбирливо едноставно: процесот на вметнување на плута позадина не се разликува од лепење тешки позадина. Но правилно украсени ѕидови и тавани на тапет од овој тип е атракција и свежа нота на дивиот свет во станот. Како правилно да ставите позадина сами?

Запознајте се со природната позадина

Еколошката чистота и природноста на градежните материјали секогаш привлекуваат внимание. Веројатно, затоа плута позадини и панели се во навика да се држат до позадина и покрива.

0803151933552

Која е причината за сочувство и релевантност? Се разбира, ова е добар топлина и звучна изолација квалитет, стилски изглед, дозволувајќи им на плута позадина да влезат во внатрешноста на било кои простории на стан или куќа на земјата.
  Запознајте се со природните позадина на плута во внатрешноста на станот!

Светла застапеност

Плочата позадина во изглед се разликува од традиционалните позадина. Ова е карактеристична едноставност на моделот и линиите на природниот материјал. Како светол претставник на материјали од ВИП-класа, плута позадини за ѕидови и панели се модерен избор.

22

Можеби, меѓу различните колекции на модели, секој ќе ја избере најсоодветната опција за внатрешен дизајн. Покрај тоа, за да се реализира оригиналноста на декорацијата и декорацијата во реалноста, и двете ѕидни чинии и панели ќе помогнат. Најпопуларните се сите исти позадина.

4_0

Видови на плута позадина

Во зависност од технологијата за правење позадина од плута разликуваат:
  • Без основа
  • врз основа на хартија.
  Позадини за нивната плута неосновани произведени од производителот на топла технологија за притискање смачкана до одреден дел од плута од плута од плута. Кога температурата влијание дабови кората на екстракти лепила кои природно се зацврстуваат по ладењето за да се формира чипови и лепење хомогена маса.

Природни фактори работат тука за добро.

b5e67ca00d406cc62b1fc37f89a7a9c2

 

Хартија-базирана позадина  оваа вештачка креација. Плута дрво во производство на паста на густа силна хартија. Структурата на овој слој може да биде разновидна со успешна комбинација на бои и нијанси. Во збирките на позадина од плута може да ги видите сочните нијанси, почнувајќи од беж-златно до темно боја.
  Со цел да не се меша при изборот на плута позадина, се препорачува да се проучи разновидноста на материјали од плута и да научат да разликуваат:
  • Позадина врз основа на плута
  • неткаен база плута позадина
• Ролни направени од плута притиснати со "економија" класа.
  Се разбира, главната разлика ќе биде цената и својствата на материјалот.
  во форма на ролни или плочи. Корк позадина ролери потрошувачите дадено во макари, ширина од 100 см и должина од 10 метри. Плочите се реализира во големина 30x30 и 60x60. Материјалот за завршница на плута има стандардна ширина од 3 мм.

oboi-probkovie3

Својства на позадина

Плута е благороден материјал кој лесно може да се наслика и да се наслика. Сепак, плута материјали претставени со позадина и панели се прилично скап материјал, чија цена е определена од природно потекло. На фотографијата на позадината од плута, презентирана за јавно гледање, невозможно е да се почувствува густината на текстурата која сатира внатре. Но, тоа навистина е!

1632606

Поради структурата на природна плута во форма на мали густа капсули полни со воздух, на изолациски својства на плута позадини во моментов се обезбеди топлинска бариера. Амортизирачкиот ефект на површината не дозволува оставање траги и отпечатоци од механичко влијание. Хипоалергичноста, поради природната компонента, гарантира отсуство на знаци на патогени микрофлора или габи.

daniel1

Отпорност на влага и долг работен век на материјалот овозможува користење на позадина и облоги од плута во кујната и во бањата. Затоа дизајнерите предвидуваат светла иднина за позадина и панели од плута.

Позадина плута во внатрешноста

Стилот и креативноста на резултатот во спроведувањето на дизајнерските одлуки понекогаш сугерираат: "Дали е плута?". Побрзаме да обезбедиме, да, тоа е уникатен природен материјал со огромни можности. Особено, бидејќи на плута е лесно да се работи со. Плочата позадина и панели се лесно да се сече, не цртичка при примена на лепак и брзо залепени. И што е најважно, сето ова може да се направи самостојно.

6296562915

плута позадина за кујна

Подобро е да се даде предност на позадина или плочка, која може лесно да се прилагоди на големината на малите кујни.
  Подобро да се избере плута плочки импрегниран со восок, кој ќе ги исклучи апсорпција на мириси, масти и влага, која е толку полна со кујна област. Позадина од плута во кујната, по правило, совршено комбинирана со кујнски мебел од природни бои.

probkovye-oboi-v-kuxne

за ходникот

Главниот квалитет на позадината од плута е антистатик, па затоа во ходникот треба да изберете таков позадина што често може да се мие и да се избрише. Украсете ходникот користејќи плута позадина може да биде таван и ѕидови, или во форма на оригинален дизајн на одделни панели.

probkovye_oboi_6

во дневната соба

За да се постигне највисока релаксација во дневната соба, се препорачува да се користи плута позадина во комбинација со спротивставени позадина. тивка и пријатна атмосфера ќе се создаде целосно ако комбинација на песок, светло-кафеава и песок боја позадина "дружат" со ненаметлива тапацирот на софи и столчиња, како и бујна зелени цвеќиња.

africaardeco-13

Патем, ѕидот на ѕидот не мора да има монументални димензии. Понекогаш стилска апликација на ѕидот ќе ги ревитализира ѕидовите или партициите во дневната соба.

2013-06-13_probkovue_oboi_v_interere

во спалната соба

Во спалната соба, плута позадина во внатрешноста изгледа стилски и таписерии. Освен тоа, рељефот не може да биде мазен, туку структурен. Со познавање на избраните позадини и панели, успешните експресивни комбинации на текстури и нијанси ќе ја претворат декорацијата на плута во спектакуларен декор.

разновидности-обоев-для-стен-3

Вашата спална соба веднаш ќе се трансформира во апартмани со спокоен мир и спокојство. Патем, прекрасните звучни карактеристики на позадината од плута ќе ве спасат од досадни бучава.

Најтешкиот дел е правилно да ги залепите позадината.

Како да поставите плута позадина

Структурата на плута позадина се однесува на тешки позадина, па за лепење потребно е да се користи слична технологија.

119-Kak-pravilno-kleit-probkovie-oboi

Единствениот услов - не можете да ја свиткате позадината на фрактурата и се препорачува внимателно да ги лепите аглите.

ecc9c4cc61b646e7418e3fe4b190b54b

На било кој ролна плута позадина е спроведен инструкција во која можете да дознаете во детали:
• Како да се намали
  • За типот на лепак за лепење.
  Лепило погодно за лепење, погодно за лепење тешка позадина со хартиена основа.

1_35

Предуслов пред означувањето треба да биде прајмер и израмнување на работната база на ѕидот. Лепилото треба да се нанесува со засечена мистрија на целата површина на ролната, обидувајќи се да не остави никакви пропусти или дамки.

Како да ја вметнете позадина плута сами ќе му помогне на ова видео.

Можеби сте заинтересирани за: