Уличен фокус, опции, уличен фокус со свои раце од машината за перење, корисни совети

  • admin
  • 19 март 2017 година
Уличен фокус, опции, уличен фокус со свои раце од машината за перење, корисни совети

Првиот пролет мириса на печење во текот на камперски оган скара со соседите да сведочи компулсивно вклопуваат во ноздрите и восхитување на мозокот. Сакам да создадам улично огниште, но не знам од што и како? Да речеме има многу опции. Изберете оптимална и прифатлива опција која ќе ви помогне да се погледне на прашината машина за перење.

Опции за креирање на фокус на улица

Познато е дека огништето осветлено со јазиците на пламенот ја отелотворува топлината на удобноста на семејството. Но, волшебната и релаксирачка атмосфера на огнот на огништето во урбаните услови е недостапна.

dachnyj_ochag2

За земја камперски оган остатокот мора да се изгради рампа со огништето дрво гори со различни отелотворувања на уредот за метал, камен и тула. Методи огништето уред комора камен може да се подигнат и подземни структури закопани во почвата, формира круг огништето во форма на сфери или хемисфери на метал и камен.

114

Не се расправаат создаде удобен огништето област во земјата придонесе кон оригиналната форма и стил улица фокуси на метал или поставен камен камини, печки и скара Firecup улица фокуси на тули и скари.

Се разбира, сето ова ќе биде поврзано со вештини на макотрпна цигла од цртежи и скици.

вид-kirpichnogo-mangala

Но, не помалку оригиналниот начин на создавање уличен фокус за пожарот е употребата на метална барела или тапан од неработена машина за перење. Дали сте изненадени од оваа апликација на челичен тапан од челик? Но изборот е потврден со практиката на создавање жариште за пожар и нејзина примена.

1404482918_1

метал огниште

Металното огниште на Metal Firecup е неверојатно практично. Може да се користи како мобилен камин и инсталиран на речиси секое соодветно место. Сепак, кога ги метал улица огништето со рацете потребната метал вештини, свиткана прачки и листови, за да може да се намали метал и да се користи машина за заварување за да формираат саканата структура.

7e756a02c90f897264bf3e3a4f5fff1ed2

Металните надворешни пожари имаат оригинален изглед и сигурност на конструкцијата за долгорочна употреба. Единственото нешто што го збунува ова е потрагата по соодветен материјал за печката и подготовката на точките за прицврстување.

821cdeb398698c80ff3c4cc3797b3b5f

Во тек се метални тркала и венчиња од SUV, по скратена барел мелница и многу други интересни опции "напредно пребарување", која започнува некаде во земјата.

Без разлика дали тоа е случај, завршен метален производ, во обем од 5-7 кг, или уште повеќе, како тапан од употребувана машина за перење.

br9

Корисни совети

Перење волумен машина барабан од 3 до 5 kg може да се користи како дрво гори дијаметар огништето и 80 см во висина и 60-80 cm и печката 50 cm во дијаметар со висина од 50 см (кога сече мелница горниот дел на барабанот).

Сакате солидна отворено огниште со печка со голем дијаметар? Во овој случај, барабанот се препорачува да се избере голем волумен или да се позајми од соседите.

nerrzhaveyuschii_bak

Уличен фокус од машината за перење со сопствена рака

тапанот беше лош, богот на тапанарот

Секој Европеец во душата тајно ги замислува нашите сонародници.

"О, Мајн Гот!", Смета Европјаните. "Зошто таквата практичност и прагматизам? Нашите луѓе никогаш не би помислиле да изградат улична камина од барабан од стилалка. "

збунет-бизнисмен-1

Ајде да им оддадеме почит на трудољубивите раце и духовитост на нашите господари и да го испитаме тапанот на машината за перење. Високо квалитетен челик тапан со уредни перфорации околу периметарот не ја расипам редовно миење и стружење столпчиња и копчиња фармерки или во внатрешноста на коските на градник, мочаат директно во тапанот.

932915157574b37cd342494.38624532

Ова значи дека материјалот поминал низ долги тестови за издржливост, дури и ако во машината се мијат гумирани коприва, перници и чевли. Па зошто тапанот ќе собира прашина во следните сто години? Во случајот!

демонтирајте го и извадете го тапанот

Повеќето модели на машини за перење се собрани според еден принцип, така што овој алгоритам ќе помогне да го расклопите резервоарот. Подгответе алатка за работа со метал.

slesarnyy-instrument01

За да го отстраните тапан од внатрешноста на машината за перење со полнење од предната страна и отстранување на тапанот на машината за перење ќе мора да спроведе серија на операции:

• Отстранете ја вратата и сите опструктивни панели и капаци (горниот и задниот дел)

• Исклучете ги цревата за водоснабдување и исклучете ги сите жици, приклучоци (до пумпата за одвод, сензор за вода) и прекинувачот за притисок

• Извадете ја макарата за возење, завртката, магацинот за задржување, ременот, тркалото и одвојте ги моторните жици

• Отстранете ги контратерите (горниот и долниот дел), стегите и завртката, затегнувањето на раб

• Исклучете ги амортизерите и пружините што го држат барабанот со барабанот

• Отстранете го капачето на пластичниот резервоар со шипката заедно со барабанот

• вратете го завртката за држење на макара, зашрафете ја до крај и извадете го тапанот со светло прислушување од вратилото.

bak_baraban

По сите акција, на крајот, ќе остане во рацете на истата челик тапан, кои можат да служат, вешти користењето на Се разбира, како огниште или стојат под скара.

мангал-из-стирална-машини-своими-руками

Корисни совети

Да речеме дека постојат неколку видови тенкови и тапани од машината за перење: нерѓосувачки челик, емајлиран, пластичен и комбиниран. На повеќето силни и издржливи откритие тапан од нерѓосувачки челик, во индустриското производство од кои ја користат најновата технологија штанцување и заварување.

мангал-4

Експертите се шегуваат дека барабанот од нерѓосувачки челик ќе ги надмина сите, вклучувајќи десетина автомобили од производителот. Сепак, проблематично е да се добие резервоар од лемење недискриминирачки тенкови.

каде што може да се стави на огништето

Тапанот може да се стави трајно на подготвената основа или да се изгради пренослив жар или скара.

Останува да заварите стабилен статив, да ја направите вратата по потреба и да го фокусирате на подготвената површина директно на земја.

pic_92_gril_s_vertelom

Корисни совети

За создавање на стационарни огништето улица подготвени од областа на барабанот, во која е ставен на кружни база w / w плоча со дебелина од 150 mm, или засилување прачки поставени накрсно претходно здружување на нивните им жица. На жица рамка ќе обезбеди огништето со заштита од доделување, под сопствена тежина. Покрај тоа, неопходно е да се обезбеди наклон на плочата или скелетот околу 3 степени за непречен одвод на вода по дождот.

Како да се застане под мангал од тапанот на машината за перење и велосипедскиот раб е прикажан овде.

Не можете да купите вистинско и оригинално огниште во една продавница или салон. Во најдобар случај, ќе ви бидат понудени скапи полу-готови производи, кои ќе треба да се прилагодат и фиксираат долго време. Искористувајќи ја нашата опција, хит на сезоната "Тапани-огниште", лично собрани, ќе се обезбеди долг и вкусен живот на претстојната летна сезона.

Можеби сте заинтересирани за: