Како да се избере тапа за кујна: видови на славини за кујна, корисни совети

  • admin
  • 28 октомври 2017 година
Како да се избере тапа за кујна: видови на славини за кујна, корисни совети

Секоја посета на супермаркет со сјајна и мат површина на кујната водовод, веднаш препреки белешка покренува прашањето: "Сакам исти, е можно тоа?" И желбата да се купи миксер се случува веднаш. Но, не брзајте, бидејќи миксер во кујната е солиден уред, кој бара правилно поврзување и инсталација. Во потврда за добар вкус се препорачува истовремено да се подигне мијалник, кафе и сет на ѕид.

Што бара строг потрошувач? Скапи термостатски миксер или буџетска пролет, или можеби други видови санитарни производи? Корисни совети ќе бидат од добра услуга.

2

Изберете кујна славина што ја бараме

Кога креирате и уредувате кујнски простор, станува неопходно да се замени старата санитарна опрема. Желбата да се замени podnadoevshy и опустошиле живот-лост миксер за кујна природни, згора на тоа, дека на пазарот се ажурира со нови чешми годишен оригинални и практични модели.

куксонный-смесител-с-краном-для-пitevoj-vody

Се разбира, неопходно е да се одреди изборот и да се нагласат границите на преференциите и финансиските можности, а во исто време местото на инсталација на кујната славина. Можеби е неопходно да се преиспита аурата на параметрите и да се избере тапа за извлекување на кујната или апарати за бесконтактен принцип на работа и функционирање. Затоа, нема да боли да дознае повеќе за новите кујнски славини.

Image 2

Видови кујнски славини - од една рачка до професионален апарат

Традиционално, кујнските славини се поделени со методот на вклучување и типот на блика. На местото на познатите класични дизајни brushless ротирачки миксер со наводнување може за кујната на високо бескорисно дојде флексибилен дизајн на европски квалитет - Миксери со пружина и повлекување на бескорисно, со помош на методот на собирање на прозорецот.

Слика 4 професионалци

Не можеме да ги скриеме професионалните и полупрофесионалните водоводи што се користат во европскиот ресторански бизнис, тие се погодни за работа.

Слика 7

Рачки агол кран ротација од 120 ° до 360 ° од миксери и на пролет оружје, стигнале флексибилни наводнување и мешалки со прстен домување пролетта задржување овозможува брза и ефикасна перење.

2015-полни-нови-полиран-бакар-вода-Saver-филтер-Вртливата-Longreach-мијалник-миксер-Извлечете-перење-перење

Корисни совети

Професионалните миксери се наменети за брзо миење садови, зеленчук и овошје. Постојат миксери на пролетта и миксери на шаркиот тип. Миксерот на изворот има спирална форма, во која е црево за водоснабдување.

Слика 1 на пролетта

Главата за туширање опремена со аератор има прекинувачи за режимот на водоснабдување "туш" / "проток". Пругата или ротирачкиот носач го држи подвижниот излив. Пролетните миксери се опремени со две вртливи спојки - една флексибилна пролет и уште една крута хоризонтална.

53d34d99176b8_53d34d99176f5

Професионалните машини за миење садови се како илузионисти, вешто поседуваат голема рачка на миксер со моментално прилагодување на брзината на исхрана и т на вода.

88811

бликам одлучува сè

Ние нема да се сокриеме дека карактеристичната особина на кујнскиот мешач е дизајнот и висината на бедрото, кои ја одредуваат и обезбедуваат централната капка вода во кујнскиот мијалник. При изборот препорачува да се избере модел за обемот на миење садови, Залагајќи се за ниски бескорисно кујната апаратот, бидејќи не секој кујна тапа не се во можност да обезбеди висок спреј вода.

potatop5860-10_p-600x500

Нови модели за кујна миксер (рефлексна бескорисно) со монтажа помош на флексибилна чистење коли G ½ »и прицврстување орев да обезбеди лесно отстранување агол на ротација и навалување.

Исклучок е термостатски мешалки и вртливи миксери, кои не се опремени со флексибилен излив и црево за повлекување со туш.

Слика 3 артикулирана

Можете да дознаете за миксерот со флексибилен излив во видеото.

Се чини дека добро избраниот бликам може да реши сè. Но, не заборавајте дека кујната славина со тапа за вода за пиење има еднакво оригинална и, пред сè, корисна функција.

Слика 16

двонасочна допрете

Највисокиот модел и хит на продажбата на санитарни инженерски уреди е миксер со вртлив излив и двојна вода со канали за прочистен пиење и вода од чешма. Да речеме, тоа е најдобрата варијанта на надворешна инсталација за големиот мијалник. Карактеристична особина на овие миксери е телото со фрлено месинг и начинот на прицврстување на уредот кон заградата со два столба.

632258494_w640_h2048_shpilki

Моќната стабилност на лежиштето е обезбедена од технологијата на фини обработка, висок квалитет на месинг и трислоен стабилен слој. Комбинираниот систем совршено го заменува традиционалниот миксер и чешмата на филтрирана вода.

Слика 18

Поврзувањето со вода од три кола, одвоено со стандардна касета за мешање и втора касета под чиста вода, е добро поврзана. Два одвоени вода канали, како што е цевка во цевката и одделни излези, го елиминираат мешањето на водата во уредот.

12

фантастика во вашата кујна - допир и бесконтактни славини

Но, повеќето "рачно" може да се нарече безконтактна миксер тапа со функции за водоснабдување IR сензор или детектор, кои работат од 3V или 6V батерија со време топла вода 4-40 секунди. Важно е да знаете дека системот за автоматско фокусирање ги контролира поставувањата на миксерот.

Смесител3 без

Како да изберете и инсталирате допир кујнска цевка со свои раце учат тука

http://svouimirukami.ru/articles/ustanavlivaem-sensornyj-smesitel-na-kuxne-kak-eto-sdelat-pravilno-samomu.html

Тоа е забележано дека главните прашања во врска со основаноста на кујната славина при купувањето се трошоците и методите на поврзување и инсталација.

ustanovka-smeselya

Други видови на чешми за кујна

Меѓу бројните модели на брендирани санитарни производи има импресивни уреди кои заслужуваат посебно внимание. Ова е ретро-единечен миксер за кујнската бронза.

smesitel_1

Почетната "бронза" беше доделена за:

• монтажна дупка Ø 35 mm, што е погодно за монтирање

• Керамички кертриџи, со исклучок на депозити и плакета

• категорија на бучава I според стандардот DIN DVGW.

франк-сино-банер (1)

Сепак, познавачите и љубителите на стилски молк сигурно ќе се допаѓаат тапа за кујната:

еден вооружен Ravak Chrome CR со вртливата бескорисно 360 ° ѕидот HI-НЕ KLH-во или шпански Фабијано сензуална дизајн со луксузни детали дизајн, и може кинеската инсистирање евтини производи Aliexpress «црево-Туш-сребрена водопади-Пан".

6500af7c94dc55360b1bf4571b43161d

Изборот е сега ваше!

Тука се претставени суптилностите при изборот на миксери за кујна.

Можеби сте заинтересирани за: