Софа во внатрешноста на модерна кујна, опции

  • admin
  • 03 декември 2014 година
Софа во внатрешноста на модерна кујна, опции

Избор на софа за модерна кујна, секогаш има многу прашања: за кое сценарио на живот може да ни се најде, колку луѓе и колку троседот ќе ги чини. Покрај тоа, постојат многу опции за поставување на троседот во кујната. Со кои критериуми е подобро да се направи избор?

Навремено изгледот модели на софи од страниците на европските сјајни списанија со текот на времето успешно се трансформира во нашата кујна "агли". "Агол" значеше еден вид на здружување на членови на домаќинството или гости на маса: тоа беше тесна, но забавно. Затоа, домашните проблеми во текот на разговорот беа решени побрзо, а Боршт ми изгледаше поубав.

2013-02-11_uglovoy_divan_dlya_kuhni_23

Неколку идеи за да го направат животот посветлен или троседот во внатрешноста на кујната

Омилено место во станот може со сигурност да се нарече кујна. За да се создаде удобна околина, кујнскиот мебел е важна врска. Кујна мебел и трпезариска маса опкружена со удобен троседот е сон на секоја водителка или сопственик. Можеби, затоа, внатрешноста на кујната со софа може да предизвика позитивни емоции. И ако одите на акција компанија Стоиќ   - Добијте дополнителен плус во вашиот паричник и современи текстили за вашиот дизајн, како и комбинезони за работа.

png; base64e3d3b51f5ca552c5

Многу варијанти на изгледот и дизајнот на кујната троседот може да ја трансформираат малата кујна во обичен изглед во пријатна атмосфера на домот. Најважно во овој случај е да се избере вистинскиот материјал за правење тапацир од троседот, неговиот дизајн и локација.

Кујна-Мила-вар-02

Се разбира, софите за кујната треба да исполнуваат одредени услови:
  • одговара на димензиите на кујната и лесно се вклопуваат во неа
  • зголемена функционалност и практичност
  • Одлична структурна сила
  • Ергономија и стил.

image_get

Се согласувам дека секоја кујна во станот не секогаш има класична правоаголни димензии, па дури и повеќе солидна област. Затоа, при изборот и потоа поставување на троседот или кујнскиот агол, треба да се земат предвид не само личните преференции на сопственикот, туку и постојниот стил на внатрешноста на собата.

2013-02-11_uglovoy_divan_dlya_kuhni_27

Софа во внатрешноста на кујната

Дизајнот на кујната треба да се комбинира со стилот на софата и, се разбира, со сите елементи на собата:
  • за стилистиката и општото решение во просториите
  • за завршна обработка на ѕидови, тавани и подови
  • со достапност на додатоци во форма на вазни или слики
  • за дизајн на светлина.

уголој-диван-на-кукну-така-спално-место

Како по правило, при создавање на ентериер, приоритет е над вечерашната група. Остатокот од мебелот, вклучувајќи софа, шкаф и други предмети се избрани според стилот и димензиите на просторот на кујната.

66576

Овие правила се добри за создавање на ентериер за традиционален тросед и кујнски агол троседот. Но, треба да се запомни дека дизајнерската идеја не е ограничена само на две варијанти на софи за кујната.

слика

кујнски ентериер со директен тросед

Најпопуларните за кујната се софите од два вида: директно или аголни софи. Дизајнот на директни софи е клупа која може да биде украсена со мека ткаенина, микрофибер или вештачка кожа. Покрај тоа, моделите на директни софи може да се украсуваат со аголни странични елементи, "рачки" и потпирачи за раце.

2013-02-11_raskladnoy_divan_dlya_kuhni_24

"Правност" на софата форми од овој тип и функционалност им овозможуваат да ги користите за чување на нештата. Овие се специјално опремени простории за складирање под клупите, каде што има слободен простор под седиштето. Директните кујнски кревети се класично ергономски и можат да ги заменат столици и столици. Но, имате единствена можност да се опуштите на каучот во секое време.

mebel-dlya-malenkoj-kuhni-5

кујна за внатрешни работи со агол троседот

Појавата на аголни софи во кујните беше на многу луѓе им се допаѓа. Која беше власта и почитувањето на аголот софи? Ние нема да се криеме, ова се оригинални нови модели и текстури на материјали за производство. Сега е полесно да се најде мала троседот за кујната.

shop-Ppgn2YL0PY

Изобилството на функциите на аголот на софата овозможува да се користи за наменетата цел, како и складиште за кујнски прибор или дополнителен кревет за гости. Карактеристика на аголни софи (агли) се:
  • масивна основа со внатрешна фиока
  • L-облик на левата или десната конфигурација
  • ниски нозе на основата на структурата.

кујна софа со спанко

Оригинален пронајдок во секој стан може да се нарече кујна софа со екстра кревет. Користете спиење каучи во кујната може да биде во случај на итност. Но, како помага моделот на троседот со механизам за преклопување, што го претвора удобниот тросед во мал компактен кревет. Стилската кујна троседот е исправен, изгледа како софа, со отстранлив прекривка и перат тапацир совршено се вклопуваат во било која кујна внатрешноста.

5768b-3

сепак, меки бараат!

Во производството и изборот на софи и софи за кујната, мора да ги следите следниве правила. Најпрактичниот материјал на каросеријата е природно дрво и метал. Кожа и никел месинг на мебел секогаш се смета за примерок од вкус.

13.jpg4ced32f4470ab

Доволно силни сорти на дрво, импрегнирани со специјални соединенија, ќе го задржат презентираниот изглед на троседот за долго време. Постојат многу полнила за софа перници:
  • пролетен блок
  • холофајбер
  • Синтепон
  • пена гума.

a49

За разлика од софите наменети за дневни соби и дневни простории, кујната троседот е поригидно. Варијантата на седиштето со пролетниот блок засилен со слој од полиуретан може да се смета за најпогодна.
  Се согласувам дека седи на мека троседот во кујната за чаша ароматични кафе е пријатно и поудобно отколку на стол.

1120

Но, посебен интерес е софата. Несомнено, практична варијанта на тапацирот се природна кожа, велур и други материјали за тапацирање. Одлични густо маси без тапацир - жаккард, велур, стадо и штит, кои се произведуваат со специјална технологија за текстура со повеќеслојни плексус.

kartraid_podlok

Секој модел на кујнски троседот не се препорачува за преоптоварување со "набиени" елементи - перници и потпирачи за глава.

Секако, во повеќето случаи украсување кујнски простор, тоа е троседот кој ја одредува главната насока на дизајнот на ентериерот, воведувајќи вкусни и сочни бои на удобноста на домот.

Можеби сте заинтересирани за: