Комбинацијата на црно во внатрешноста: комбинација од црно-бело, црно злато, црно-бело црвено.

  • admin
  • 18 ноември 2016 година
Комбинацијата на црно во внатрешноста: комбинација од црно-бело, црно злато, црно-бело црвено.

Секој ден во нашиот секојдневен живот се среќаваме со црна боја. Почнувајќи со утринската чаша црно кафе, ротираме во циклус на црно-бели шарени секојдневни живот и попријатно е да се вратиме дома, каде што е создаден оригинален ентериер со доминација на црна боја. Застрашувачката длабочина на црната боја најпрво изгледа непривлечна и мрачна. Верувај ми, во успешна средина од други бои, Црното е способно за многу.

Мода на црно во внатрешноста

При презентирање на општо решение во боја, ние треба да претставуваме што завршуваат материјали и мебел ќе бидат потребни. Можеби тоа ќе биде црно во внатрешноста.

Слика 3

Познато е дека црна боја е нешто мистериозно и нема просторни ограничувања. Величествената и примамна исконска длабочина на црното бездната фасцинира, толку поинтересна е употребата на комбинации на црно во внатрешноста на станот или куќата. Бескрајната мода за црно е јасно дека се занимаваме со бојата на луксуз од елитно потекло.

злато-и-црно-11

Црната боја при креирањето на внатрешноста ќе им даде на секоја соба елеганција и стил. Внатрешноста која содржи црна боја е неверојатно релевантна и е во висок тренд, особено бидејќи црна е одличен партнер.

09739905

Комбинацијата на бои со црна боја во внатрешноста

Одличните партнерски квалитети со црна боја не ги одвлекуваат вниманието од предностите на другите бои. Напротив, некои отуѓување го привлекуваат вниманието и ги истакнуваат најдобрите квалитети на светли бои.

Забележано е дека ентериерот со основа на црна боја е изграден на контраст на светлина и сочни тонови, зајакнувајќи го акцентот на обликот на предметите или цртежите. Важно е играта на површински рефлексии или светлосен отсјај на темна површина.

826e8a2e189d0c1ade907059b3c97f2b

Главната работа тука е точната "доза" на разредување на црнилото и рамнотежата на формата и бојата.

Формално, во црниот дизајн на собата, можни се комбинации со целиот спектар на бои. Сепак, во чисто црна верзија, спални и детски црни речиси не ги користат, бидејќи во станбена зграда темната тежина притиска врз психата и гуми на очите. Единствен исклучок е просторијата каде што лицето поминува мало време, на пример, во црна бања. Значи она што бои се вклопуваат со црно во внатрешноста за да се создаде мирна средина?

црно-ентериер-дизајн-0

Корисни совети

Познато е дека црна боја одлично привлекува внимание, особено ако планирате да создадете црна и бела боја. Строгоста на класичниот црно-бел дизајн е нагласена со меки и "вкусни" бои: крем, чоколада и крем. Позитивното потврдување на животот е присутно во жолта, портокалова и сина боја.

611

црна боја во внатрешноста на бањата

Во внатрешноста на црна бања е пожелно површината на лицето со темна боја малку да ја надмине површината на светлината. Може да биде полирана површина на плочка или камен со груба текстура. Тоа е време да се воведе комбинација на црна, златна и никел.

chernaya_vanna_yaponskiy_stil_minimalizm_4992x3320

Комбинирање на позлата и темна боја, вие решително ја исклучувате дури и идејата за сиромашна и оскудна внатрешност. Вешто користејќи комбинации со розова, малина или светло зелена боја, апсолутно не е неопходно да се запре на црно-бела варијанта.

1007188167

Несомнено, црна молк во овој ентериер изгледа беспрекорно и елегантно. За да го победи црниот водовод, внесете светло осветлување, препреки додатоци или текстил за бања.

black_color_bathroom_simas

црна боја во спалната соба

Кога креирате внатрешен дизајн спални црна боја се користи неволно, осврнувајќи се на хакирани стереотипи кои темната боја ги притиска и угнетува. Во современите ентериери, спалните соби во црно изведуваат само еден ѕид или дел од неа. Тоа може да биде глава на креветот или зона за релаксација.

4-црна внатрешност

Во исто време црна боја ќе ги истакне предностите на избраниот стил: гламурозна барокна, деликатна провина или стилски хај-тек. За да го направите ова, користете златни или сребрени орнаменти на драперии или црни позадини со втиснување. Патем, алтернатива на црно на ѕидовите може да се нарече позадина со велур украс.

chernyie-oboi-v-spalne-foto-2

Во спалната соба е подобро да се комбинираат црни со нане, нијанса и светло зелена боја.

Неуморен премин од стрес кон релаксација ќе обезбеди црно-црвена соба.

Корисни совети

Возбудлива црвено-црна верзија на дизајнот на спиење може да се нарече увертира за сексуални односи. Темната соседството на црно се раствора во севкупната страст на црвено, рубино и светло розеви цветови. Формирање на комбинација е можно на свој вкус, како и да е, и организираме своја зона на релаксација.

4964054e1e9a62a9d4162965900b

црна боја во внатрешноста на дневната соба

На местото на класичниот бел врв и црното дно во внатрешноста на дневната соба во црно-бело, комбинациите на црно-жолта, како и црна и портокалова, дојдоа безбедно.

Екстравагантноста на сончевите бои во внатрешноста на дневната соба ги изгасне мракот на црно. Сега светлината и изразот доаѓаат во прв план.

1-црна внатрешност

Оваа комбинација не придонесува за сериозни разговори и мисли и е поволна за релаксираната атмосфера на најмалата дневна соба.

Слика 1

Динамиката на жолта и портокалова повикува за поддршка на "црната тема", на која опременоста на дневната соба е поврзана со мебел со длабоко темно тапацир. Г-дин Блек сака практичност и луксуз: скапа плазма панел и кожен тапацир.

wwui6lvf63

Комбинацијата на бои во црно внатрешноста ќе го поттикне видеото.

црна боја во внатрешноста на кујната

Докаже дека внатрешноста на кујната во црно е невообичаена, нема потреба. Кујнскиот простор со мебелни фасади со црна боја, дополнет со додатоци и додатоци, изгледа оригинално. Сепак, не боли да се запамети дека главните карактеристики на кујната треба да бидат директни и јасни линии кои ги потенцираат фасадите и столбовите од камен или мермер.

1373109015_modnaya-kuhnya-chernogo-cveta

Забележано е дека мебелот и јадењата од темна боја во кујната се комбинираат со природни материјали: дрво и камен. Не е лошо да се дополни создадениот ентериер со хромирани елементи и импрегнации на бела, сива, портокалова и сребрена боја. Но, црна и сива боја на внатрешноста на кујната ќе бараат совршен ред и чистота.

1009933738

Практиката на живеење сугерира дека темните површини исто така брзо се замаглуваат, а трагите од прашина или дамки се јасно видливи. За да се избегне видливо нарушување, ќе се помогне во внимателен систем за складирање на пространи кабинети и полици.

Слика 6

Корисни совети и тајни на изгледот на кујната со црна боја ќе го споделуваат видеото.

црна боја и детска соба

Во детските соби црна боја се користи во светли комбинации со жолта, портокалова и сина боја. Доволно е да се воведат неколку бели сенки за да се осигура дека детскиот мебел не е изгубен во позадина на строгите темни ѕидови, туку стана предмет на игри, забава и размислување: "И не играјте без разлика дали сме бели".

Вонредна-Поп-Уметност-декорирање-идеи-за-Поттикнување-Деца-Модерен-дизајн-идеи-со-акцент-ѕид-област-килим-baseboards-Спална соба-момчиња-соба-кревети-кревети-темно-под

Можеби сте заинтересирани за: