Трет приватна куќа, како да се направи убава, совети за дизајн

  • admin
  • 2 септември, 2015 година
Трет приватна куќа, како да се направи убава, совети за дизајн

Се среќаваме на облека - овие зборови може да се припишат не само на појавата на лице, туку и на изгледот на приватна куќа. Ако куќата е убава надвор, тогаш предната врата треба да одговара на изгледот на куќата. Затоа, не може да се излезе на изглед на предната улица скали или трем, бидејќи ова е важен елемент на изгледот на куќа од куќа. Создавајќи трем, дизајнерот на приватна куќа треба да создаде состав во ова, со појава на мал елемент, способен да ја потенцира целата естетика на зградата. Убаво дизајнирани скали или трем, може да се создаде земајќи ги предвид сите современи модни трендови, и може да ги отелотворуваат самите себе, сите идеи на сопственикот на куќата.

Ограда и портата - ја нагласува убавината на куќата

Првиот впечаток, при посетата на непозната куќа, остава изглед на оградата или предната градина, како и на портата.

Оградата, во зависност од желбите на сопственикот, може да биде направена од дрво, камен или метал.


Можна е варијанта на ограда направена од комбинација од неколку материјали, на пример, камен-метал, камен дрво и сл.

Портата е направена во зависност од материјалот што се користи за изградба на оградата.

Но, во секој случај, ажурната фалсификувана калапи, ќе пристапи кон кој било материјал од ограда.

Влезната патека, како е изготвена

Отворајќи ја портата, гледаме пред нас патека што води кон прекрасен трем.

Патот мора да биде нужно меандрирање, бидејќи остри агли не создаваат внатрешен мир.

Ликвидација, со мазни вртења на патеката, визуелно го продолжува просторот и создава дополнителен мир.

Самата патека може да се направи од прекрасни плочки, клинкер тули, итн.

Рабниците на патеката се направени од камен, ја ограничуваат зелената зона од каменот, не дозволуваат дожд да ја мие почвата.

Трем од приватна куќа, од која може да се направи трем

Според жанровските класици, тремот треба да биде направен од ист материјал како и куќата.

И ако куќата, на пример, дрвена - главен елемент на тремот, е дрво.

Можете да користите неколку елементи, на пример, тремот е дрвен, а оградата е метална.

Ако основата на куќата се состои од камен или тула, тремот може да се направи од бетон, камен или тула.

Во форма на декорација можете да го користите убава плочка, фалсификувани шини, кои може да се нарача http://korolev-kovka.ru/kovanie-perila-foto/, ќе ја нагласи убавината на вашиот трем.


Добра комбинација на камен со стакло и пластика.

Во секој случај, изработката на предната скалила на приватна куќа, дозволено е користење на било кој од горенаведените материјали.

Но, како резултат на тоа, не треба да добиете тешка и тешка конструкција, туку лесна, хармонично испишана предна скалила.

Ви препорачуваме, пред да почнат да се направи од тремот, истражуваат слики е прикажано подолу.

Главната задача - да се комбинираат една убава куќа, градина, ограда, портата и патеката на тремот.

И ако во дизајн на оградата, гаражни врати, портата се користи во фалсификувани метални елементи, ковано железо тремот оградата ќе биде хармоничен дополнување на внатрешноста.

Не заборавајте дека овие елементи екстериерот треба да биде долг.

И бидејќи тие се постојано изложени на влијанија во изградба, тоа е потребно да се користи високо-квалитетни материјали и не икономисвам на финиш.

Главната скалила на куќата, стилски одлуки

Креирање на тремот на приватна куќа, како што посочи погоре, тоа е потребно да се земат предвид стил и карактеристики на екстериерот низ зградата.

Од граѓанското конструкции се широко се оди на нашата земја, ние може да се види голема разновидност во дизајнот и стилот на отворено скалите.

Ако се постави за цел да се направи ексклузивен тремот и да се изгради една убава голема скалила - да ја испита надворешни скали и ги собереш на стилови на тремот, кој доаѓа во вашиот дом.

Ако куќата изгледа како тврдина, односно, и чекори за да се биде голем и моќен.

Тоа може да се oblitsevat природен камен.

Покрај тоа, можете да инсталирате прилично моќна светилки и ковано железо решетки.

Ако вашата куќа е изградена во форма на светлина куќа во француски стил, дизајнот на кој се користи светлина, воздушеста и украсни предмети, стакло и пластика може да се користи во дизајнот на тремот на куќата.

Добро се вклопуваат во тремот светлина извиткан метал решетката на. Маратон растенија се многу релевантни за овој тремот, и е лесно точна патека до куќата.

Тоа може да се заврши со камен и плочки.

На секоја страна од патеката и околу периметарот на куќата, која се наоѓа чудесно цветаат цвеќе.

Ако куќата има чисти линии и редовни форми, куќата е добро прилагодени широк скалите.

За да се заврши овие чекори улица плочки се користи на скалите изгледа многу убаво големи растенија во саксии и фигури на животни.

Нашите климатски услови (т.е. дожд, а потоа снег) им дадеме на нашите градители за изградба на фронтон настрешница од влезната врата на врата.

Гејбл настрешница поддржан на уредно биро или balusters. Крошна е направен од истиот материјал како и на покривот на куќата.

Понекогаш балдахин направен од поликарбонат, уште повеќе дека боите на поликарбонат доста широк.

Тремот може да се направени од дрво, а можеби и со комбинација на дрво со камен.

На декор не се препорачува употреба на светли контрастни бои или со текот на времето, светли точки може да се досадува и тивка нијанси секогаш ќе биде пријатен за око.

Тремот може да се издаде во форма на пергола.

Ако дизајнот на лакови и користи ротонда, соодветно е да се засади качување растение, со текот на времето тие opletut вашиот тремот и затворени од љубопитните очи.

На тремот е сосема соодветна клупи, маси и убави светилки.

Можеби сте заинтересирани за: