Доработка на бања со плочки, модерен дизајн, завршува

  • admin
  • 03 јануари 2016 година
Доработка на бања со плочки, модерен дизајн, завршува

Купување на ново живеалиште, воопшто, сопствениците не се решаваат веднаш, туку почнуваат да прават поправки. Но, дури и ако е направено поправка на клуч, со вклучување на професионалци, секоја фаза од поправката се дискутира со сопствениците. И сопственикот идеално треба да знаат основните принципи на поправка и поправка на бања не е исклучок. Што значи модерен дизајн за позната бања? Несомнено, оваа комбинација на нови форми, материјали и текстури завршувањето. Опциите за завршување на бањата се чуваат на три столба: керамички плочки, порцелански плочки и мозаик. Но, секој најскапиот плочка ќе има бледо и непривлечно изглед без соодветна околина - скапо водовод и вкусно усогласен мебел за бања.

Во дизајнот на бања учествуваат

Современата бања е сосема различна од нејзините претходници, старомодни и безлични простории, прилагодени само за перење или перење. Денес, бањата е стилска соба, опремена со прва класа санитарна опрема.

korichnevaya-plitka

Современата бања треба да биде голема во големина, овозможувајќи ви да ги поставите потребните елементи за внатрешни работи. Појавата на модерна бања е нешто во склад со атмосферата на СПА салонот.

Атрактивноста на ентериерот лежи, најверојатно, во соочувањето со бањата со скапи керамички плочки, мермер и гранит.

муза-brase-dlazba

Во дизајнот на бања сега учествуваат:

• панели изработени од мозаични или порцелански плочки

• осветлување тела на нов дизајн

• скапи водоводи и водовод атрибути

• мебел со позлата или мат-бисер.

5610

Ајде да разговараме одеднаш, создавање на ентериер на модерни бањи е скапо задоволство, отелотворувајќи софистицираност и луксуз. Опции за завршување на бањи се многу, како и да е, и современи материјали дизајнирани за обложување.

9865e9f5f80ff8c92ea3cd3db72b0e03

Како можам да ја завршам бањата?

Меѓу опциите за завршувањето на прво место се уште е обликуван. Можеби причината за препознавање на "идол на луѓето" на керамички плочки е достапноста и можноста за поставување на плочки со свои раце. Но, квалитетот на плочките што се соочува денес е фундаментално различен од старомодната облога.

бања-идеи за мали купатила

поплочување вашата нова бања

Класиците на стари лица, кои остануваат релевантни, се соочуваат со бања со керамички плочки. Керамичките плочки имаат извонредна издржливост и отпорност на абење, како и асортиман на модели.

Дали модерната керамичка плочка? Најверојатно, да. Современите идеи за дизајн на плочки добиваат признание на потрошувачот.

Слика 1

Но, сега дизајнот на ентериерот на бањата, туркајќи се од традиционалниот бел врв и темно дно, безбедно се пресели во потоплите региони. Морската тема со пријатна ултрамарина во декор ќе ве потсетува на љубовните сончеви денови на лазурниот брег.

magicmria_dark_blue__big

За возврат, ќе добиете дел од животворната влага од тропската душа.

Нови формати на ѕидни плочки со нова текстура на сликата се свежи дизајн трендови за плочки потрошувачите.

Благородните цртежи на каменот се комбинираат со природни бои кои ги нагласуваат елементите на декор. Акцентот е на рабници и декори, во аранжманот кој е над или под ѕидовите на тоалетот постои магија на вегетацијата, апстрактната уметност и антиката.

Слика 1 Плочки

Психолошката релаксација во овој случај работи непогрешливо: старите идеи, поткрепени со беспрекорна и стилска молк, сè уште се во тренд.

Сепак, прегледот на модерните идеи за дизајн е заостре на текстуралните можности на практични и издржливи материјали, како што се мозаикот и порцеланската каменина.

тренд на сезоната: мозаична облицовка

Мозаик во дизајнот на бања е добредојдена за можност да се создаде светла и елегантна панели, кои се главната декорација на собата.

Image 2

Соочувајќи се со употребата на мозаик, можете да го покриете комплексот за украсување на други брановидни површини кои се соочуваат со соочувањето. Патем, идејата за "фаќање на бранот" упорно и се чини дека навлезе во внатрешноста на бањата долго време. Мозаикот на столбовите, преградите и вдлабнатини ја трансформира просторната перцепција на бањата.

mozaika-dlya-vannojj-11

Мал мозаик од збирките може да се направи со зонирање на просториите, нагласувајќи ги ѕидовите со различна нијанса и површина на огледалото.

d8a3483617a1

На таков прием производителите на мозаични плочки за кујни и бањи всушност се сметаат. Модерен тренд е употребата на огледални плочки на таванот во внатрешноста.

Салон за терапија - порцелански плочки за обложување

Керамички гранит се користи за соочување поради добри перформанси: отпорност на вода, отпорност на механички влијанија и лизгање. Поради својот имунитет на хемикалии за домаќинство и формирање на дамки, керамичкиот гранит се смета за најдобар соочува материјал.

2166

Покрај тоа, беспрекореноста на избраните елементи на обложување од декорациите за собирање на ѕидни чинии, рабници, агли и подни плочки обезбедува целосна хармонија на дизајнот на ентериерот. На пример, италијанскиот керамички гранит

Музеј Ирис Керамика  Го привлекува вниманието на природниот слоевит текстура на карпата.

Слика 7

Експресивен образец за глазура со светлосни прелевања ќе го направи од бањата не само место за одмор, туку сличноста на палатата.

Дизајнот на бањата со слика на модерни идеи, отелотворени со употребата на порцелански плочки, веднаш се освојува.

КЕРА

Покрај тоа, придобивките од колекционерски порцелански плочки се очигледни: панели за ѕидови и подни се собрани заедно. Потребно е само правилно да се направи складирање со цел вашето купатило да има ново звучно име.

Слика 5

Идеи за мебел за бања

Изборот на мебел и молк за модерна бања веќе не е оптоварен со правила и обврски. Случаите и кабинетите од производители на мебел се дизајнирани за секоја големина на соби и распоред. Ова е олеснето со модуларна конструкција на мебел и висококвалитетни фитинзи.

1

Механизмите, настрешниците и рачките имаат хромирана завршна обработка, обезбедувајќи атрактивен вид на мебел во текот на целиот животен век на машината. Собереш мебел и молк тела за модерна бања сега е задоволство. Производителите се грижеа за практичноста и пријателски интерфејс: секој модел ви овозможува да експериментирате со бои и форми.

Oasis14

На срам во недостаток на идеи, мебел или водовод ќе се осмели само со сноб. Затоа, во опциите за завршна обработка веќе се сакани и воспоставени аголни полици, кабинети со обоени врати и огледала и моливи. Патем, случајот со молив во тоалетот не може да има врати.

Image 29

Моливче без врата, со изглед на едноставен полици на СПА салонот, е способен за извршување на многу дополнителни функции во собата. Мебел средината со стилски додатоци ќе помогне да се смени здодевен ентериер.

Огледало бања, исто така, може да се нарече победа опција за завршна обработка.

Слика 6

Сега, наместо мали ретровизори на полица или кабинет, големи ретровизори се добредојдени. Перспективата на површината на огледалото во бањата во облик на огледален ѕид е оригиналната идеја за создавање на привлечен ентериер, за кој толку долго се говори.

Сите во вашите вешт реки!

огледало-ѕид-во-бања

Можеби сте заинтересирани за: