Внатрешни работи дизајн во скандинавските стил: бања внатрешни работи во скандинавските стил, кои живеат во скандинавските стил кујна скандинавските стил.

  • admin
  • 11 јули 2016 година
Внатрешни работи дизајн во скандинавските стил: бања внатрешни работи во скандинавските стил, кои живеат во скандинавските стил кујна скандинавските стил.

Многу луѓе се заљубени во овој стил. Предметите и детали за внатрешни работи на скандинавските стил на тешки и построг екстериерот лежи добра Викинг и отворено туш. Креирај таков ентериер е достапен за многумина. Ако прагматизам и практичност на стил внатрешни работи над суетност - Добредојдовте на нордиските куќа.

Идентитетот на скандинавската куќа

Меѓу различните стилови на ентериер, скандинавскиот дизајн зазема посебно место. Незаборавни внатрешноста на куќата во скандинавските стил не може да се меша со друга одлука стил. Конвенционалните Фински куќи имаат заеднички авион со фронтон ѕид и fachwerk елементи, тоа е архитектонски функција.

main_post_c0051388-ce71-4164-93a5-26a698e42b07

Едноставна конструкција на конструкцијата обезбедува просторност, леснотија и цврстина на просторијата. Рафинирано бело чистота, ултрамарин сочни и благородна топлината на природно дрво се доминантни бои на дадените стил.

1307113586_11

Забележав дека скандинавските дизајн минимум декор елементи дизајн кој потсетува на стилот на минимализмот. Внатрешноста е доминирана од страна на светли бои и комбинации на: основните бела боја со сина, зелена и светло црвена боја.

2-z3-4fc4536b-51fc-455b-83a9-310321324ba8

Скандинавските дома, направени од добар квалитет на природни материјали и комбинации на стакло и дрво е многу популарна, бројот на оние кои сакаат да се изгради или купи дома се зголемува од година во година. Ова се должи на уникатната технологија на изградба на куќи со користење на природни материјали - дрво, благодарение на која соба да се создаде оптимална и удобно температура.

Слика 1

Основа на скандинавските куќа се вековна традиција на градење, создавање на луксуз и ергономијата, како и пријатна топла атмосфера на единство со груби северна природа. Природни оригиналност Скандинавија зачувани во сè: дизајн и декорација на таванот, ѕидовите и прозорците, како и декорација на внатрешни простории.

Слика 1 гостин

Внатрешност на соби во скандинавски стил

Влијание врз формирањето на скандинавските внатрешен дизајн мораше Gustavian стил, поврзување карактеристики на традиционалните шведски дизајн и европски класицизам. Запомнете, ова е светлина дрвени подови, големи прозорци затворени, не се добро насликани ѕидови и светлите нијанси на сива, сина или изветвена боја на нане.

10413

Gustavian стил е познат поради тоа што обезбедува можност за вклучување пријателски модерни елементи, без губење на доброто пренос на светлината. Затоа е соодветно соседството обично Шведската мотив - цветни венци со лакови и ленти со стилски брендирани светилка.

Сочно микс на париски шарм и рустикален стил совршено го надополнува скандинавските внатрешни работи.

Слика 2 =

Елементи од скандинавски стил

Желбата да се задржи северот во домот повеќе сончеви бои и наситен куќата со сончева светлина, има влијание врз дизајнот на соби и избор на мебел.

Да ги научат тајните на стилот, потребно е да се запамети дека елементи на скандинавските стил во внатрешноста се:

• текстил од тенки светли килими до густи тесни килими

• керамички или керамички и глиниски предмети

• фотографии на ѕидови во тенки рамки или без рамки

• порцелан, свеќи и огледала.

image9668598

Вреди да се спомене, дека сликата на архитектонски простор на куќата е базирана на едноставни услови за живот, без оглед на тоа дали тоа е кујна, дневна соба или бања. Условите на пријатна атмосфера даваат магична моќ на дом и мир.

Стил_ на Scandinavian_Cooks25

скандинавски стил кујна

Традиционално, скандинавската куќа се загрева со шпорет. Во скандинавските кујна печка за доволно простор се повлече и да им овозможат простор печка мебел едноставни форми на цврсто дрво. Мебел со цврсто дрво елементи не изгледа солидна, се должи на присуството на слободен простор помеѓу countertop и држач.

Image 2

Огништето печка или умен имитација дрво ткаеше плочки. Истите сини и бели плочки сочинуваат престилка и се шири во текот на врвот, која е принцип на остров или во еден агол од кујната.

97a72691fa13507220630cc8e4821cc1

Скандинавски стил во внатрешноста на кујната може да се види богатството на додатоци. Оваа светла керамика, растенија изветвена садови, плетен кошеви, бакар котлиња и саксии.

Стил_ на Scandinavian_Cooks18

Дизајнот на модерната кујна е различен од традиционалните. Ова може да се комбинираат со дневна соба, опремени концизен форми и благородна бои. Во ентериерот доминира светлина бреза или насликан бор.

fjY5QWbKuD

Шаховските подни плочки се црно-бели или светло-сини во боја. А почит на време - конзола Gustavian стил на возраст од природни дрво со фиоки. На рачката на вратата и плакари и кабинети со резбани рачки дополнување на светли бои.

image-252926

дневна соба во скандинавски стил

Скандинавските стил, роден во тешките услови, барајќи поголема практичност од луксуз, идеален за создавање на внатрешни соби. Животната средина е едноставна: не постои ништо излишно и претенциозно. А седење за одмор, топли меки тепих на подот и живиот топлината на огништето. Во стаклени вазни се гранки на растенија и цвеќиња.

Дрвена куќа-во-скандинавски стил4

Нордиските карактер истакнато од бела, црна и темно сива бои во дизајнот. Ова може да биде ниска каучот тепих или ѕид со акцент на боја на фрагмент на декор. Визуелно животен простор фрагментација се раствора и постои чувство на простор, кој може да се нагласи прави линии во окружување. Во дневната соба има скандинавските дома софистицирани комбинации на бои. Предност се дава на активни тонови: бела, сина и црна.

2-z23-c583e1c6-3ed5-402e-ba04-a6610b5b2a5d

За декорација и декорација користете неутрални бои кои се во хармонија со црвено. Топло црвени и топло сини бои се користат насекаде: во декор и елементи.

Патем, норвешкиот домашни текстилни производи се смета за "топло" елемент на ентериерот.

preview_4-o

Моделот за текстил е околната природа: слики од елен, снегулки и елени. Игледоносените везат и плетеат ќебиња и ќебиња од топло обемно предиво, украсуваат ги со широк плетенки и ткаат.

бања за внатрешни работи во скандинавски стил

Звукот на скандинавскиот стил во внатрешноста на бањата е посебен. Внатрешноста на скандинавските бањи е еклектична. Слободниот избор на предмети за бања и додатоци се заснова на национален карактер: морски теми и крпи за ручек со цик-цак-ленти. Употребно е да се стилизираат антички школки на стари дрвени штандови.

vannaya-v-skandinavskom-stile-3

Светла белешка во монохроматското купатило создава огледала што ја зголемуваат обемот на просторијата и прозорците со поглед на природата. Успешната комбинација на бело со сино острината на небото создава одлична атмосфера на релаксација.

Farerskie-ostrova-6

Во тоалетот не постои пластика. Наместо ладна пластика, се користат природен камен и дрво.

vannaya-v-skandinavskom-stile-8

Националните традиции преовладуваат во внатрешноста на речиси секоја просторија во скандинавската куќа, но стилот останува релевантен. Атмосферата на Скандинавија е наменета за оние кои преферираат домашна атмосфера создадена од сопствени раце.

2-z2-2d43e090-321d-47f9-823c-529b6668daf3

Не е неопходно да се живее на полуостровот за да се почувствува убавината и силата на локалната природа. Но, штом еднаш сте биле во Скандинавија, ќе се заљубите во природата за вистински.

Faroe-OYDL2JRM-DXNews

До пладне, во сончевите зраци исчезнува густата магла, која беше формирана од зелениот капак на скандинавските планини. Пред очите постои незаборавен предел на долината, каде што во далечината, мала, тешко видлива точка, куќата е видлива.

Време е да си одам дома!

Можеби сте заинтересирани за: