Мебел за најмладите, како да се избере

  • admin
  • 7 ноември 2013 година
Мебел за најмладите, како да се избере

Каде и да сме, но во собата на нашето детство ментално се враќаме повторно и повторно. Таквите симпатични и незаборавни предмети и мебел од онато негувано расадник едноставно не ви дозволуваат да ја заборавите волшебната атмосфера. Како да се обидете да изберете мебел за деца?

Светот на детската соба

Посебна соба во станот може да биде детска соба. Овде детето го поминува поголемиот дел од времето, затоа детскиот мебел треба да биде практичен и, секако, да ги исполнува стандардите за квалитет. За децата треба да се избере сопствен кревет, гардероба и маса.

02397_image

Таков минимален сет на мебел е стандарден и оправдан со витална потреба. Детската соба можете да ја дополни со разни парчиња мебел:
  • детски маси
  • Штеки и моливи
  • градите на фиоки за работи и кантове
  • компјутерски маси
  • опрема за вежбање на шарки.

dv_v_odnom_5auohvYG4z4h6THc3fFn

Регистрација на детската соба во станот што ја извршуваме со свои раце: го одбираме потребниот мебел, го инсталираме и го создаваме нашиот свет на детската соба. Можете да купите ѕид на детето во Москва. Ѕид Москва   има атрактивен изглед и удобен дизајн. Користење на Интернет продавницата "Светот на мебел", во која има голем асортиман на мебел, можете да заштедите време и пари

flint_583

Принципите на избор на мебел за деца

Со кои принципи треба да изберете мебел за детската соба? Секој мебел за најмладите мора да биде избран земајќи го во предвид фактот дека секоја година вашето дете ќе порасне до 5-10 см. Затоа, опцијата "за раст", најдобро одговара на детскиот мебел.

0a193ab7bce5278ed7b72accfcadb178

Исто така мора да се запомни дека децата се секогаш мобилни и не се напрегаат долго време на едно место. Се препорачува да се избере мебел без остри агли или испакнати рачки, кои се потенцијален извор на повреда. Значаен дел од мебелот за деца може да се изработи и украси со свои раце.

90129812_large_0b11020928a5bf34fde35c9e684d9b33

Изборот на мебел во расадникот за најмладите започнува со креветчето.

Козметички гнезда - колиба

Од првите месеци од животот детето треба да биде во својот кревет, обезбедувајќи мирен сон. Креветот треба да биде опремен со издржлив и еколошки материјал. По можност, обликот на креветчето е кружен облик со сигурен механизам за подигнување на подлогата.

DE537_ZooRum-0

Пожелно е креветот да е опремен со тркала за удобно движење низ просторијата за време на чистењето. Подвижниот страничен простор дава можност да го однесете бебето во вашите раце, без да се наведнате и виткајќи се над работ. При изборот на детско креветче за најмладите, треба да бидете сигурни дека дното на креветчето е направено од ортопедски ребра. Ортопедските ребра обезбедуваат природна вентилација на постелнина и душек. Пожелно е да се избере еластичен и доволно цврст душек, со што ќе се обезбеди нормална положба на телото на бебето од првите месеци од животот.

dl3-2

Постојат модели на кревети со прилагодлива двојна база во висина. Кревети се направени од висококвалитетни дрва. Дрвени елементи се обложени со лак на база на вода, гарантирајќи ја безбедноста на животната средина во согласност со постојните меѓународни барања и стандарди за квалитет.
  Како што детето расте, на бебето му треба повеќе функционален кревет, кој по мала трансформација се претвора во адолесцентно легло.

detskaya05

Во прилог на колиба за најмладите, бебе кревети може да има различни светли опции:
  • компактен сингл
  • тротоарни кревети
  • креативни мансардни кревети
  • Стилизирани машински кревети.

a7ee6cc2a0296f28b8a45f98a9d96208

Сите видови кревети се удобни и практични. Избирање на овој или оној вид кревет, не боли да ги дознаете желбите на детето, а потоа да морате, а потоа спијте на овој кревет.
  Значи, како што расте вашето дете, може да прераснете расадник со минимален сет на мебел.

Внатрешност на детска соба мебел

Внатрешноста на градинката треба да му се посвети максимално внимание и да ја размисли целта на мебелот. Впрочем, во оваа соба девојките девојки треба да се чувствуваат безгрижно, опуштено и весело. Затоа, детски играчки мебел треба да носат не само некоја декоративна компонента, туку и да учествуваат во образовниот процес.

stenka_igrovaja_SI-1

Но, тоа воопшто не значи дека ако изберете и инсталирате спортски мебел од спортски субјекти, тогаш вашето бебе ќе стане познат фудбалер во иднина. Затоа, детски мебел за девојки е различен од мебелот од соба на момчињата.

Собата и мебелот за девојчињата се разликуваат од просторијата со мебелот за момчињата, не само со рачни избрани или изгребани маси, постелници и расфрлани работи.

CI-Serena-Lily_playroom_s4x3_lg

Светот на девојката и идната девојка е сосема поинаква. Мебелот во собата мора да одговара на возраста и природата на девојчето.
  Мирна и дискретна бои на мебел и декор се многу погодни за девојки.

DP_Islas-pink-bedroom_s4x3_lg

Ќе бидете пријатно изненадени кога ќе видите уредно и на деловен начин играчките, книгите, цртежите или училишните материјали да бидат поставени на полиците. Впрочем, вашата девојка е ангажирана во оваа соба омилени активности и игри. Дури и мало огледало на штандот и козметиката што се шири околу него укажуваат на тоа дека девојчето расте. Tssss! Ние нема да ја нарушиме!

komnata_Pink_1_enl

Модерен мебел во детската соба комбинира многу функции. Едноставни стандардни решенија: "маса за гардероба" не е секогаш погодна за живеење. Затоа, смело изберете за детски соби мултифункционални маси, шкафчиња и полици, што ќе создаде уникатен ентериер на расадник. Со помош на поединечни елементи за внатрешни работи - градите на фиоки, полици, моливи и маси, како и детски тапациран мебел, можете да имате спектакуларен и практичен ентериер во просторијата за деца.

Дојди и си игра со мене, тато!

Не можеме да се сокриеме дека изборот на мебел за шармантна детска соба е сложен процес за родителите. Точно решение ќе биде она што ќе биде генерирано не само од вашите материјални средства и идеи за внатрешноста на соништата на детето, туку од желбите на вашето дете.

магнетна стрела одбор

Затоа, сеќавајќи се на неговата "соба на детето", со оклоп облечени мрежа на креветот и какво ли не за книги и стуткани игралиште во дворот на куќата, вклучувајќи ги и возбудлива игра наречена "соба на детето", каде што не постојат губитници.

Можеби сте заинтересирани за: