Варијанти на модерна аголна кујна, дизајн и идеи на вашата куќа на фотографијата

  • admin
  • 26 декември 2014
Варијанти на модерна аголна кујна, дизајн и идеи на вашата куќа на фотографијата

Агол кујна - златното сон на руски државјанин. Времињата се менуваат, побарувачката на потрошувачите се зголемува. сите ние се стремиме за најдобар, ние се надеваме дека овој напис ќе ви помогне да се направи вашите соништа во реалност.

Се одликува со модерен дизајн кујна агол

Агол кујна вклучува уредување на мебел и опрема, заедно две соседни ѕидови.

Како резултат на тоа, ние се добие работа триаголник, способен за вршење на работата во кујната е многу лесен. Сè што е во непосредна близина на водителка.


Во класичната, на локацијата на составните елементи се случува во таков начин:

-refrigerator;

-working површината на масата;

-moyka;

-На втората работна површина;

-Gas или електрична. Модерни вградени опција вклучува работната површина на плочата.

Изберете кујната агол стил

Дизајн агол кујна може да биде класичен или авангарда.

Класичен дизајн никогаш не излегува од мода.

Агол кујна во класичен стил може да имаат различен фасада, за декорација, можете да го користите кадрава елементи и стакло.

Модерна кујна апарати користат вградени само.

Земја стил само изгледа спектакуларно во голема земја куќи, мебел на овој стил изгледа многу голем, бидејќи материјалот, обично природно.

За украсување на користење на опрема и текстил на оваа тема.


Tehnostil модерен или високо-технолошки привлекува внимание поради користење на голема количина на метал.

Модерен стил вклучува класичен стил и high-tech стил.

Таквите мебел е опремен со мазни линии, стаклени врати и криви нозе.

Декоративни трим агол кујна

Да се ​​даде на модерна кујна удобно вид, активно користење на осветлување LED светилки. Осветлување нагласува агол и создава удобност.

Во класичниот стил се користи монтирани кабинети на различни висини и ширини, но да ги прикачите симетрично во една линија.

Nouveau стил вклучува асиметрични уредување на шкафовите. Бар контра агол кујна дава заврши изглед.

Методи на агол дизајн

Во аголот често имаат потоне. Локацијата е особено точно на станови со аголна позиција на олово цевки. Агол потоне ефикасно да се зачува простор.

На вториот олицетворение е соединение на агол на расчистување на работната површина во аголот. Обично, на аголот на шкаф аголот се спушти и десно и лево обесени конвенционалните кабинети. Додавање на таков дизајн е мека троседот.

Агол кујна во мал простор

Мала кујна, исто така, се многу удобно, но потребно е да се прошири просторот визуелно. За да се прошири просторот користење на специфични техники:

-fasad мал агол кујна секогаш треба да биде осветлен и висок квалитет на пластика;

отворени полици користи активни;

аголна кутија проширува водителка способност за чување на залихи и дава оригиналност

Може да бидат заинтересирани: