Украсете ја куќата за новата 2017 година

  • admin
  • 04 декември 2016 година
Украсете ја куќата за новата 2017 година

Останува многу малку време до новогодишните празници. Сакам да ги исполнат забава со саканите, во романтична, малку мистериозни и бајка атмосфера, најдобар - создадени со свои раце во селска куќа. Се уште има време да се сонува за тоа како да ги красат куќа за Нова 2017 година, се разбира, исто така, може да се користат совети дизајнери и специјалисти во производството на Божиќ ракотворби и веднаш почнал да работи.

Како да декорирате куќа за Нова Година 2017 година

Наредната година ќе се одржи под знакот на пожар Петел, дизајнери нудат да се исполнат овој светол птицата треба да биде во внатрешноста, исполнет со експресивен и светли елементи, пенливи мали делови и додатоци, се препорачува да се обрне внимание на неконвенционален дизајн идеи дома.

ukrasit_dom_k_novomu_godu22

На пример, ако традиционалниот додатоци Нова Година празник отсекогаш бил една голема елка, претстојниот празник е мудро да се подготви неколку светли песни од гранките на зимзелени дрвја, тоа може да биде мала елка,

urasit_dom_k_novomu_godu26

букети наредени во различни зони на собата,

urasit_dom_k_novomu_godu24

новогодишни венци,

urasit_dom_k_novomu_godu28

икебани со зимзелени гранки

urasit_dom_k_novomu_godu29

или topiary, како декорација, не е неопходно да се користат Божиќ топки. Планирање на декорација на различни области на соба не треба да се заборави дека со сите разновидност во внатрешна декорација треба да се гледа единствен стилски одлука.

urasit_dom_k_novomu_godu6

Користејќи предмети од различни бои, текстури, теми треба да се почитуваат на следниов начин:

  1. Да се ​​нагласи празнична атмосфера во внатрешноста, можете да го користите сјајни и огледалната текстури, површини, исечените со сјајни детали за светли бои, со божиќни и новогодишни тема. Но, треба да се изведува претпазливост, премногу нијанси во истата просторија може да покажат лош вкус.
  2. Дизајнерите се нагласи дека доволно шарени и светли животната средина може да се создаде со помош на два или три бои, во собата нема да изгледа малку здодевен, но во исто време нема да шокира изобилство на противречности кои се појавуваат во близина на мноштво на бои.

ќе бидат потребни украси за новогодишни елки и големи гранки треба да се користи големи, мали играчки само за мали венци и букети или новогодишни елки.

Во внатрешноста на Новата година мора да бидат присутни свеќи и блескави венци.

urasit_dom_k_novomu_godu5

Оддавање почит на влезните огнена година треба да ги красат за одмор камин, а ако не - ќе може да се создаде кукла копија на огнот, да се направи тоа не е тешко.

Ако сакате, оригиналниот Божиќ додатоци може да направи со своите раце, тие ќе послужи не само за декорација на домот, но може да биде прекрасен подарок за гости кои доаѓаат во Новата Година.

Година на Петел пожар вклучува активно користење на нијанси на светло: црвена, жолта, портокалова и светли нијанси на сина и зелена боја. Најдоброто нешто што треба да направите е да земете огнена црвена боја. Како дополнителна дизајнери препорачуваме класичен зима боја - бела, тоа оди добро со било кој од горенаведените бои.

Уште корисни совети за подготовките за новогодишната средба 2017 година:

Ние ја красат фасадата на зградата

За сопствениците на сопствената земја куќи важен аспект на подготовките за новогодишните и божиќните празници е украсување на фасадата и на локално ниво.

Неверојатни фантастична атмосфера ќе им даде на згради боја LED рефлектори, светлечки венци на фасадата може да ги обликувате на прозорци и врати, обликот на покривот, балкони.

urasit_dom_k_novomu_godu2

Во корист на LED жици треба да се забележи дека тие се многу посветла од оние кои ги користат конвенционалните светилки, исто така, многу поекономичен во однос на потрошувачката на енергија.

LED венци украсени куќата ќе биде во вечерните часови или во текот на ноќта е уште повеќе атрактивен отколку во текот на денот. Стартувај целосна инсталација на LED низи во куќата - една интересна задача, но за неискусни лице може да биде премногу комплицирано.

urasit_dom_k_novomu_godu111

Во овој случај, ќе биде неопходно да се привлече помош од членовите на семејството, пријателите или соседите. Ако имате средства и желба - ќе може да ги користат услугите на професионални дизајнери, во овој случај, вашиот дом во новогодишната ноќ ќе се гарантира ненадмината убава.

Опции за дома декорација во 2017 година за новогодишните празници да се избере брзо - на оваа тема на интернет, можете да најдете голем број на оригинални слики.

Изобилството на различни венци, кои денес нуди тргување мрежа, ви овозможува да се создаде интересни слики,

urasit_dom_k_novomu_godu006

како и со употребата на една боја,

urasit_dom_k_novomu_godu005

и разновидни, во кои може да се користат неколку различни нијанси.

Избор електрични венци треба да се обрне внимание не само на бојата нив зрачи светлина. Бидејќи тие ќе бидат инсталирани во на отворено, тоа е многу важно карактеристики се висока отпорност на влага и ниски температури.

Да се ​​потсетиме уште еднаш на ефикасност LED дизајн - ниска потрошувачка на енергија - многу важен момент во однос на трошоците, бидејќи на зимските празници традиционално се одбележува за неколку недели.

urasit_dom_k_novomu_godu006

различни опции може да се користи за уредување на осветлување на фасадата на куќата:

  • цела венци, заокружувајќи ги поединечните делови на структурата,
  • венци во форма на мрежа,
  • виси дожд,
  • lED бројки: снегулки, ѕвезди, icicles, која може да се закачи на ѕидовите на куќата и на околните згради, на оградата, грмушки и дрвја.

urasit_dom_k_novomu_godu3

Купи венци за осветлување може да биде во продавниците на пазарот, или за да нарачате онлајн, главната работа - не заборавајте за квалитетот на стоката - тоа ја одредува вашата безбедност.

Повеќе опции за осветлување на фасадата - на видеото:

Божиќна декорација на влезот во куќата

Се прифатени за создавање на Божиќ приказна во својот дом - започне со регистрација на вратите и на влезната врата.

urasit_dom_k_novomu_godu1

Одлична опција ќе биде Божиќен венец создаден од себе. Да го направите да се земе малку смрека гранчиња, конуси, светла панделки, ЛАЖЕН, можете да го користите пластични снегулки и елка орнаменти, светкави перли. Ако не сакате да го повторите - Да се ​​изгради на ела гранки силуета снежен човек и ги красат тоа.

urasit_dom_k_novomu_godu25

За регистрација на вратата може да се користи серпентина фолија гранки на смрека или бор, собрани во венци, голем лакови, пластични играчки Божиќ тема, ѕвона, соодветно е да се, исто така, се стави на неа направени од старо материјали потковица - за среќа во Новата Година.

urasit_dom_k_novomu_godu008

Истиот порцелан може да го декорира тремот на куќата и на скалите. До куќата изгледаше привлечно и на новогодишната ноќ треба внимателно да ја разгледа можноста за осветлување.

urasit_dom_k_novomu_godu4

Ако областа во близина на куќата постои вистински живи смрека - не заборавајте дека тоа исто така треба бујна свечена облека.

Венци во зимска градина, внатрешноста на зимската градина

Не помалку атрактивен изглед поставен на влезот на куќата LED фигури.

urasit_dom_k_novomu_godu010

Ако буџетот не ви дозволи да купите рамка фигури на новогодишните елени или мечки - тоа не е важно. Како објект за декорација, можете да го користите грмушки и дрвја, украсни предмети, кои биле користени на тревниците во текот на летото. Покриени со LED венци, тие ќе изгледаат крајно привлечни.

urasit_dom_k_novomu_godu31

За заживување на грмушки со паднатите лисја може да се насликани голи гранчиња со обоени топки и Божиќ венци - во треперлива светлина LED светилка, да, навистина, и во светли бел ден, оваа грмушка ќе изгледа светла и доста креативни.

Дури и поевтино ќе чини мало семејство забавуваат snowmen дека може да се создаде во пресрет на новогодишните празници. Се разбира, ова е прифатливо во случај зимата да ве задоволи со големи снежни врнежи. За декорација снег фигури се шарени играчки, ЛАЖЕН, шалови и капи, и двете деца и возрасни ќе бидат во можност да ја изразат својата имагинација во потполност. Со цел да се даде на составот на новата snegovichkov мислења со нив може да се одржи на фигура на Дедо Мраз и снег Maiden.

urasit_dom_k_novomu_godu009

Не помалку атрактивни и оригинален изглед ќе биде инсталиран на тревникот во близина на куќата блокови од мраз, големи и мали транспарентен мраз големите санти топки. производство на нив не е тешко, само треба да се подготви само капацитет за било каква форма, пополнете ги со вода, а водата може да се podtonirovat користење гваш или прехранбени бои.

Како калапи за производство на мраз топки може да се користи конвенционалните балони, се прелива доволно вода во нив и да се фиксира цврсто јаже, утврдени. За поголема атрактивност, можете да организирате осветлување - треперлива мразна ќе изгледа многу импресивно.

urasit_dom_k_novomu_godu201

Не заборавајте дека наредната година - годината на Петел, неговата личност, или во најмала рака, глава, можете да sculpt од снег, или се постават на тревникот на мали обоени топки од мраз, обоени светло-црвени и жолти нијанси. Од истите топчиња со мали димензии, можете да ставите зборови на честитки и кратки Новогодишни желби.

Божиќна декорација во внатрешноста на куќата - ние ќе направиме оригинални рачно изработени статии од свои раце

За декорации на прозорците Нова Година, можете да го користите шаблони, цртежи, печатени на обична бела хартија и внимателно да се сече со ножици. Тие ги поправаат на стаклото со помош на леплива лента.

urasit_dom_k_novomu_godu33

Столици со грб, можете да го красат на насловните страници, повеќето едноставно можете да направат најголем дел во форма што може да личи на капа на Дедо Мраз, снешко фигура, посложени варијанти може да се купат во продавници кои продаваат сувенири.

Како Нова Година да им даде подароци тоа го прави смисла да се направи некои убави чизми, традиционално се сместени во близина на камин, но ако огнот не е - тоа е сосема соодветно место под елката. На новогодишната ноќ ќе биде можно да се сокријат подароци за децата во нив.

urasit_dom_k_novomu_godu34

Божиќ венци може да биде украсена влезната врата, и надвор и внатре, тие исто така може да ги красат полица над каминот, декорација на масата. Ги купуваат не е потребно, тоа е најдобро да ги искористат предностите на дизајнерите на совети и да направите свој венец, и можете да го користите овие гранки од зимзелени дрвја или убава зелена ЛАЖЕН.

Добро се вклопуваат во внатрешноста на Новата година направи минијатурни новогодишни елки. Материјал за ракотворби може да послужи како ЛАЖЕН, хартија, парчиња ткаенини и ленти, тестенини, кафе, грав, воопшто, било каков материјал кој потпаѓа под рака. Основа на овие производи може да послужи како конус направени од изградба хартија за монтажа на делови може да се користи двострани лента.

Сепак, можете да создадете таков сладок елка.

urasit_dom_k_novomu_godu12

Ќе додаде зимска белешка за внатрешноста украсена во вообичаените суви гранки на Нова Година. Тие може да биде обоен во сребрена или бела боја, во собата во цвет тенџере исполнет со камења, ги красат новогодишни украси.

urasit_dom_k_novomu_godu13

За да се исполнат следните огнени години, следи во куќата каде што ќе има жив оган. Се разбира, не треба да се заборави стандардите за заштита од пожари. Но, во секој случај во внатрешноста треба да бидат присутни свеќи. Може да се купи готови свеќи Божиќ тема, но оригиналниот декорација може да послужи како најчест и stearin производи. Само така треба да бидат вклучени во оригинални композиции.

urasit_dom_k_novomu_godu30

На пример: ќе изгледа убаво во вазна наредени со ореви инсталиран во центарот на неколку свеќи на различни височини. Таквите композиции може да се создаде со ела конуси, со цел да го направите да изгледа попривлечно, можете да ги сликам во светли бои на конзерви боја. Да се ​​даде на брендот и сјајот - се применува на површината на PVA лепак и посипете со сјајот.

urasit_dom_k_novomu_godu10

Невообичаени светла свеќа може да се направи независно од кора од портокал. Ова ќе бара многу внимателно го намали кора од овошје, а потоа отстранете телото, во горниот дел на кората се намали дупка во форма на ѕвезда. На дното, инсталирајте свеќа во метална чаша.

Светлина од свеќи ќе биде осветлена да се создаде убава gabled таванот сенка и топлината што доаѓа од него - ќе предизвика кора да изпускам деликатна арома на овошје. Ако ви се допаѓа мирисот на цимет или каранфилче - можете да вметнете парчиња зачини помеѓу зраци врежан фигурини.

Корисни совети за украсување на прозорци со свои раце

На многу начини, расположението на внатрешноста на собата зависи од дизајнот на прозорците. Да создаде илузија на ладните денови е можно дури и во случај кога на улица ќе биде над-нулата и лошите временски услови. На дизајнерите им се советува да насликаат прозорци со ладен модел или снегулки.

urasit_dom_k_novomu_godu11

Како боја, можете да го користите паста за заби, таа се придржува и на стакло, и брзо и лесно да се мијат надвор. Наместо на четки да го користите четка, паста за заби да се испрскаат со решение на тоа во форма на мали точки фиксна во стакло низ матрицата.

urasit_dom_k_novomu_godu16

Оригиналниот декорација ќе служи обоени рамка со протегала во внатрешноста на плетенка и украсен со божиќни украси.

Да се ​​движат подалеку од преекспонирани стандарди, традиционални снегулка не може да се намали хартија, и капчиња со бел конец.

urasit_dom_k_novomu_godu14

За оние кои знаат како да плете како време правејќи занаети ќе бара малку, вид на чипка снегулки се уникатни. Украсување нив не само што може прозорец отвори, но, исто така, просторот над каминот, скалишниот простор, ѕид.

urasit_dom_k_novomu_godu15

За примена на мраз на стаклото може да се користи истата паста за заби или со боја која е лесно да се мијат со вода.

Симболот на Новата Година е создаден од нашите сопствени раце

Во собата, која се подготвува да го прослават Нова Година, се разбира, исто така, постави слика на симбол на наредната година - петел и кокошки. Во продавница за сувенири може да се купи готови играчки и занаети со слика, но многу повеќе интересно да се направи нешто оригинално со свои раце.

Најлесен опција - да се направат неколку украсни навлаки за перници на троседот перници со сликата на една убава птица. Ако не можете да најдете ткаенина со "кокошка" за печатење, сликата на платното може да се примени со користење на матрицата се симне на интернет и светли бои.

urasit_dom_k_novomu_godu003

Ако имате вештини за вршење на ракотворби направени од ткаенина и некои парчиња на филц - може да се направи само како еден удар со секира.

urasit_dom_k_novomu_godu002

Мека руно или волна - лесно да се создаде многу смешен пилешко.

urasit_dom_k_novomu_godu001

Не помалку атрактивни изгледа пилешко семејство, направени во форма на примена на различни ткаенини бои, бидете силуети на кокошки и cockerels не е тешко ако се користи матрици.

Копчињата може да се користи, кафе, грав, обоени конци и остатоци, што е најважно, дека нивната боја е важно за новогодишните празници како материјал за изработка на Божиќ занаети.

Ужива господар класа на правење играчки пунџа:

Конечниот допир - ние му служиме на Нова Година маса

Момент за појавување на садови многу одговорна - убаво поставени маса создава посебна празнична атмосфера во куќата. Дизајнерите препорачуваме користење на светли јадења, но многу претпазливи на комбинацијата на различни нијанси.

Салфетка украсени за Божик и Нова Година's table

Тоа е најдобро да се користи бои, кои го симболизираат наредната година - црвена, портокалова, теракота. Совршено надополнување на нив ќе биде златен сјај и снежно бела боја.

urasit_dom_k_novomu_godu20

На барање на дизајн на табелата може да се нагласи луксуз, но не и помалку атрактивни маса ќе се погледне рустикален Chantecler - петел со своите преференции патријархални тој сигурно ќе уживате.

urasit_dom_k_novomu_godu004

Можеби сте заинтересирани за: