Дизајн на багажник за кујната

  • admin
  • 17 октомври 2013 година
Дизајн на багажник за кујната

Не отиде и половина век од појавата на нашите апартмани бар. Барот стојат доаѓаат од "од таму" не е задолжителен елемент на мебел, како што се трпезариска маса. Но, благодарение на удобноста и стилот, кујната добива динамичен изглед. Сакате сами да креирате дизајн?

Во бучната ресторан сала

Спротивно на популарното верување, на штандот не е само модерен мебел за кујна, туку функционален елемент за внатрешни работи, кој ви овозможува да се спаси еден мал простор. Покрај тоа, одводот на бар ќе овозможи поделба на кујнскиот простор од мала дневна соба или студио. Покрај тоа, бар за кујната е одлична можност да се создаде еден вид "отворен простор" атмосфера.

Сите ние сакаме да комуницираме со пријателите и пријателите во релаксирана и релаксирана атмосфера преку чаша или чаша, можете да ставите повеќе чаша или чаша. Па зошто да не организираме толку сочно парче мебел и внатрешни работи дома? Затоа смело го избирате дизајнот на кујната со спектакуларен бар-штанд.

Главната работа не е да се меша со параметрите и локацијата на иднината дома бар или ресторан со караоке објекти, како и ги собереш столици и додатоци. Домашните лавици се малку поинакви од нивните роднини - цврсти барчиња од респектабилни барови и ресторани.


Ова е покомпактна големина и мулти-ниво, видови на countertops и конзоли и многу повеќе.
  Повеќе интересно ќе биде да се создаде бар дизајн себе.

Кои елементи ги содржи барот?

Со цел да се создаде бар за дизајн на кујната, треба да знаете од кои основни елементи се состои.
  Повеќето од овие полици имаат во својот дизајн следните елементи:
  • бар-конзола
  • колони и загради
  • маса
  • системи за огради
  • полици за очила
  • корниз.

Едноставна бар-стритче се состои од мал столб, средна полица и база, како и странични ѕидови. Структурно, штандот може да се користи како работна површина за готвење.

Бар-конзола е уред за countertop на мали димензии и може да биде исправен или да има мала падина. Облогата на бар-конзолата е хром, никел или мат хром, сјаен хром. Создавањето на повеќенаменска лента се врши со употреба на конзола, која е прицврстена со завртки. Максималното оптоварување на бар-конзолата може да биде до 15 кг. Доколку конзолата е прицврстена на масата изработена од кварц или стакло, дополнително се користат адаптерот.


Поддржувајте ги колоните на колоните, загради и цевки се дизајнирани да ги прикачат горните нивоа на решетката до табелата на клиентот. Декоративната карактеристика на колоните е видливоста на прилогот од страна. Спојницата е скриена зад декоративните елементи - прирабници.

Работната плоча Тоа е еден вид полица, се одликува со заоблени агли и рационализирани форми на страни. Ако планирате да изградите бар стојат со свои раце, тогаш најсоодветен материјал може да биде дрво или вештачки камен. Вештачки камен бренд HI-MACS од LG за работните плочи има одлични технички карактеристики и издржливост. Се верува дека ова е најпрактичниот материјал со ветувачка палета на бои. На масата е фиксиран на лента со завртки и лепак.

За да ја оптимизирате работата во кујната или во идниот бар, само треба да го совладате железнички. Отпрвин, неразбирлив и невообичаен збор во иднина ќе ја заработи твојата љубов и почит. Reiling е дизајн со цевка и систем на подвижни куки од полици, каде што можете да поставите најпопуларните кујнски алатки. Системските шини на системот се состојат од бројни загради, полици, куки и алишта, на кои елементите се едноставно обесени. Проценка на релевантноста на "суспендирани" очила, мраз маша и друга лента додатоци може да се претстави само шанкерот или барманка, пресврт неколку недели меѓу субјектите. Reiling овозможува, во голема мера, да се направи работата побрзо.

Сите потребни елементи се на време на вашите раце на одење.
  Чаши за вино и минијатурни лажици, чаши и чинии лак ќе биде во близина Свами, само доволно да стигнат до нив од страна на рака. И заоблените сјајни куки и цевки овозможуваат максимално искористување на работниот простор, непречено повторување на свиоците на прибор.

Неговото Височество, мајстор за дизајн едноставно не може да му одолее на оваа брилијантност и совршенство. Декоративна ограда вклучува користење на било кој стил. Значи, хром цевки и совршена транспарентна пластика ќе бидат неопходни при креирањето на високотехнолошки стил. Класичниот стил ќе биде надополнет со бакарни и бронзени цевки или куки.


  Да, и самите висеа самите веќе се интересни од нивната ексцентричност на однесување.
  Сепак, опциите за дизајнирање бар-бројач може да бидат безбројни.

За мала фирма

За мала кујна-инч, мал бар шалтери може да го замени досаден гломазна трпезариска маса. Кујнскиот уред поврзан со решетката со заедничка работна површина ќе ви овозможи дополнително да ја користите површината на решетката. Дизајнот на таквата решетка треба да биде едноставен и концизен и да не го оптоварува веќе мал простор во кујната. Затоа, многу полици и шкафчиња ќе треба да се напуштат. Сепак, висината на решетката не треба да биде поголема од 90 см.

Повеќето склопот слоевит комбинација во која во горниот дел ќе дејствува како кочење, а на дното е простор за прием на храна. Таквите опции се препорачуваат за семејства со деца, кои ги обожаваат сите невообичаени. Решавање на прашањето за удобни оброци, исто така, ќе им овозможи на агол бар.

Не можеме да го сокриеме тоа што аголната лента е префинет вкус, не само во буквална смисла на зборот. "Добро е да се седите" зад аголот, се разликува од вообичаената вечера, па дури и повеќе за вечера. "Па, што е поинаку?" - ве запрашувате. Да, сè е поинаку!

Брилијантен хром или никел бар, меки и заоблени форма незабележителни countertops, рафинирано суви чаши со столче нозе и, се разбира, игла шанкер, знаејќи експерт во уметноста на барот.

Можеби сте заинтересирани за: