Инструменти Aliekspress: стакло секачи за сечење стакло, стакло секачи за сечење плочки, вакуум вшмукување да се движат Бендер на стаклена цевка, нивото на ласер, резервни делови за рачните алати со Aliekspress

 • admin
 • 13 април 2017 година
Инструменти Aliekspress: стакло секачи за сечење стакло, стакло секачи за сечење плочки, вакуум вшмукување да се движат Бендер на стаклена цевка, нивото на ласер, резервни делови за рачните алати со Aliekspress

Купувањето било која алатка е скапо. Дури и таквата игра како стакло машина во градежна продавница може да чини круг сума. На сајтот Aliexpressпродаваат евтини алатки, за што ќе се дискутира во овој член.

Како да најдете градежни алатки, резервни делови за рачни и градежни алатки во Aliexpress

Едноставно сите градежни алатки за да барате со пребарување стринг. Напиши, на пример, цевка бендер. Веб-страницата веднаш ќе ги прикаже резултатите. Ако ова не се случи, кликнете на лупа на крајот од линијата за пребарување. Во овој случај, за пребарување стринг е поефикасна, бидејќи евтина изградба алаткирасфрлани низ сите рубрики со алатки. Исто така, обрнете внимание на резултатите од пребарувањето. Барај вклучува не само градежни материјали, но исто така и на сите други, каде што Кинезите се во можност да ги претвориме во рускиот името на производот, каде што е наведено Бендер клучен збор.

1

1

Стакло секачи за сечење стакло

1

Стакло машинасамо копје кошница за оние занаетчии кои се занимаваат со сечење на стакло од секаков вид и дебелина. Со оваа мала алатка, можете лесно да го исечете саканиот параметри на парче стакло и оставете го неповреден.

На сајт ќе најдете купување на неколку видови на стакло секачи, кои се разликуваат едни од други во нивните сечење елемент и го уредот:

 • ролери;
 • дијамант;
 • масло;
 • за сечење кругови и овали.

Стаксери за сечење плочки

1

Асортиман плочки секачина Алиќе бидат помали од стаклата, но сепак дефинитивно ќе најдете некои примероци. Внимателното сечење е невозможно без толку едноставна алатка како машина за плочки. Најпогодниот и лесен за употреба е професионален рачен чистер за плочки, кој има цврста конструкција. Таквите секачи за плочки без проблеми ќе ја намалат плочката во дебелина до 1,5 см, тоа е точно на права линија. За сечење на ѕидни плочки во 8 милиметри, купувачите избираат машина за плочки долга 40 см.

Секачите за плочки се поделени на:

 • ролери;
 • механички;
 • на лежишта.

Вакуумни пригушувачи за движење на стакло и плочки

1

Суки за стаклои плочки се нарекуваат стаклени тегли. Благодарение на нив, овие пијавки, стана можно да се премести плочка, стакло, лим. Постојат такви едноставни алатки од една или повеќе вакуумни пијалаци, како и рачки. Најчестиот материјал е пластика, бидејќи на сајтот ќе најдете и модели од алуминиум, кои се поскапи, но тие се десет пати посилни. Бројот на чаши за вшмукување зависи од капацитетот за носење. Најскапите, но исто така и најпознатите товарни лифтови се моделите со 4 молери, тие можат да го подигнат товарот до 140 кг.

Цевки бендери

1

Не постојано работиме со метал, така што има потреба од рачно свиткување на цевки. Рачен бендерможе да биде корисно и во поправка, кога ќе треба да ја свиткате цевката. Овој процес не е толку едноставен како што изгледа, на прв поглед, па затоа е подобро однапред да се грижи за евтин асистент и да го нарачате Aliexpress. Обрнете внимание на описот на стоката, колку кривини може да се свиткаат, така што подоцна не останете со носот.

Ласерско ниво

1

На пазарот на градежни алатки, постојат многу инструменти и мерни алатки кои го олеснуваат животот на мајсторот. Еден таков инструмент е ласерско ниво, чија единственост и доведе до нејзината важност. Неговата уникатност лежи во ефектот на ласерско зрачење.

На сајтот за купување се следните видови на тип на усогласување:

 • со рачно усогласување;
 • со порамнување на нишалото;
 • електронскиот еквилајзер;
 • комбинирана верзија.

Можете исто така да го изберете нивото според бројот на авиони:

 • единствен зрак;
 • две-зрак;
 • три-зрак.

Од типот на радијатори, кинеските продавачи ги поделеа нивоата на:

 • ротационен;
 • линеарен;
 • точка.

Резервни делови за рачни алатки

1

Порано или подоцна, некоја алатка ќе се скрши. Ако си го купил инструментот Али, тоа е најлесниот, токму таму да се купи и резервни деловиза него. Во рубриката со резервни делови, кинеското полнеше се што може само да се сруши. Исто така, постојат резервни делови за секачи за стакло, цевки за бленди, вежби и многу други алатки.

Резервни делови за градежни алатки

1

Истата ситуација со резервни делови за која било друга градежна алатка. Овде и резервни деловина машини за обработка на дрво, и на почеток, и миксери за бетонски миксери, и нивоа, запчаници и така натаму. Навистина, нема филтер за сортирање на непотребни категории, па мора да пребарувате рачно или да го користите пребарувачот на страницата.

Најдобрите продавници за продажба на градежни алатки за Aliekspress

Вистинскиот начин да се купи квалитетен производ, да се грижи за вашите нерви, како и крв - ставете го филтерот "Seller Rating". Факт е дека scammers се наоколу, и Aliexpressова не е исклучок. Да, ако мислите дека може да бидете измамени, тогаш воопшто не вреди да се купува од светската мрежа. Но, таквите набавки не само што земаат редот на големината помалку време, туку и заштедуваат пари, а во секое време можете да ја преземете нарачката. Затоа, не игнорирајте таков важен филтер.

1

 1. Продавница - ШенженHanson ДомИмпродукција и осветлување продавница.
 2. Продавница - Центар-Мол.
 3. Продавница - зависност.
 4. Продавница - Лесен живот 365.
 5. Продавница - Top Guardian.
 6. Продавница - I-FIXED продавница за алатки.
 7. Продавница - Лимон Најдобри LED осветлување копродукции, ООД.

Оценка на цени на потрошувачите

1

F *** р K. RU
  Оската на која се чува челичната шипка е едноставно парче жица и седи во телото само на половина пат. Но, тоа е решено. Испораката е брза.

Купувачот Aliexpress
  Секачот за стакло одговара на описот. Пластичните делови на машината за стакло мирисаат многу со производи од рафинирање на нафта - мирисот не паѓа од рацете, дури и по миењето со сапун. Во принцип, повлечете, како парчиња.

R *** t N. RU
Тоа е еден месец во Сочи. Го скрши стаклото добро, само невозможно е силно притискање на ножот, во спротивно се добива овален отвор. Владетелот е погрешен, и нема еден машина (веројатно сите). Некои ициктори воопшто не се пресекуваат, тие се рамни. За оваа цена е добра.

1

Купувачот AliexpressEN
  Линиите се јасни и светли, двапати светли како и кај некои нивоа за 6 тр. За вашите пари, уредот е одличен. Морав да работам на повисоко ниво и со послаб квалитет. Во комплетот: полнење во излез со USB. батеријата не нарача, нивото за куќата и 5 метар USB екстендер е доволно. Испораката од Русија е брза. Најмногу идеална варијанта за куќата, која беше можно да се најде на сите интернет. И да, на слични нивоа, но други кинески производители на линијата се послаби. Хоризонт проверуваше, сè во толеранции, вертикалата сè уште не провери, но мислам дека, исто така, сè е во ред. Значи, тоа е добро.

A ***** a S. RU
  Испорака во 5 дена по плаќањето, курирката донесе дома. Пакување пена пластика, по распакување отиде мирисот на не е добра пластика, беше отстранет на балконот, по 6 часа, тоа беше издржано. Технички, сè е во ред, фино прилагодување, сите зраци се совпаѓаат. Точно, исто така, мора да ја провериме измената линија. Мислам дека сè ќе биде во ред. Сите во комплет, очила, иако не навистина, мат некои, цената е нормална и лента. За такви пари класа.

Купувачот AliexpressUA
  Во принцип, нивото е задоволено. Имаше нијанси, не сите агли се 90 степени. Но, дојдовме до компромис со продавачот и Aliexpress. Нивото за домаќинство е сосема соодветно. Прецизноста е многу висока за нивото на таквата класа, Особено, ако се земе предвид цената. Девијациите по должината на хоризонтот не беа повеќе од еден милиметар за 5 метри, што се смета за одличен резултат. На вертикалата, исто така, се проверуваше на сето тоа во границите на допуштените отстапувања. Но, вознемирувачки дека не сите агли од 90 степени при пристапувањето е грешка. Но, мислам дека ова е дефект во мојата копија. Многу задоволен од можноста да работи со банката, што е многу погодно. Powerbank мора да има начин на работа за уреди со мала потрошувачка, во спротивно ќе се исклучи по неколку минути на работа. Испорака 2 недели. Сите дојдоа цели. Гредата е доста светла (но најсветлиот дел од зракот во средината, ако се користи на подот - зракот речиси не е видлив на таванот). Значи ви треба статив.

Како да нарачате алатка за изградба на Aliexpress

Првото нешто што треба да сторите ако одлучите да купите во Кина е да се регистрирате. Кога ја пополнувате формуларот, ве молиме наведете само податоците што ги имате во вашиот пасош, бидејќи кога ќе ја примите стоката во поштата, ќе биде потребно. Наведете повреда, не земајте парцела. Пред да купувате, одете во вашата канцеларија, за да заштедите време со неколку, ако сакате брзо да купите. Пронајдете го производот од интерес. Прочитајте го неговиот детален опис, карактеристики и така натаму. Ако ви одговара, не брзајте да поставите нарачка. Потребно е да бидете сигурни дека продавачот е добар. Прегледајте го својот рејтинг, исто така вреди да се читаат и разгледуваат клиентите, тие често ја откриваат сликата за комуникација со трговецот, квалитетот на неговата стока и така натаму. Сега треба да ги изберете сите компоненти на нарачката. Количината ни кажува колку единици на стоки сакате да купите. Во овој случај, сеуште можете да ја изберете испораката. Платената достава често го стеснува времето за него. Ако за бесплатен превозот е даден, на пример, 30 дена, а потоа плаќате пари, можете да управувате со 15. Притиснете "Купи сега".

1

Кога ќе се отвори нов прозорец, треба да ги прегледате вашите лични податоци и, ако е потребно, да го промените. На страната ќе видите поле за коментари. Ова поле може да се остави празно, и можете да напишете порака до трговецот, покажувајќи во неа вашите желби, барања и така натаму. Друга нијанса е купонот. Вие не треба да се искачите во приватната канцеларија во потрага по вторите. Веб-страницата автоматски ќе ве поттикне да ја користите. Кликни "Потврди и плати". Да се ​​плати тоа е потребно одеднаш, затоа изборот методи на плаќање, се сеќавам на која сметка повеќе пари, ние избираме начинот на плаќање, и ние плаќаме.

Успешно шопинг!

Можеби сте заинтересирани за: