Како да се купат миксери Aliekspress: мијалник миксер за бања и туш млазницата на тапа, чешми, базени и чинии.

 • admin
 • 28. март 2017
Како да се купат миксери Aliekspress: мијалник миксер за бања и туш млазницата на тапа, чешми, базени и чинии.

Нашите внатрешни направи мали нешта и ако одговорен пристап на сè, од едноставна вонредна станови може да се направи Lyalya. На бања и кујна се многу важни во нашите животи, а ако не се придржувате на тела, се чини дека за себе како љубовница може да се расипе, и многу непријатно да се биде во оваа соба. На Aliexpressпродажба на квалитетот чешми, и сите кои можат да бидат корисни во опремување на бањи и кујни.

Како да се најде Aliekspress славини, лавабоа и додатоци

Да се ​​дојде до саканиот производ не секогаш работат брзо, бидејќи сајтот е огромен со стока, како и систем за пребарување сајт, иако и тоа функционира добро, но фрла на стоки и со соседните категории, што не е секогаш лесен. Да, секогаш можете да разчиствате непотребни, но не во секое време е зафатен лов. Најсигурниот начин е, одам на категории и да се најде на производот. Да започне, оди во (дома) Насловна страница на сајтот, а потоа оди на голем каталог со кликнување на табот "Погледнете ги сите". Па ќе видите името со категории на производи, но тие не сите ќе се вклопат во ред. За добивање на миксери ни се потребни, или движете го глувчето надолу додека не го најдете саканата категорија, или кликнете на друга категорија и потоа движете го глувчето надолу малку додека не го видите " Homemaking"И тогаш" Додатоци за кујна и бања". Но, тоа не е сè. За да најдете чешми и други додатоци, кликнете на ' Мијалници, славини и додатоци«.

1  2

3

4

Ако немаат многу желба да се мачи, за пребарување низ полето за пребарување, можете да пребарувате директно во пребарувач на вашиот интернет пребарувач. Внесете, на пример: миксер AliexpressИ изберете производи веќе така.

4

Мијалници

1

Ништо не стои на истото место, и чешми, како и даде во моден тренд и да се направи успешна нивните напори да се задоволат современите дизајн. На шопинг онлајн Aliexpressтоа претставуваше огромен спектар Мијалнициза сечиј вкус, стил и, според тоа, чанта. Секој од нас избира миксер, почнувајќи од безбедност и удобност. На веб страната ќе најдете најчестите видови на миксери, кои се во целиот свет.

1

Вентил чешмата-чешми boxenдвата вида (црв и poluoborotny). Секој од нив има свои предности. Тие вклучуваат: релативно евтина со други видови на цена, способност за поправка и ефтин украсениот издржливо куќиште. Непријатности не е толку многу од нив - долго време за да се одврти вентилот, што не е многу погодно да се направи со валкани раце.

1

Со еден лост миксериизгледа повеќе стилски, има само една рачка, која ја врши функцијата на раката е во состојба да се вртат во рака, а со тоа контрола на греење на вода, и рачката контролира притисок. За разлика од првиот тип, овие миксери е многу полесно да се користи, особено со валкани раце или окупирана, не е толку лесно да се валкани, и е редот на големина повеќе од неговиот пријател во продавница кран-Книги.

За љубителите додадете во вашиот ентериер на допир, особено за љубителите на гроздобер стил, или за оние кои само сакаат извонредни нешта, постојат онлајн чешми, кои се во можност да се истакне својата индивидуалност и боја, и ставови. производство на метал е месинг, бронза, од нерѓосувачки челик и керамика.

1

2

3

4

5

6

Чешми бања и туш

1

Како и мијалник, славини за бањаТие ги имаат сите од ист вид, но тие се разликуваат на механизмот на грлото и да се префрлате сопствена туш, како и дополнителни батерии на туш. Се разбира, цената на миксер до бањата од редот на големина поголема од мијалник.

1

Крејн-boxen мешалкикако и мијалник има две порти и фрлија домување, тоа е само имаат различни карактеристики, преку префрлување на нивните механизми бликам-туш. Најчестиот механизам на сите, тие нудат и трговци на Aliexpressмеханизам камера. Толку популарна стана се должи на фактот дека тоа може да се поправи без проблеми. Миксер со механизам носат на касетата, да се замени во случај на оштетување се одвива многу полесно отколку ексцентричен, но има еден проблем, да утврдат тоа не се направи можно, тоа е потребно да се заменат. Можете да ги купите миксер и со повеќето сигурен механизам топката.

1

Со еден лост миксериБања различни од нивните роднини во тоа што тие секогаш го дадат за домување и механизам за префрлување. Миксери со отстранлив механизми префрлување во туш е плута и пресврт, во случај на оштетување едноставно отстранат и да се замени со нов. Миксери со вграден механизам плута да изгледаат стилски туш, плус тие се многу компактен. Најсигурни еден лост миксер, како и кран пиедестал е механизам кертриџ. Тие се поскапи, но полесно да се промени.

1

миксер термостатиима осигурувачи, кој ви овозможува да се прилагоди на температурата и притисокот. Овие функции се направи тоа е можно да се прилагоди на температурата и притисокот, и по исклучување и следниот чекор на вода е иста топлина и ќе одат на ист притисок. Оваа опција е најекономичен во однос на потрошувачката на вода, но тоа е достоен за тоа не е евтин, ситуацијата спасува елегантен дизајн.

1

2

3

4

5

6

7

бања додатоци

1

Од бања додатоцитрговци го стави сето тоа не се најде своето место во голем каталог.

Овде ќе ги најдете:

 • туш глави со лостот;
 • lED туш глави;
 • глави туш спреј;
 • вода за заштеда на туш распрскувачи;
 • комплети за душата;
 • исцеди славини за бања;
 • рака тушеви;
 • мијалник и туш;
 • туш глави;
 • вентили;
 • тушевите со прекинувач клавијатури.

аератори

1

Мажите најчесто знаат што е вид на животно овој aerator, но дами не се секогаш свесни за настаните сега. Ако се погледне на млазницата на мешалката (каде што, всушност, и водотеци), можете да видите еден мал дел, заздравувањето на располагање, ова е aerator. Таа е наменета за да се спаси вода. Тоа е особено важно за купување на оние кои се на шалтери, или кој ги штити нашата животна средина. Ако ви се отвори без тапа aerator, а потоа за записникот ќе се прелива околу 15 литри вода и aerator ќе се намали одливот на 6-8 литри, под притисок ќе остане иста.

На страната за купување ќе ги најдете следниве типови аератори:

 • месинг - најсигурни аератори (не 'рѓа, издржат носивост);
 • пластика - златното средство. Иако тие не можат да се наречат вечни, лесно можете да ги одвртите и да ги промените ако не успеат;
 • од притисната алуминиум - оваа опција не е најдобра, иако евтина.

1

Ако размислиме аераторза присуство на дополнителни функции, можно е да им се додадат аератори со осветлување и ротирачки аератори. Првиот нагласи вода, што го прави повеќебоен или монофоничен (сето тоа зависи од млазницата). Вториот има способност да го насочи протокот во оде во една или друга насока.

1

2  3

4

чешми

1

Благодарение на чешмите за вода, нашите домови добиваат вода, која ја користиме активно секој ден. На сајтот Aliexpressпостои широк спектар на такви кранови, кои се разликуваат и надворешно, и нивните особености на утробата. Водоводни чешми активно се користат во бањата, во кујната постојат мијалници и агол мијалници. Поради фактот дека производителите чекорат чекор со времето, дури и чешми за водаизгледаат доволно привлечни. Доста често водоводот се нарекува мешалка, но тоа е делумно така. Особено, чешмата за вода вклучува вода (ладна или топла).

1

Благодарение на специјалните филтри за сортирање на страницата, ќе можете да ги означите сите карактеристики кои сакате да ги видите во вашиот кран. На пример, со поставување на бојата, можете да изберете кран од сите бои на виножитото, избирајќи го материјалот на случајот, можете да ја изберете идеалната верзија на месинг, бронза, силумин или нерѓосувачки челик. Исто така можете да изберете филтер според видот на инсталацијата, стилот и материјалот на пенкалото.

1

2

3

4

5

6

7

Касети за мешалки

1

Подножјето со единечни лостови се здобива со популарност меѓу населението, почнаа да ги менуваат крановите, благодарение на стилскиот и компактен дизајн. Сепак, ваквите навидум долготрајни работи можат да тргнат наопаку. Купи касетиза миксер е можно и на место Aliexpress.

Овде продаваме секакви касети:

 • топка;
 • диск.

Откако ќе го изложите филтерот на материјал (месинг, нерѓосувачки челик, керамика), брзо ќе ја достигнете потребната стока, поминавте неколку минути на потраги.

Садови и резервоари

1

Убавина, тоа е насекаде, дури и во мали работи како мијалник. Од советско време, ние сме навикнати да купуваме бели мијалници со стандардни облици. А што ако го исфрлите стариот мијалник и инсталирате нова, светла, убава ?! Така ќе ја нагласите вашата индивидуалност. Производителите дојдоа со тенковимногу невообичаени форми, со светли шаблони и во различни стилови. Откако ќе стигнете до каталогот, веднаш ќе ги видите името и сликите со стоката, како и специјалните филтри, користејќи ги, кои брзо ќе го најдат идеалниот избор за вас. Главната работа е да се одреди што треба да се направи од резервоарот (стакло, крем, месинг, керамика, акрилик итн.). Каква форма треба да биде (правоаголна, квадратна, овална, круг). Ако одлучите да купите резервоар од камен, тогаш мора да го одберете својот одделение, на пример, мермер.

9

Пред направи купувањеОбрни внимание на димензиите, нивните трговци не укажуваат во описот на стоката, но малку пониски. Едноставно лизгајте го тркалцето на глувчето надолу и ќе можете да пронајдете вистински мерења на стоката. Ако имате какви било прашања, или ако сакате да научите нешто од трговецот, ве советуваме да му напишете лична порака, дека тогаш немате разочарувања.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Најдобрите продавници за продажба на чешми, додатоци на Aliekspress

Секогаш може да се земе шанса и да купите производ од продавницата на младите, а во исто време да се потпрат само на совесниот сопственик. Но, не можете да ризикувате, и да го купите производот од веќе тестирани со години и стотици задоволни клиенти, продавницата. Овие продавници се многу, и секој од нив може да се успее во продажба на кранови, исто децата пина. Сето ова се должи на фактот дека повисоките трговец рејтинг, повеќе стоки може да се стави на сајт во вашата продавница, но кој сака да тргуваат само батерии, ако имате стотици слотови за стоката ќе биде празна! Ставање посебен скрининг филтер "бестселер", ќе биде веднаш прикажан производи само бестселери, а на долниот одите надолу во листата, рејтингот трговец подолу. Но, не секогаш купуваат со рејтингот, на пример, со 4 ѕвездички, тоа ќе биде уште полошо во продавница со ВТА ​​3. Под една мала листа на продавници што ја оправда довербата на потрошувачите во целиот свет.

1

 1. Продавница: ШенженHanson ДомИмпродукција и осветлување продавница.
 2. Продавница: Teamtop IC продавница.
 3. Продавница: Лесен живот 365.
 4. Продавница: Центар-Мол.
 5. Продавница: I-FIXED продавница за алатки.
 6. Продавница: зависност.

Коментари од купувачи за пари

Осврти за собирање наза бања.

1

S ***************** 4 S. RU
  Миксер изгледа одлично, тактилен, по изглед и тежина се чувствува сигурно. Спакувани достоинствено. Испорака од руски пост 7 дена. Нарачувам втор. Прво за кујната, а сега за бањата. Производите на овој производител се многу задоволни. Ќе земам повеќе. Препорачувам! Таа е инсталирана многу едноставно и сигурно, работи совршено, прилагодувањето е мазно и разбирливо. Се надевам дека ќе трае долго време и нема да го изгуби својот изглед. Изгледа е шик.
  Референци
  Чепа тапа е одлична! Квалитетот на материјалот е одличен. Освен него, купив кујна со иста боја.

T ***** a T. RU
  Испораката е 15 дена, веројатно поради празниците. До совршенство, комплетот немаше само ракавици за инсталација. Како месинг, и може да лее железо. Имаат инсталирано, сè работи правилно, убаво, прецизно, задоволно. Се надевам дека ќе биде потребно многу време за работа. Фигура за главата за туширање не се промени, нашиот стар е подобар. Наводнувањето, се разбира, е највообичаено, но водата тече пријатно.

V ** a K. RU
  Два дена подоцна тој донел курир до Зеноград! Сè е уредно спакувано, самиот миксер во торбата. Чекав додека не се инсталираа, искрено се загрижени, но сите лебди фити, ладна и многу убава! Ви благодариме! А цената е прифатлива, со нешто што сум фатил со попуст за 1900 година. Самиот миксер е тежок, висококвалитетен, тушката глава е лесна. Главата и млазот се мазни. И што е најважно, тоа е убаво, и многу потивок отколку што беше стариот чешма!

Осврти за туш главата.

1

Купувачот AliexpressEN
  ZZakaz отиде во регионот Москва за 1,5 месеци, мислев дека нема да го добие. Одбраната беше отстранета, спорот немаше време да се отвори, но стоката дојде. Пакетот беше расипан на патот, а раб од туш на ова место беше излупен. Продавачот треба да размислува за посигурно пакување од два пакувања со меурчиња.

N **** y K. RU
  Парцелата дојде брзо, за 13 дена во Москва. Многу кул туш главата. Отиде добро, не тече никаде. Лактите се многу тенки. И формата е невообичаена. Ми се допаѓа.

V ***** S. S. RUl
  Стрмни наводнување може, ќе видиме, вистината, колку долго ќе трае. Вода и навистина спасува. Ако се вклучите со целосна моќ, тогаш авиони со таква глава се скршени, дека ветрот во бањата се крева. Така славината е едвај отворена, а главата добро излегува.

Осврти за ЛЕР млазница за кран.

1

E **** y K. RU
  Испорака до Чељабинск 13 дена, ePacket. Светлината на фотографијата од славината без осветлување. Трепка во различни бои. Нема прекумерно прскање, струењата се тенки, притисокот е одличен, не создава бучава. Јас ќе нарачам повторно по тестовите. Многу весела млазница. Јас препорачувам стоката и продавачот!

Купувачот AliexpressEN
  Пакетот пристигна во 36 дена во Санкт Петербург. Сè работи, но само во бањата, и во кујната таму, бидејќи главата е мала. Кога наредив, не обрнував внимание на она што ќе трепка како музика во боја, бесмислено, брзо ќе се досадува. Би било подобро да се има монотоно. Самиот виновен што ја наредил. Изработено од пластика. Но, можете да го добиете овој flasher, и го користат како обичен наводнување може. Зошто дури и го нарачав, не знам. Црвената цена е педесет долари. Ви благодариме продавач.

Купувачот AliexpressEN
На поштата песна не беше следена, па парцелата лежеше во канцеларијата за 3 недели. Дојде некаде за 1,5 месеци, тоа е долго, но тоа е задоволство од квалитетот, како Нова Година блескави шармери, искра. Во бањата се лади за миење со исклучување на светлата. Во принцип, редоследот е задоволен, но долго чекање ја расипа радоста да го поседувате ова нешто.

Како да нарачате мијалник, додатоци на Aliekspress

За да направите нарачка, треба да започнете со регистрирање на страницата, и откако веќе го барате производот. Секој може да се регистрира од било кој агол на светот со кликнување на копчето за регистрација во горниот десен агол. Вредно е внимателно да ги пополните сите полиња, а само да ги наведете вашите лични податоци во нив, а истовремено само автентични, за да не го обложите купувањето, неможноста да ја примите стоката во поштата. Имајте на ум дека сите информации што треба да ги внесете се внесуваат само на латински. Откако ќе се регистрирате, одете во каталогот со стоката, пронајдете ја потребната позиција и проверете го рејтингот на продавачот. За да ја зголемите самодовербата, можете да отидете кај трговецот со продавници, да одберете кој било друг производ и да прочитате за него од прегледите на момците кои веќе направиле купување и ја примиле стоката. Ако рејтингот е целосно задоволителен за вас, треба да се почувствува и повратна информација. За да нарачате, ќе треба да ги одберете сите негови компоненти (боја, испорака, количество) кои трговецот ги нуди. На крајот, кликнете "Потврди и плати".

1

Откако ќе го направите ова, сајтот ќе ве испрати на нова страница за нарачката. Оваа страница ќе ви даде можност да ги уредувате податоците неколку пати, ако поради некоја причина сте ја навеле адресата погрешно, или не додадете нова адреса, на пример, да ја испратите стоката како подарок. Во овој прозорец, можете да аплицирате купон, како и да напишете нешто на продавачот во полето за коментари. Ние притисни "Потврди и плати", а потоа плати.

Успешно шопинг!

Можеби сте заинтересирани за: