Имитација на прозорец во внатрешноста на модерен стан, имитација на прозорец со осветлување, како да се направи прозорец

  • admin
  • 14 јуни 2014 година
Имитација на прозорец во внатрешноста на модерен стан, имитација на прозорец со осветлување, како да се направи прозорец

Ако сакате да го заживеете вообичаениот животен простор на станот, со елиминирање на тежок повторен развој, можно е да се реализира замислен користејќи имитација на прозорецот. Илузијата на новосоздадениот прозорец во внатрешноста ќе создаде уникатна атмосфера. Се согласувам дека верувањето во илузијата понекогаш е пријатно и корисно.

Идејата за "лажен" или прозорецот е широко отворена

Омилената техника за дизајнерите при создавање на визуелно зголемување на обемот на просторијата е да се создадат варијанти на лажни дизајни. Затоа, појавата на "лажни" прозорци и врати беше примена со ентузијазам и идејата за "лажни" даде многу плодни пука.

107595269_1

Посебен ентузијазам за можноста за создавање на уникатен поглед од прозорецот се рефлектира во вешти имитации на прозорци. Покрај тоа, локацијата на "лажноста" на прозорецот во станот е обилна:
  • Глуви неосветлени ѕидови и прегради
  • тавани, кои не продираат во сончевата светлина
  • Мала близна бања или кујна
  • Пештери и агли.

08123d5a4fc6b8470eafb528a5d06a56

"Што е поентата, и што е најважно, назначувањето на лажни прозорци во внатрешноста на просториите?" - Секој скептик ќе праша суво. Да се ​​убеди во корисноста на размислувањето за пространо небо или морска површина, осветлена од зраците на изгрејсонцето, нема смисла. Квалитетна оригинална слика надвор од прозорецот, дури и ако е нацртана, е многу позитивни емоции, а оригиналноста на идејата за симулирање прозорец со свои раце е двојно задоволство.

ollirg_fotolia-e1371201684212

Опции за создавање на "лажни" прозорци

Постојат неколку опции за создавање на "лажни" прозорци, од кои секоја може да се нарече авторско дело. Ова се:
  • Вграден прозорец
  • прозорец кој се наоѓа на таванот
  • прозорец во кујната или во бањата.
  Опцијата на прозорецот врамена од рамката мора да се репродуцира со реална слика за приказот од прозорецот.

96527543_large_fake_win

Покрај тоа, не е тешко да се претпостави дека главниот емотивен акцент е да се избере посакуваната слика. За овие цели, предност е најдобро да се даде на висококвалитетни отпечатоци и постери. Ова е, на пример, како што е прикажано во ова видео.

Патем, реалистична слика е врамена во рамка, во некои случаи монтиран вистински прозорец и корниз со вистинска завеса.
  Еднакво популарна опција е да симулира прозорец лоциран на таванот. Неверојатноста на идејата и макотрпноста на процесот на создавање прозорец на таванот не ги заплашува вистинските дизајнери и уметници.

фалш-окно-потолочное

За да креирате таков "лажен" прозорец, прво ќе треба да монтирате лажен таван со сите правила. Потоа, во рамки на таванот, која може да се создаде со помош на рамка или калапи, атипичен позадини симулација прозорец со цртање спроведен огледало плочки и украсени со фрески и мозаици. Таванскиот "фалшив" прозорец е украсен со фотоапарати кои се протегаат и го поставуваат позадинското осветлување. Создава прозорец на таванот на fotoprint квалитетот понекогаш создава ефект на транспарентен покрив, како што се бара.

Опцијата за создавање на симулиран прозорец во кујната или во бањата е исто така макотрпен процес. Кога креирате "лажен" прозорец потребно е да изберете специјални материјали и да организирате конструктивна ниша во ѕидот.

1294995134_19p

Дизајнот на симулираниот прозорец во кујната може да има друга конфигурација, овозможувајќи му да се вклопи во постојниот ентериер. Прозорецот може да се состои од неколку летоци, не мора да биде строга геометриска форма. Распоредот на прозорецот има смисла на повеќе растоварен ѕид, па дури и таван.

oknovint20

Се забележува дека имитацијата на прозорецот во бањата визуелно ја зголемува просторијата. Особено забележливо зголемување на просторот со правилно избран тип на изгледите: цветни ливади, езера огледало или планински патеки, и појдовни повици на небото.

Облечен-glass_03

Се препорачува слика или фото-снимка, која се наоѓа во ниша, да биде покриена со стакло. Секоја бања има висока влажност, така што треба да создадете поволни услови за "поглед од прозорецот". Бања најповолна опција се смета да бидат обоени со светлина, но, исто така, имитација прозорци со добро избрани спектакуларен fotopolotnom ќе изгледа добро.
  Патем, наједноставната варијанта на регистрација на прозорец симулација може да биде безбедно и потребно е да се комплицира.

main_image_98198

Правилно е речено: "Ако имате лимон - направете лимонада од неа". На ентузијастичкиот набљудувач мислејќи дека прозорецот е реален - изврши симулација на прозорецот со задно осветлување.

17832

За овие цели, LED лента е неопходна алатка, од која добро ги познаваме можностите. Прозорецот може да биде опремен со позадинско осветлување, кое ќе се обиде пореално да го пренесе поканувачкото осветлување на улиците.

okno2_38_resize

Од кои материјали можете да направите симулациски прозорец

Можете целосно да го симулирате прозорецот рачно: земете и исцртајте пејзаж надвор од прозорецот, рамка и врати на прозорецот. Тука сè ќе зависи од имагинацијата и вештините на цртање на уметник. Оригиналната верзија на рачно изработени со насликани ролетни и завеси и прекрасен поглед надвор од прозорецот е сон на секој.

Izobrazhenie 161

Помогне да се спроведе тајна желба да им помогне на професионален декоратор или уметник. Но, ако сеуште сте одлучиле самите да го симулирате прозорецот, тогаш можете да ги користите производите од калапи и малтерисување на штуко. Природата и напредните технологии, великодушно наградуван калапи од полиуретан со сила до механички влијанија. Тоа е еколошки материјал кој целосно е во согласност со санитарните норми.

слика

Но, благодарение на различни уметнички елементи и леснотијата на инсталација, калапи се неопходни во дизајнот на различни рамки и Ивица. Работа со лиење е задоволство, тоа е лесен и пластичен елемент на декоративен дизајн.

Како да симулирате прозорец со свои раце

Првично, одберете ја локацијата на планираната локација на прозорецот. Потоа направи скица, или уште подобро неколку скици на прозорец. Овде е потребно да се сонува, оставајќи на скица половина отворен размавта или отворена широк. Трансферот на рамка за прозорецот, тоа може да биде една стара дограма, ќе мора внимателно да се изшкуркан и насликани или нови елементи на калапи.

Фото-1-Stvorki-Okna-nalozhennye-na-ishodnuju-kartinku.-na-redkost-udachnoe-sochetanie

Потоа треба да изберете "поглед". Ако сте во душата на романтичар и патник, тогаш во странство пејзажи никогаш нема да му е здодевно.
Неодамна, најпопуларните за имитирање на прозорците се цртежите и сликите во 3D формат. Во исто време, ефектот на визуелизација на просторот има фантастична перспектива. При изборот на сликата, не икономисвам на големината и перспектива цртеж, на повеќе импресивен и ќе биде натуралистички "Поглед од прозорец".

main_post_window-wall

Означете го ѕидот за идниот прозорец. Фотографирајте со сликата на местото на разредувањето, поправете ја неговата локација. Стапнете или рачно нанесете ја сликата на ѕидот. Откако лепилото е целосно сушено, со сигурност можете да продолжите со инсталирањето на подготвената рамка за прозорци. Дрвена рамка е подобро да се поправи со помош на шпорети. Рамка од лиење - лепак со посебен лепак.

Bankoboev.Ru_vorobei_v_polete

Дизајн на рамката во боја и стил решение во согласност со општиот дизајн на собата. Ако летање минатото на прозорецот од улица врабец одеднаш "виси", кога го видел еден непознат нов прозорец, да бидат свесни и да бидат сигурни дека се одржа на идејата за "лажни".

Може да бидат заинтересирани: