Идеи за осветлување во стан.

  • admin
  • 24 јануари 2017 година
Идеи за осветлување во стан.

Модерното осветлување на станот не е само лустер, залепен индивидуално од пластични чаши. Забележано е дека во дизајнот на осветлување 2016-2017, постои тенденција да се користат вдлабнати светилки и шарки. Светилки и рефлектори, опремени со LED светла, не оди "во сенка", а вториот внатрешен план, но остануваат видливи, украсување нивното присуство скромен декор.

Пробивот во домашната "абажурка" јасно укажува на контурите на уредите за осветлување. Ова е комбинација од висококвалитетен галванизиран метал и стакло со евро-плинтуси и светлосни лампи. Разновидноста на методите за монтирање овозможува создавање прекрасен дизајн на осветлување.

бревенчати-до-вила-роза (1)

Светлосна архитектура

Познато е дека важен елемент за внатрешен дизајн е дизајнот на осветлување во станот. Во зависност од правилната поставеност на изворите на светлина и опциите за осветлување на становите, перцепцијата на просторијата или недостатокот на хармонија во внатрешноста станува очигледна.

NaMx-1314_lampada_decorazione_moderna_rustica_illuminazione_1LUCE

Развојот на светлосната архитектура се оддалечи многу напред, оставајќи зад себе светилка со абажур и лустери со приврзоци. Светлосната архитектура на живеалиште смело ги решава проблемите на внатрешната композиција, земајќи го во предвид растворот на боја и обработливоста на монтажните светилки.

19

Денес, секој нов уред за осветлување привлекува внимание и генерира желба да купи ламба за подобрување на внатрешноста на дневните простории. Преземање на стандардот на осветлување во станот, дизајнерите користат вдлабнати светла и дамки, создавајќи прозрачен таван, осветлување на подот и мебелот. Со користење на точки, без да се одвлече од заслугите на LED осветлување во станот, можете вешто да го организирате просторот во која било просторија, прилагодувајќи ја нејзината големина.

1

Корисни совети

За да стане архитект на осветлување не ве спречува веднаш да одлучувате што е потребно како резултат на активностите. За соба со мали димензии, зголемувањето на волуменот со помош на осветлување е оправдано.

Осветлување на место

Да ви помогне да дојде на изгледот на скриен тип на осветлување, што ви овозможува визуелно да го зголемите просторот и да го подигнете таванот. Во категоријата скриени осветлување спаѓаат осветлувањето на подот и первазот. За ова, светилките со посебна мрежа се поставени на ниво на подот.

57fbde9cee7afe90fc1a30b3c8a81695

Секако, за хотел со две нивоа или спална соба со високи тавани, мали точки не се вклопуваат. Тука е неопходно да се користат обемни форми на инструменти - големи лустери во форма на венци суспендирани од долги синџири.

Lyustra-v-gostinoj

Изберете лустер за осветлување на станот ќе ви помогне видео.

можност за дизајн и инсталација

Точки се рефлектори кои ви овозможуваат да нагласите одредени фрагменти за внатрешни работи и декорација и да одговорите на прашањето: "Каков вид на осветлување за станот да се избере".

tochechnoe-osveshhenie-v-spalne

Перцепцијата за осветлување на место е промовирана со одредени критериуми:

• оригинален дизајн и прифатлива цена категорија

• функционалност на конструкцијата

• метод на приврзаност.

vse-chto-neobxodimo-znat-o-potolochnyx-spotax

Во зависност од крајната цел на дизајнот на осветлување на становите, спотови се прикачени на хоризонталните и вертикалните рамнини. Карактеристика на местото како извор на осветлување е можноста за динамична насока на светлината. Функцијата за ротирачки дизајн на уредот поставен на држачот овозможува создавање на насочно осветлување, кое е добредојдено за осветлување во студискиот стан, а не само.

www.vivaleuchten.de-Bronq-7647GR-31 (1)

Токму овие модели на осветлување се релевантни за становите, обезбедуваат удобна визуелизација на сите области на просторот.

Корисни совети

Дизајнот на самото место е Божји дар за експериментатор за внатрешен дизајн. Способност да се распоредат на структурата на светилка извор на светлина во различни насоки или во одреден агол со успех се смета ако е потребно да се даде насока на осветлување или ја променивте во кујна, спална соба или дневна област.

stehleuchte-stehlampe-strahler-spots-beleuchtung-licht-g9-globo-kuriana-5645-3s

Директна или закривена лента со две или три халогени светилки ќе обезбеди ефект на осветлување на моќна таванска лампа или лустер.

Проблемот останува за оправдан избор на методот на прицврстување, кој го поттикнаа производителите на опрема за осветлување.

изберете го методот на приврзаност

Постојат начини да ги поправите местата:

• инсталација вдлабнатина, слична на светилки со челичене за тавани на тензии

• товарен лист кој го исклучува создавањето на дупка за инсталација

• комбинирано монтирање

• тензии места.

30810797

Повеќето рефлекторни модели и методи за инсталирање се вклопуваат во секој ентериер. За љубителите на оригиналниот дизајн, посебен интерес е предизвикан од раширени места, поместени во вселената со помош на кабел и блокови. Едноставно движење на самото место ќе обезбеди осветлување на дел од собата или мебелот. Особено ако го одберете производителот на модерната светлосна технологија GLOBO.

25701 Суспендирани со неколку

ГЛОБАЛНО осветлување

Според каноните за дизајн, се препорачува општо осветлување да биде малку пригушено ако имате намера да создадете поудобна и пријатна атмосфера во дневните простории и соби.

Книжевни осветлување-апартмани

Затоа, локалното осветлување станува значајно кога зонирањето на просториите на кујната и кабинетот. Осветлувањето од GLOBO решава вакви проблеми, нудејќи производи изработени од висококвалитетно стакло, обезбедувајќи минимална рефракција на светлината или нејзиното замаглување.

sovrsvet20

Лукас Дијаманти

Предности на модерните уреди за осветлување при употреба на енергетски штедливи светилки, конвертирање на електрична енергија во лесна компонента. Потсетиме дека животот на енергијата светилки е 3-4 пати повисока од традиционалните лампи.

Слика 4

На пример, самото место Брилијантна Лука, изработени од поцинкуван метал и стакло, опремени со база Е14, моќ на светилка од 40 W, совршено погодна за секоја просторија.

Патем, во моделите на светилки и GLOBO-спотови, се користат социлите E14, GU10 и G9.

decken-pendel-hnge-lampe-3-strahler-spot-leuchte-chrom-globo-5645-3h

Во споредба со лустери кои создаваат сенки на олово на таванот, местата на истегнување на таваните ја осветлуваат рамномерно целата монофонична површина.

Корисни совети

Средините што се поставени на каблите сè уште не се користат како осветлување. Поместување на таванот со вашите помош тела е стилски дизајн на осветлување. Точно, несоодветно поставување на извори на светлина или пресметка на траекторијата за кабелска рутирање, може да го уништи успешниот ентериер.

 

2016-Нов производ-Едисон-LED-ч

 

Како да направите LED осветлување за бања, прикажано на видеото.

Можеби сте заинтересирани за: