Како да се насликаат ѕидовите во ленти. Детални упатства.

  • admin
  • 04-септември-2016
Како да се насликаат ѕидовите во ленти. Детални упатства.

Се случуваат во животот на еден момент кога средината на домашната средина зрачи хармонија и рамнотежа на чувствата. Прекрасните ѕидови во ленти ќе стават емоции во ред и ќе ја превчитаат "матрицата" на просторот за живеење. За ова да се случи, треба да ги собереш бои, да насликаш додатоци и да ги насликаш ѕидовите.

Декорација, ѕидови во ленти

Познато е дека популарен начин за декорирање и декорирање на ѕидовите на собата се ѕидовите во ленти. Ѕид декорација во ленти во внатрешноста ви овозможува да дадете ритам и динамика во собата, оживувајќи и привлекувајќи го вниманието.

169

Атрактивноста на бендовите е инхерентна во самата природа. Ние ги сакаме лентите на волшебниот мост на виножитото по дождот и живиот шарен контраст на кожата на животното.

chapmanszebra1

Па зошто да не се создаде шарено чудо во стан или приватна куќа. Несомнено, најдобрата опција е производителот на ленти за заднина од производителот, но ѕидовите можат да бидат насликани со своја рака во саканата и правилно избраната боја.

oboi-rasch-3

Во исто време, секој дизајн на ѕидови во лента е создаден од најдобрите мотиви и можности. Патем, технологијата за создавање шарени ѕидови е едноставна и достапна. Останува да се подготват скици, да се направат мерења и ознаки, да се купат потребните средства за сликање и да одат на патот, или подобро, во шарени лет.

6nEzoYLChB8

Се разбира, почетната точка и трасата во насока на тоа како да се насликаат ѕидовите со ленти, ќе ја разгледаме технологијата на боење.

Технологија на сликање ѕидови во ленти

Вреди да се одбележи дека основната технологија на сликање ѕидови во лента може самоуверено да се примени за еднаква и врежана површина. Стрипот изгледа подеднакво привлечен за бетонска база, на конвексни панели на блок-куќа и ѕидови со корнизи или ниши.

89

Главната работа е да се набљудуваат пропорциите на ширината на лентите и успешно да се примени бојата. На крајот, прашањето: "Како да се наслика ѕид во ленти" ќе биде успешно разрешено.

Технологијата на сликарските ѕидови се состои од фази:

  • создади позадина
  • означување на површината на лентата (вертикална или хоризонтална)
  • налепница на лента за бои што создава граници
  • боење на бендови со потребната боја
  • отстранување на лента леплива лента.

Пред почетокот на означувањето на ѕидовите за сликање неопходно е да се направи едноставна пресметка на целиот број на ленти.

411

прелиминарна пресметка на ширината на лентите

За да го направите ова, се утврди ширината и должината на ѕидовите и се дели со ширината на лентите. Треба да се добие цел број, бројот на цевни ленти може да се прилагоди, зголемување или намалување на нивната големина. Прилагодувањето на широчината на лентите може да се направи поради бендовите со светла боја.

346_zoom

позадина

Како основна заднина, кога е насликана, може да дејствува подготвена (запушена) работна површина на светлина. Се создаде основни тон може користејќи акрилни мат бои има одлични крие власта и ефикасноста на материјал проток без мирис.

нанесение-краски-на-стену

површинско обележување

Наоружан со ниво, агол и молив, го скршиме ѕидот во хоризонтални или вертикални линии. На пример, ако креирате хоризонтална лента на хоризонталната површина за ѕидот, ја имаме и забележуваме ширината на бараните ленти.

pic_3

Потоа, до означените обележја, ние применуваме вертикално ниво и ги означуваме линиите кои одговараат на рабовите на лентите. Обележи го крстот со идните обоени ленти.

Слично на тоа, означете ја површината за ѕидот во вертикална лента, создавајќи работен вертикала и забележувајќи ја ширината на вертикалните ленти.

family_shot _-_ mms

налепница на лента за боја

Најпрактичниот материјал способни да го издржат боја слој и да се спречи тоа од продира во внатрешноста, маскирање лента да биде цврсто се придржуваа до површината.

poloskra19

карактеристики на боја лента

За етикети подобро да се користи лента скоч сликарство, оставајќи речиси без трага по отстранувањето на здрав и има леплив слој. Multivariance степен на тактика леплива лента им овозможува на лента за да го изберете, во зависност од видот на површината и боја. Постојат SCOTCH маскирање ленти наменет за професионална contouring и ламиниране површини со носач слој на непречено палачинка, влага-доказ, способни да го издржат напон од 75-80 g / m2 лепило состав не содржи растворувач.

Слика 5

корисни совети

Изберете лента за да ги креирате лентите, по можност со нивната планирана ширина. Најпопуларните се лентата - 50 милиметарска лента. Сепак, ширината на бендови може да се комбинираат, две ленти се залепена леплива лента со различна ширина: 50 мм + 30 mm 30 mm или 10 mm. Најмалиот можен капацитет на бојата е лентата на палетата и лавсанската основа.

oboi-v-polosku-foto

ние ги обојуваме ѕидовите во ленти

За боење на лентите избираме една тесна рамна четка број 5 -7 и велур минијатурен ролери на рачката. Трансферот на боја, како мат Dulux трговија Винил Мет, ние се стави на врвот надолу во едно движење е добро пополнети перница. Кога ја нанесувате бојата, можете безбедно да ги допрете рабовите на леплива лента. По сушењето на оригиналниот слој на боја, нанесете дополнителен слој.

kak-pravilno-ochistit-valik-ot-kraski

Потоа лентата за боја е внимателно отстранета. Вие сте во загуба при поправка на прашањето, како да ги насликате ѕидовите во ленти со различни бои? Опишете ја низата на бои на скица и означете на ѕидот. Нанесете ја оригиналната боја на сите ленти во една боја, а потоа на другата и оставете да се исуши. На пример, пулсирачка мешавина на барови мандарина боја со топла боја и боја на цимет врзивно средство деликатна ванила ѕидови се обезбеди целосна симулација на скапи бренд раш позадини.

510

корисни совети

Главната алатка за нанесување на боја и создавање мазна обоена површина се структурен валјак. Но, од особен интерес е  креативна линија - ролки со млазници, создавајќи олеснување слој. Облогата на работниот дел на ролерот може да претставува ленти на парчиња кожа. Оригиналноста и ефективноста на сликарството во овој случај ќе бидат гарантирани.

a050b1a4-4eac-11de-acd5-001f29e70f75.resize1

Ако мазна површина бендови е јасна боја технологија - Вод ролери се нагоре и надолу директно залепен селотејп лента, а потоа го покрена површини како што се конвексни и опкружувачки куќа единица, создавање на неколку бендови комплицирано. Сликарската лента за скенирање сега се препорачува нежно да се држи на конвексниот дел од површината долж трасата на лентите.

82

Потоа, конвексниот дел од ѕидовите е насликан на традиционален начин, со користење на пиштол за прскање. Откако ќе се исуши бојата, лентата за боја се отстранува.

Како да се насликаат ѕидовите со ленти ќе им помогне на видео.

Можеби сте заинтересирани за: